2017 kentsel dönüşüm projeleri

2017 kentsel dönüşüm projeleri

BURSA İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Adil Gökçadır, Bursa’da kentsel dönüşümün hızlanması gerektiğini açıkladı.

Gayrimenkul sektörü altın dönemini yaşayacak!

Rich World Gayrimenkul A.Ş., müteahhitlerle vatandaşları aynı masada bir araya getiriyor. Rich World Gayrimenkul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz İloğlu, “Kentsel dönüşümün hız kazanmasıyla birlikte gayrimenkul sektörü, 2017’de altın dönemini yaşayacak'' dedi.

İmar barışı kentsel dönüşüm alanlarını kapsıyor mu?

Yapı Kayıt Belgesi, 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış yapılar için veriliyor. Peki, imar barışı kentsel dönüşüm alanlarını kapsıyor mu?

Yenitepe Kadıköy "2017'nin En Başarılı Kentsel Dönüşüm Projesi" seçildi!

Nuhoğlu İnşaat tarafından inşa edilen Yenitepe Kadıköy projesi, "İstanbul Altın Değerler Ödül" töreninde "2017'nin En Başarılı Kentsel Dönüşüm Projesi" ödülüne layık görüldü.

Sur Yapı Antalya kentsel dönüşüm fiyatları 2017!

Peşin ödemelerde yüzde 10 indirim sağlanan  Sur Yapı Antalya projesi 19 bin konut, home ofis ve dükkandan meydana geliyor. İşte Sur Yapı Antalya kentsel dönüşüm fiyatları 2017...

İnşaat sektörü kentsel dönüşüm ve kamu yatırımları ile büyüyecek!

2017 yılını değerlendiren Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, gelecek dönemde inşaat sektörünün kentsel dönüşüm ve kamu yatırımları ile büyüyeceğini söyledi..

BY Oktayöz İnşaat'tan Hacıhüsrev'e kentsel dönüşüm projesi!

BY Oktayöz İnşaat, CNR Emlak 2017 Fuarı'nda yerini aldı. Hacıhüsrev'de kentsel dönüşüm projesi hazırlığında olan firma, fuarda GOP Plevne projesini tanıttı...

Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Sertifika Programı 2 Aralık'ta başlıyor!

“Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Sertifika Programı” 2 Aralık 2017 den itibaren İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsünde Cumartesi-Pazar günleri dersler olacak şekilde başlıyor.

Kentsel dönüşüm ek emsal artışı 2017!

Yeni İmar Yönetmeliği'nin yürürlüğe girmesi ile kaybolacak kentsel dönüşüm ek emsal artışı, yönetmelikte yapılan düzenleme ile kalıcı oldu..

Birlik Grup Kentsel Dönüşüm Yapı İnşaat Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi Cevatpaşa Şubesi açıldı!

Birlik Grup Kentsel Dönüşüm Yapı İnşaat Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi Cevatpaşa Şubesi 25 milyon TL sermaye ile 21 Eylül 2017 tarihinde açıldı.

Kayseri Melikgazi'de kentsel dönüşüm müteahhitleri buluştu!

Kayseri'de Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2017 ve 2018 yılı kentsel dönüşüm projesi kapsamında yer alan Kazımkarabekir, Küçükali ve Anbar semtlerindeki Kentsel dönüşüm Binaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Kentsel dönüşüm kira yardımı sorgulama 2017!

Kentsel dönüşüm kapsamında riskli binası yıkıldıktan sonra Bakanlığın kira yardımına başvuruda bulunan hak sahipleri sonucu sorgulama yaparak öğrenebiliyor.

Kentsel dönüşüm itiraz dilekçesi 2017!

Kentsel dönüşümde riskli yapı tespitine bir dilekçe ile itiraz edilebiliyor. İşte kentsel dönüşüm itiraz dilekçesi 2017..

Kentsel dönüşüm kredisi devlet desteği 2017!

Kentsel dönüşümde vatandaşlara kentsel dönüşüm kredisi devlet desteği sunuluyor. Peki, kentsel dönüşüm kredisi devlet desteği 2017 ne kadardır?

Kentsel dönüşüm başvuru dilekçesi 2017!

Kentsel dönüşüm çalışmasının bireysel olarak başlatılabilmesi için yapıya riskli raporu alınması gerekiyor. Risk raporu için ise lisanslı firmalara bir dilekçe ile başvurulabiliyor. İşte kentsel dönüşüm başvuru dilekçesi 2017..

2017 kentsel dönüşüm projeleri

2017 kentsel dönüşüm projeleri 2017 kentsel dönüşüm projeleri

BURSA İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Adil Gökçadır, Bursa’da kentsel dönüşümün gerçekleşmesi için getirilen 0.50 emsal artışıyla başlatılan inşaatlarda, yargıya intikal eden davalar yüzünden inşaatların durma aşamasına geldiğini söyledi. durmasının kimseye bir fayda getirmeyeceğini söyledi.


İnşaat sektörünün Bursa’daki çatı örgütü İMSİAD, giderek büyüyen soruna çözmek için dernek üyesi müteahhitlerle toplantı düzenedi. İMSİAD, yapılan toplantı sonunda sıkıntıların giderimesi için ortak akla ve el birliğine ihtiyaç duyulduğunu açıkladı. Dobruca Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıda konuşan İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır, 0.50  emsal artışına göre ruhsatlandırılıp başlatılan inşaatlarla ilgili ortaya çıkan sorunların çözümlenmesi için tarafların bir araya gelerek anlaşmaya çağırdı.


Parsel bazında bina yenileme  çalışmalarında, sağlıksız ve sağlam olmayan yapıların yıkılıp yerlerine yenilerinin yapılması ile canların kurtarılmasının hedeflendiğine  dikkat çeken Gökçadır, konuyla...