2021 mayıs ayı kira artış oranları

2021 mayıs ayı kira artış oranları

Ev sahipleri ve kiracıların en çok arattığı ve en çok merak ettiği konular arasında yer alan enflasyon oranları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından bugün saat açıklandı, böylece 2021 Mayıs ayı kira artış oranları da belli oldu.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Yarın belli oluyor!

Mayıs ayı kira artış oranları ev sahipleri ve kiracıların en çok merak ettiği ve araştırdığı konular arasında yer alıyor. Merakla beklenen kira artışı rakamları yarın açıklanıyor...

Herkes merak ediyordu! O tarihte açıklanıyor!

Mayıs ayı kira artış oranları ev sahipleri ve kiracıların en çok arattığı konuların başında geliyor. Merakla beklenen rakamlar 3 Mayıs 2021 tarihinde açıklanıyor...

2021 Mayıs ayı kira artış oranları belli oldu!

Ev sahipleri ve kiracıların en çok arattığı ve en çok merak ettiği konular arasında yer alan enflasyon oranları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından bugün saat açıklandı, böylece 2021 Mayıs ayı kira artış oranları da belli oldu.

Mayıs 2021'de satışa çıkacak konut projeleri!

2021 yılının Mayıs ayında satışa çıkacak konut projeleri lansman dönemine özel fiyat ve kampanyalarla alıcılarını bekliyor. İşte Mayıs 2021'de satışa çıkarılacak o projeler...

Ataköy-İkitelli Metro Hattı Mayıs ayı sonunda açılıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun, Ataköy-İkitelli Metro Hattı için test sürüşlerinin bugün başlayacağını dile getirdi. Metro hattı Mayıs ayı sonunda hizmete açılacak. 

ABD'de inşaat harcamaları Mayıs ayında yüzde 2,1 azaldı!

ABD'de inşaat harcamaları, Mayıs ayında piyasa beklentisinin aksine aylık yüzde 2,1'lik azaldı.

Mayıs ayında 513 teşvik belgesi verildi!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Mayıs ayında farklı sektörlerden 513 kurum ve kuruluşun toplam 10 milyar 954 milyon lira tutarındaki yatırımlar için teşvik belgesi düzenlendi. 

ABD'de bekleyen konut satışları Mayıs ayında rekor seviyede arttı!

ABD'de, bekleyen konut satışları, Mayıs ayında aylık yüzde 44,3 artarak rekor seviyede yükseldi.

ABD'de yeni konut satışları Mayıs ayında beklentiyi aştı!

ABD'de yeni konut satışları, Mayıs ayında  aylık yüzde 16,6 artışla 676 bine çıktı ve piyasa beklentilerinin üzerinde bir artış gösterdi.

ABD'de ikinci el konut satışları Mayıs ayında beklenenden fazla düştü!

ABD'de ikinci el konut satışları, Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 9,7 azalışla 3,91 milyona geriledi ve piyasa beklentisinin üzerinde bir düşüş gösterdi.

ABD'de konut başlangıçları Mayıs ayında beklenenden az arttı!

ABD'de konut başlangıçları, Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 4,3 artışla 974 bine yükseldi.

Konya'da Mayıs ayında bin 250 konut satıldı! 

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 44,6 azalarak 50 bin 936 olarak kaydedildi. Konya'da ise Mayıs 2020'de bin 250 konut satışı gerçekleşti.

Merkez Bankası Mayıs Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, mayıs ayında temel mal grubu yıllık enflasyonu, Türk lirasındaki değer kaybının yansımaları ve salgına bağlı etkilerle yükseldi.

TCMB: Mayıs ayında enflasyon beklentilerindeki iyileşme sürdü!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti'nde, "Mayıs ayında enflasyon beklentilerindeki iyileşme sürmüş, beklentiler tüm vadelerde düşüş kaydetmiştir." denildi.

Mayıs ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin, 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

2021 mayıs ayı kira artış oranları Haberi

2021 mayıs ayı kira artış oranları

Ev sahipleri ve kiracıların en çok merak ettiği konular arasında bulunan Mayıs 2021 kira artış oranları yer alıyor. Kira sözleşmeleri Mayıs ayı içerisinde yenilenecek olan kiracılara yıllık şekilde belirli oranlarda bazı zamlar yapılıyor. Kiracılara yapılacak olan bu zam oranları da Borçlar Kanunu kapsamında hesaplanıyor. 

2018'de enflasyon oranlarında yaşanan yükselişlerin kira tutarlarına olumsuz şekilde yansıdığı için kira artışı hesaplamalarında bazı değişiklikler yapılmıştı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan Orta Vadeli Ekonomi Programı (2019-2021) 2018'in Eylül ayında resmen açıklandı. Müjdelenen Yeni Ekonomi Paketi'ne göre yapılacak kira zammı artık üretici fiyat endeksi oranlarına göre değil kira artış oranına dair üst sınır tüketici fiyat endeksi (TÜFE) oranlarına göre hesaplanıyor.

2021 Mayıs ayı kira artış oranları

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan ayı...