2017 mega projeler

2017 mega projeler

Türkiye Ekonomi Zirvesi'nin ''Mega Projeler'' başlıklı dördüncü oturumuna IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen katıldı. Çeçen, mega projeler hakkında açıklamalar yaptı.

40 milyarlık mega projeler Mayıs'ta vitrine çıkıyor!

3.Havalimanı, 3. Köprü, Avrasya Tüneli gibi mega projelerin gerçekleştiği Türkiye’de bu büyük projelere imza atan firmalar 2. kez Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nda bir araya geliyor.

Türkiye'nin 2017'deki mega projeleri!

Türkiye'de ulaşım projeleri 2017 yılında da devam ediyor. Dev ulaşım projelerine bu yıl başlanması planlanıyor.

İşte 2017'de yol alacak 8 proje!

2016 yılında bir çok mega proje tamamlandı ve hizmete sokuldu. 2017'de de mega projeler hız kesmeyecek. İşte 2017'de yol alacak 8 proje..

2017'de mega projeler hız kazanacak!

2017 büyük projelerde gaza basılan bir yıl olacak. Mesafeleri kısaltacak 68 kilometre uzunluğunda toplam 41 tünelin yapımı tamamlanacak. İstanbul Finans Merkezi, Kanal İstanbul, 3. Havalimanı, Akkuyu Nükleer Santralı hız kazanacak.

Ulaşım projelerinde 2023 damgası!

Yatırımların hız kesmeden devam ettiği ulaştırma sektöründe hayata geçirilecek mega projeler Türkiye'yi uluslararası arenada daha çok söz sahibi yapacak.

İşte Türkiye'nin mega projeleri!

Türkiye'de 2023 vizyonu kapsamında mega projeler hayata geçirildi. O projeler, gündeme damga vurdu. İşte o projeler... 

Ankara'ya 39.27 kilometre bisiklet yolu yapılacak!

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, hayata geçirdiği mega projeler ile fark oluşturuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliği ile hayata geçirilecek olan bisiklet yolu projesinin detaylarını anlatan Şimşek “Ankara’ya bisiklet köprüsü kuruyoruz. Ankaralılar doğa ile iç içe pedallarını çevire

Kovid-19 konut sektörünü baştan aşağı değiştirdi!

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kalyoncu, şehirlerin özellikle sağlık ve eğitim gibi alanlarda birbirleriyle rekabet ettiğine dikkat çekerek, "Türk müteahhitler bu alanda Çinliler ile yarışıyor. Ülkemizdeki mega projeler sayesinde edinilen bilgi ve tecrübeler başka ülkelere ihraç ediliyor" dedi

Mega projeler için Finansman Fonu kurulacak!

Meclis’te görüşmeleri süren ve Bankacılık Kanunu’nda yeni düzenlemeler öngören kanun tasarısına göre, mega projelerin finansmanında sermaye piyasaları kullanılacak.

Arsa alacaklar dikkat!

Son dönemde mega projeler, fabrikalar, otoyollar sayesinde gelişim potansiyeli gösteren bölgelerde arsa alım-satım hareketleri oldukça arttı. Peki arsa yatırımı yaparken nelere dikkat etmek gerekir? İşte merak edilen o sorunun yanıtı...

Mega projeler büyük depremlere ve şiddetli rüzgara dayanıklı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan "Türkiye'nin deprem kuşağında olması nedeniyle inşa edilen yol, köprü ve tüneller deprem faktörü ön planda tutularak yapılıyor" dedi.

10 yıla sığan mega projeler!

Cumhurbaşkanı Repppp Erdoğan, "Geride bıraktığımız 2010'lu yıllarda ülkemize kazandırdığımız eserlere yenilerini eklemek için 2020'li yıllarda da çalışmaya, milletimize hizmetkar olmaya devam edeceğiz

Mega projeler İzmir gayrimenkul piyasasını hareketlendirdi!

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Sancak, İstanbul-İzmir Otoyolu'nun açılmasının ve faiz oranlarındaki indirimin İzmir gayrimenkul piyasasını yüzde 30-40 hareketlendirerek konut satışlarını artırdığını belirtti...

Mega projeler görücüye çıktı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın açtığı ve 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyol Projesi ile mega projelerin son halinin sergilendiği 4.Uluslararası Karayolları, Köprüler Ve Tüneller İhtisas Fuarı büyük ilgi ile karşılanıyor…

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ve 1915 Çanakkale Köprüsü görücüye çıkıyor!

Türkiye’de ilgiyle beklenen 4. Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı“ Mega Projeler Kahramanlarını Çağırıyor” mottosu ile yeniden ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak.

Mega projelerde yerli çelik hedefi!

Mega projeler, savunma sanayi, demir yolları ve nükleer santraller gibi stratejik alanlarda kullanılan çelik türlerinde yurt içi tedarik zincirinin geliştirilmesi sağlanacak.

Mega proje rüzgârı yatırımcıyı uçurdu!

Mega projeler özellikle İstanbul ve yakın şehirlerdeki gayrimenkul ve arazi fiyatlarını uçurdu. 1’e 20’ye kadar çıkan değer artışları yatırımcıyı harekete geçiriyor.

2017 mega projeler Haberi

2017 mega projeler


Türkiye Ekonomi Zirvesi'nin  “Mega Projeler” başlıklı dördüncü ve son oturumuna Aksa Jeneratör Genel Müdürü Alper Peker, Aksoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy, IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen ve Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir katılım gösterdiler. 

Oturumda öncelikli söz alan İbrahim Çeçen, dünyada 10 mega proje yapıldığını, bunların altısının Türkiye’de olduğunu açıkladı. Çeçen bunları, “Osmangazi Köprüsü, İzmir Otoyolu, Üçüncü Köprü, Kuzey Marmara Otoyolu, Üçüncü Havalimanı, Marmaray, Avrasya Tüneli” olarak sıraladı. 327 milyar dolar altyapı yatırımı yapıldığını söyleyen Çeçen, bunun 100 milyar dolarının enerjiye 100 küsur milyar dolarının da ulaştırmaya aktarıldığını da sözlerine ekledi. 

Çeçen, 'Milli paranız varsa altyapı projeleri için dışarıdan kaynak bulmaya gerek duymazsınız ama kendi kaynağınız yoksa dışarıdan borç almak zorundasınız' diye konuştu. 

Çeçen, köprü...