2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı

2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı

Taşınmaz sahipliği üzerinden tahsil edilen vergiler diğer tasarruf araçlarının vergilendirilmesi esas alınmak suretiyle yeniden değerlendirilecek. 

Yurt dışı müteahhitlik hizmetlerine risk desteği! 

Türk inşaat ürünlerinin ihracatına katkı sağlanması için firmaların uluslararası pazarlarda marka olmasına destek vermesine yönelik risk sigorta uygulaması hayata geçirilecek. 

2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı Resmi Gazete'de yayımlandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığınca hazırlanan 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nın Onaylanması Hakkında Karar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayınlandı. 

TURYAP, 2022 yılında 90 franchise açacak!

Emlak danışmalığı konusunda gayrimenkul sektörüne yön veren markalar arasında yer alan TURYAP, 2022 yılında 90 franchise açacak...

2022 yılı kira gelir vergisi muafiyeti ne kadar?

Gayrimenkulü kirada olan vatandaşlar, istisna sınırını aşması halinde vergi mükellefi oluyor. Kira gelir vergisi istisnası her sene yeniden belirleniyor. Peki, 2022 yılı kira gelir vergisi muafiyeti ne kadar? İşte kira gelir vergisi istisnası

Türkiye'de 3 yıl içinde 36 yeni cezaevi yapılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayınlanmış olan 2022 senesi yatırım programlarına göre 36 yeni ceza infaz kurumu yapılacak. Yeni yapılacak olan ceza infaz kurumunun sonuncusu 2025 yılında bitecek. 

Bitcoin'de 2022 yılında neler olacak?

Kripto paraların yatırımcı kazanmasını sağlayan unsurlarda meydana gelecek değişiklikler kripto paraların 2022 yılında ve sonrasında nasıl hareket edeceğini belirleyecek.

2022 yılı vergi rehberi!

2022'de geçerli olacak; cezalar, gelir vergisi tarife dilimleri, harçlar, damga vergileri,istisna ve beyan sınırları gibi birçok tutar yeniden değerleme oranını kullanarak hesaplanıyor. İşte 2022 yılı vergi rehberi...

Konut sektörünü 2022 yılında neler bekliyor?

Türkiye'de her sene 800 bine yakın yeni konut gereksinimi bulunurken, fiyat yükselişleri sebebiyle sermayesi düşen şirketlerin 2022 yılında daha az konut üretebileceği belirtiliyor.

Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı yıl sonunda tamamlanacak!

Ulaşım yatırımlarıyla ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nın Küçükpazar ve Eminönü istasyonlarının, 2022 yılının sonunda tamamlanacağını dile getirdi.

Dolar 2022 yılının ilk işlem gününde yükselişte!

Büyük ve küçük ölçekli yatırımcılar tarafından yakından takip edilen döviz kurları 2022 yılının ilk işlem gününe yükselişle başladı. Dolar/TL bugün 13,50 liradan işlem görüyor.

2022 yılında çimentoya zam yolda!

Dolar kurundaki artışla beraber yükselişe geçen yapı malzemeleri fiyatları durdurulamıyor. 2022 yılının ilk çeyreğinde çimentoya 100 TL'lik zam yapılacağı konuşuluyor.

6 ildeki 10 metro hattı 2022 yılında açılacak!

Hayata geçirilen raylı sistem projeleriyle ilgili önemli açıklamalar yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 6 ilde yapımı süren 10 projenin bulunduğunu, 2022'nin çok büyük ve önemli kent içi raylı sistem projelerinin hayata geçeceği bir yıl olacağını söyledi.

2022 yılı lojman kiraları belli oldu!

2022 yılı lojman kira bedelleri belli oldu. Lojman bedelleri, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan 407nolu Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında yer aldı...

Emlak sektörü 2022'de altın yılını yaşayacak!

Emlak analistleri yeni apartman arzının kiralardaki artışı durdurabileceğinin altını çiziyor ve 2022'nin emlak sektöründe altın yıl olacağını belirtiyor.

Dünya ekonomisi 2022 yılında 100 trilyon doları aşacak!

Ekonomi ve İş Araştırması Merkezi’ne göre, dünya ekonomisinin 2022 yılında 100 trilyon doları aşması bekleniyor.

2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı Haberi

2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı

2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kamu maliyesinin güçlü ve sürdürülebilir yapısının korunması için yeni tip koronavirüs ile mücadelede etkin bir şekilde kullanılan maliye politikası, program çerçevesinde destek verecek.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Maliye politikası para politikası amaçlarıyla uyumu da gözetecek biçimde Türkiye'nin büyüme potansiyelinin artırılmasına, ekonomik refahın kapsayıcı ve sürdürülebilir biçimde bölüşümüne, cari açığın sürdürülebilir seviyede olmasına yurt içi tasarrufların ve yatırımların teşvikine katkı sağlayacak şekilde uygulanacak. Program döneminde yatırımların ve harcama programlarının etkinliği yükselecek kamu gelir kalitesi iyileştirilecek ve kamu borcunun milli gelire oranı sürdürülebilir seviyede olacak. 

Kayıt Dışı Ekonomi ile Mücadele Eylem Planı 2022'de hazırlanacak

Vergi adaletinin güçlendirilmesi, vergi tabanının genişletilmesi ve vergi hasılasının yükseltilmesini sağlayacak şekilde vergi sisteminde revizyonlar gerçekleşecek. Gayrimenkul sahipliği üzerinden tahsil edilen...