02 / 07 / 2022

2019da kaç ev satıldı

2019da kaç ev satıldı

Türkiye genelinde geçtiğimiz yıl 1 milyon 348 bin 729 konut satış sonucu el değiştirdi. Satılan konutların çoğunu kadınlar aldı...

7 ayda 1,1 milyon gayrimenkul satıldı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü verilerine göre Türkiye genelinde 7 ayda bir milyon 99 bin 430 adet gayrimenkul el değiştirirken, bu satışlardan 4 milyar 465 milyon lira tapu harcı elde edildi...

Ev almak gittikçe zorlaşıyor! Kaç asgari ücretle ev alınabiliyor?

Türkiye'deki satılık ve kiralık konut fiyatlarında yaşanan fahiş yükseliş engellenemiyor. Peki Türkiye'de konut fiyatları ne kadar arttı? Hangi ülkede kaç asgari ücretle bir ev sahibi olunabiliyor? İşte ayrıntılar... 

Kağıt Ev dizisi nerede çekiliyor? 

Başrollerinde Erdal Beşikçioğlu ve Nur Fettahoğlu’nun  yer aldığı Kağıt Ev dizisinin nerede çekildiği merak konusu oldu. Peki, Kağıt Ev nerede çekiliyor. İşte detaylar...

Yeni asgari ücretle kaç yılda ev alınıyor?

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret belli oldu. 2021 yılında en düşük maaş 2 bin 825 lira 90 kuruş oldu. Peki asgari ücret kazanan vatandaşın ev alabilmesi için "yemeden içmeden" ortalama kaç yıl çalışması gerekiyor? Yeni asgari ücretle kaç yılda ev alınıyor?

Kovid-19 salgını Kaş'ta ev kiralarını uçurdu!

Antalya'nın Kaş ilçesinde koronavirüs salgını sebebiyle tatil tercihi ev ve apartlara yöneldi. İlçede ev kiraları uçtu, birçok kişi, evlerini aparta çevirince kiralık ev sıkıntısı başladı. 

Kumluca’da park alanına yapılan kaçak ev yıkılıyor!

Antalya Kumluca’da park alanına kaçak olarak inşa edilen ev yıkılacak. Evde yaşayan kiracı Şahin Erbay: “Hurdacılık yaptığım ve zihinsel engelli 4 çocuğum olduğu için kimse ev vermiyor, çaresizim.” dedi.

Deprem nedeniyle kaç ev yıkıldı?

Malatya ve Elazığ’da meydana gelen depremde bir çok bina yıkıldı. Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük: “100’den fazla ev yıkıldı. Bölgemizde çadırlar kurmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Kirasını ödeyemeyen kiracıya ev sahibi kaç gün süre vermeli?

Kiracı ve ev sahiplerinin merak ettiği konular arasında yer alan kira ödenememesi halindeki durumlar internette cevap arayan sorular arasında yer alıyor. Peki kiracının kirasını ödeyemediği durumlarda ev sahibi kiracısına kaç gün süre vermelidir?

Wilma Elles'in serveti dudak uçuklattı! Bakın kaç ev almış!

Ünlü oyuncu Wilma Elles'in serveti dudak uçuklattı. Wilma Elles, Türkiye'de yatırım amaçlı aldığı dairelerin sayısını ilk kez açıkladı.

Yeni asgari ücretle İstanbul'dan kaç yılda ev alınıyor?

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret belli oldu. 2019 yılında en düşük maaş 2 bin 20 TL olacak. Peki asgari ücret kazanan vatandaş İstanbul'da ev alabilmek için "yemeden içmeden" ortalama kaç yıl çalışmalı?

Milli Piyango ikramiyesiyle hangi ilden kaç ev alınır?

Milli Piyango yılbaşı çekilişinde bu yıl büyük ikramiye 70 milyon Türk Lirası. İllere göre ortalama konut satış fiyatları üzerinden yapılan hesaplamalara göre büyük ikramiyenin tek bir talihliye çıkması durumunda Türkiye’nin en pahalı ili olan İstanbul’dan 161 ev almak mümkün.

2019'da ev inşaatı kaça mal olacak?

İnşaat maliyet bedelleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan tebliğ ile geçtiğimiz aylarda duyuruldu. Peki, 2019'da ev inşaatı kaça mal olacak?

Uludağ yolundaki kaçak ev yıkıldı!

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından Uludağ eteklerinde bulunan Yiğitali Mahallesi’nde kaçak olarak inşa edilen ev yıkıldı.

Akyazı yaylalarındaki 167 kaçak ev yıkılacak!

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde bulunan yaylalardaki 167 kaçak ev hakkında yıkım kararı verildi. Bina sahipleri hakkında yasal işlem başlatılacak.

2019da kaç ev satıldı Haberi

2019da kaç ev satıldı

2019'da satılan konutların %57,5'i erkekler, %31,2'si kadınlar, %1,8'i erkek ve kadınlar tarafından ortak olarak alınırken, %9,5'i ise bunların dışında kalan diğer ortaklıklar tarafından satın alındı.

Milliyet'te yer alan habere göre; TÜİK'ten yapılan açıklamaya göre, 2019 yılında 1 milyon 348 bin 729 konut satış sonucu el değiştirdi. Satılan konutların üçte birini kadınlar aldı.

Konut alımında kadıların en fazla paya sahip olduğu iller:

-Balıkesir (%40,3)

-Çanakkale (%38,5)

-Burdur (%37,6)

-Edirne (%37,3)

-Muğla (%36,6)

-Denizli (%36)

-Kırklareli (%35,7)

-Aydın (%35,5)

- İzmir (%35,2)

-Tunceli (%36,6)

-Giresun (%36,4)

 -Kilis (%36,3)

Konut alımında erkeklerin en fazla paya sahip olduğu iller:

-Ağrı (%79,7)

-Muş (%77,1)

- Siirt (%76,9)

- Bitlis (%75,6)

- Şırnak (%75,5)

- Bayburt (%75,2)

Konut alımında Erkek ve kadınların ortaklaşa en fazla konut aldığı iller:

-Afyonkarahisar (%4)

-Yalova (%3,8)

-Kırşehir (%3,5)

-Bartın (%3,5)

-Niğde (%3,4)

-Karaman (%2,8) 

-Nevşehir (%2,6)

Kadınlar 2019’da tapu rekoru...