2b açık ihale

2b açık ihale

Orman vasfını yitirmiş, üzerinde yapıların bulunduğu 2B arazilerinin satışı için yeni bir formül üzerinde çalışılıyor. Hazırlanan taslağa göre bu araziler ayrı ayrı ve şeffaf ihalelerle satılacak. Böylece tartışmalar bitecek

2019'da 100 milyon liralık 66 ihale düzenledi!

2019 yılında Türkiye’de kamu kurumları 100 milyon lira üzeri 66 ihale düzenledi. Toplam değeri 19.2 milyar lirayı bulan dev ihalelerin sadece 32’si açık ihale usulüyle gerçekleşti.

Kartepe Belediyesi park projeleri için ihale yapılacak!

Kartepe Belediyesi, ilçe genelindeki park projelerinin hazırlanması hizmetinin alınması için bir ihale yapacak. 23 Şubat Salı günü saat 10.00’da yapılacak olan ihalenin açık ihale usulü ile gerçekleşeceği bildirildi.

Beyşehir Atık Su Arıtma Tesisi Revizyonu İşi ihale edildi!

Konya Büyükşehir Belediyesi Su Kanal İdaresi 2014/ 175002 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi. Konya'da gerçekleşen ihaleye 8 firma teklif verdi.

Antalya Döşemealtı'nda 6 arsa açık ihaleden satışa çıkarıldı!

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde 6 adet arsa halka açık ihale yöntemiyle satışa çıkartıldı.İhale 27 Ekim Salı günü saat gerçekleşecek..

Bolu Sedaş Lojmanları inşaatı yapım işi ihale edilecek!

Sedaş Lojmanları inşaat; yapım işi 4734 sayılı Kamu ihale Kanununun 19 uncu maddesine göre acık ihale usulü ile ihale edilecek. ihaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Diyarbakır Yenişehir'de 8 derslikli okul yapım işi ihale edilecek!

Diyarbakır Yenişehir'de 8 derslikli okul yapım işi ihalesi 25 Mayıs 2015 günü saat 14:00'de açık ihale usulü ile yapılacak.

Kepez'de cami inşaatı yapım işi ihale edilecek!

Kepez Cami İnşaatı Betonarme İmalatının Yaptırılması yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunumu. 19'uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek.

Tuzla Havaray hattının ihalesi açık ihale usulü ile yapıldı!

İstanbul'da kent trafiğini rahatlatmak amacıyla yapılacak ve yaklaşık 5 km uzunluğunda olacak Tuzla havaray hattının proje ihalesi yapıldı. Açık ihale usulü ile yapılan ihaleye 11 firma katıldı.

İztuzu’na açık ihale!

İdris Güllüce, “Açık ihale yapacağız. Belediye başkanlığı çok para verirse belediye ihaleyi kazanır, herhangi bir vatandaş çok para verirse o alır. Her şey açık ve gayet şeffaf. Öyle bir kaç kişiyi tahrik ederek de bir yere varılmaz” dedi.

İzmirli firmalar Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda ihale dışı mı bırakıldı?

Necip Nasır, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilgili şok bir iddiada bulundu. Nasır, Büyükşehir'in Mustafa Kemal Sahil Bulvarı taşıt altgeçidi yapımı için "açık ihale" yerine belirli istekliler arasında ihale usulünü seçerek, İzmirli firmaları ihale dışı

Seyhan Belediyesi şeffaf ihale gerçekleştirdi!

Seyhan Belediyesi temizlik işleri ihalesi şeffaf belediyecilik anlayışı ile yapıldı. Komisyon Başkanlığını İbrahim Karaoğlu’nun yaptığı hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19. maddesine göre açık ihale usulü ile gerçekleştirildi.

Kaski'de 2 ihale için teklif verildi!

KASKİ Genel Müdürlüğü'nce 'Muhtelif çapta soğuk su sayacı alımı ile Molu mahallesi içme suyu terfi ve şebeke hattı inşaatı yapım işi' ihalelerinin açık ihale usulüne göre gerçekleştirilerek teklif fiyatlarının toplandığı belirtildi.

KASKİ'de iki ihale sonuçlandı!

KASKİ Genel Müdürlüğü’nce iki ihalenin açık ihale usulüne göre gerçekleştirilerek teklif fiyatlarının toplandığı belirtildi. İhaleler Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda yapıldı ve KASKİ'nin resmi sayfasından canlı olarak verildi.

2b açık ihale

2b açık ihale 2b açık ihale

AK Parti Hükümeti'nin orman vasfını kaybetmiş arazileri satarak 20 ila 25 milyar dolarlık gelir elde etme hedefinde yeni bir yöntem üzerinde çalışılıyor. Türkiye'de yaklaşık 5 milyar metrekarelik orman vasfını yitirmiş arazi var. Anayasa'nın 169'uncu maddesi orman olarak muhafazasında faydası olmayan arazilerin tarım arazisine dönüşmesine izin veriyor. Ayrıca bu tür arazilere 2B denilmesine neden olan Orman Kanunu'nun 2'nci maddesinin B bendine göre orman vasfını bilim ve fen bakımından kaybettiği tarım ve hayvancılıkta kullanılmasında yarar bulunduğu, köy, kasaba ve şehir yapılarının toplu halde bulunduğu saptanan söz konusu yerlerin, ormancılık rejimi dışına çıkarılması mümkün.

VERGİ KAYBI BİTECEK

HÜKÜMET de bugüne kadar orman vasfını kaybeden üzerinde kaçak yapıların olduğu arazileri işgalcilerine satarak hem bu arazilerin parasını almak hem de bu araziler kayıtdışı olduğu...