2021 demir fiyatları

2021 demir fiyatları

Son zamanlarda, özellikle Mart'tan beri kurlarda yaşanan yükseliş, inşaat maliyetlerinin de hızlı bir şekilde artmasına neden oldu. İnşaat sektörünün malzeme kalemlerinde el yakan zamlar yapıldı. Peki sektör bu konuda ne diyor?

İnşaat sektöründe zam krizi!

200’ün üzerinde alt sektörde oluşturduğu talep ve istihdamlarla ekonominin lokomotifi olarak belirtilen inşaat sektörü, inşaat demiri fiyatlarında yüzde 116’ya ulaşan yükselişin yanında bir diğer önemli girdisi olan çimentoda da aynı durumla karşı karşıya. 

İnşaatta maliyet arttı, projeler durdu!

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu üyesi ve Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı İsmail Kahraman, inşaat malzemelerindeki yaşanan artışların, yeni projeleri etkileyeceğini, fiyatları daha da artıracağını söyledi.

İnşaat malzemelerinde 'zam' krizi!

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonları (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, inşaat malzemelerinde yaşanan artışların Rekabet Kurulu tarafından incelenmesi gerektiğinden bahsetti.

İnşaat malzemeleri fiyatları son 1 yılda ne kadar arttı?

İnşaat malzemeleri fiyatları da sektörde yaşanan dalgalanmalardan payını aldı. İnşaat malzemeleri fiyatları 1 yılda yüzde 160'a varan oranlarda zamlandı....

İnşaat malzemelerindeki zam ev fiyatlarını nasıl etkileyecek?

İnşaat sektöründe fiyatlar gündemden düşmüyor. Demir fiyatlarındaki artış sektör temsilcilerini tedirgin ediyor. Temsilciler, inşası süren projeler bitirildiğinde konut fiyatlarının artacağını dile getiriyor.

Konutta fiyatlar fırlayacak mı?

Demir fiyatlarında yaşanan hızlı artış sanayi ve inşaat sektörü temsilcilerini endişelendiriyor. Fiyat artışlarının sorunlar yarattığına ve söz konusu yükselişlerin ev fiyatlarını da etkilemesinin kaçınılmaz olduğuna dikkat çeken gayrimenkul temsilcileri, hızlı yükselişler için denetim talep etti. 

İnşaat demir fiyatları konut üretimini nasıl etkileyecek?

İnşaat demirinde son bir yılda yüzde 116 artış yaşandı. Sektör temsilcileri bu artışın konut üretimini olumsuz etkileyeceğini söyledi. 

Demir fiyatları ne olur 2021?

Altın ve döviz gibi kendine has piyasası bulunan 2021 inşaat demiri fiyatlarının artıp artmayacağı merak ediliyor. Peki demir fiyatları ne olur 2021? İşte 2021 inşaat demiri fiyatları...

Markalı konut satışlarının yüzde 6.24'ü yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Nisan 2021 verilerine göre; Nisan 2021'de fiyatlar, bir önceki aya göre yüzde 0.19, 2020'nin aynı dönemine göre ise yüzde 6.03 oranında yükseldi. Markalı konut satışlarının yüzde 6.24'ü yabancılara yapıldı.

Satılık ev fiyatları en çok hangi illerde arttı?

Türkiye’nin uzman emlak platformu Hürriyet Emlak’ın ülke genelindeki veriler ile hazırladığı Nisan 2021 Emlak Endeksi verileri yayınlandı. Peki verilere göre satılık ev fiyatları en çok hangi illerde arttı? İşte Türkiye'nin Nisan 2021 konut fiyatları karnesi...

Demir Ekosan fiyatları 2021!

Demir Ekosan fiyatları 2021 haberimizde yer alıyor. İşte Demir Ekosan fiyatları 2021 ve proje detayları...

Markalı konut satışlarının yüzde 7.05'i yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Ocak 2021 sonuçları açıklandı. Endekse göre Ocak 2021'de fiyatlar, bir önceki aya göre yüzde 0.25, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 7.08 oranında artış gösterdi. 

2021'de fiyatlar el yakacak!

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım 2020'deki gelişmeleri değerlendirirken, 2021 beklentilerini de anlattı. Durbakayım, konut fiyatlarının artacağına dikkat çekti.

Fiyatlar 2021'de artacak!

Konut kredisi faiz oranlarındaki yükseliş sonrasında inşaat sektörünün ana girdileri olan demir çelik ve çimento kalemlerindeki yüksek fiyat artışları da inşaat sektöründe durgunluk yarattı. Uzmanlar, artışların 2021'de konut fiyatlarına yansıtılacağını söylüyor..

2021 konut fiyatları ne olur?

Gayrimenkul piyasasıyla ilgili uzmanlardan görüşler gelmeye başladı. Peki yeni yılda konut fiyatları artacak mı? 2021 konut fiyatları ne olur? Merak edilen her şey haberimizin içerisinde yer alıyor...

DASK fiyatları 2021!

Türkiye, deprem kuşağında bulunduğu için DASK çok büyük önem arz ediyor. Zorunlu Deprem Sigortası olarak bilinen DASK, konut sahiplerini koruyor. Peki, DASK fiyatları ne kadar? İşte 2021 DASK fiyatları...

Demir fiyatlarındaki artış konuta yansıdı!

Demir fiyatlarındaki artış fırsatçıları harekete geçirdi. 'Demiri dolarla alıyorum' diyen üreticiler ev fiyatlarını iki katına çıkardı. 

2021 demir fiyatları Haberi

2021 demir fiyatları

Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Ahmet Ulusoy bugünkü köşesinde inşaat sektöründeki zamları kaleme aldı. 

İşte Ahmet Ulusoy'un 'İnşaat malzemeleri el yakıyor' başlıklı yazısı...

Son zamanlarda, özellikle Mart'tan beri kurlarda yaşanan yükseliş, inşaat maliyetlerinin de hızlı bir şekilde artmasına neden oldu.

Nisan ayının bitimi itibariyle inşaat maliyet endeksindeki artış yüzde 35’lere ulaştı ve bu son 3 senenin en yüksek artışı oldu. Tabii ki bu genel ortalama olarak hesaplanıyor.

Temel ürünler kapsamında değerlendirildiğinde; örneğin demir fiyatları Mayıs ayı itibariyle 2020'ye göre yüzde 120’ye yakın yükseliş kaydedildi. Yine hazır betonda yüzde 86, cam, kereste, pvc doğramada yüzde 207, sac levhada yüzde 258 olmak üzere; seramik, elektrik malzemeleri gibi kalemlerin birçoğunda yıllık fiyat yükselişlerinden enflasyonun ve endeks artışından fazla zam yaşandı. 

**

2020'den beri dolar kurunun yüzde 23, Euro’nun...