2b arazi tapuları

2b arazi tapuları

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2B arazileriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kurum, 2B arazilerinde 748 bin hak sahibinin tapusuna kavuştuğunu söyledi.

2B'de son durum!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B'de son durum için arazilerin satışı ve yapılan çalışmalarda toplam 248 milyon 860 bin metrekarelik 74 bin taşınmazın satılarak 209.5 milyon lira gelir tahsil edildiğini açıkladı...

Milli Emlak: 2B arazileri devlete 26 milyar TL kazandıracak!

Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün çalışmasına göre kadastrosu tamamlanan bu araziler için takdir edilen, devletin kasasına girecek bedel 26 milyar lira. 2-B yasası ekim ayında Meclis'e gelecek

2b arazi tapuları Kocaeli'de törenle dağıtıldı!

Kandıra, Gölcük ve İzmit ilçelerinde, kamuoyunda "2B" olarak bilinen orman vasfını kaybetmiş arazileri alan bazı vatandaşlara, düzenlenen törenle tapuları dağıtıldı....

İzmir Sarnıç’taki 2B arazi sahiplerine müjde!

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Gaziemir Sarnıç’ta yılardır süre gelen 2B arazi sahiplerinin sorununun çözüldüğünü açıkladı...

2B arazi ödemeleri için son gün!

2B arazileri için başvurular ve ödemeler bugün sona eriyor. 2018 Kasım ayı itibarıyla yaklaşık 534 bin taşınmaz 759 bin hak sahibine satıldı.

2B arazi ödemeleri için son 3 gün!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2B arazileri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, vatandaşların en geç 30 Kasım'a kadar başvuru ve ödemelerini yapmaları gerektiğini söyledi.

2B arazi bedelleri için düzenleme yapılmalı!

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, 2B arazilerinin kullanıcılara satışıyla ilgili karara karşı çıktı, “Belirlenen bedeller iptal edilmeli, makul bir düzenleme yapılmalı” diye açıklama yaptı. 

Bilecik'te 2B arazi satışı hatırlatması!

Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Budak, 2/B taşınmazlarının satışında süre uzatımı yapıldığını ve son günün 30 kasım 2018 olarak belirlendiğini ifade etti.

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Hakkında Kanun 2018!

Atatürk Orman Çiftçliği'nin devri, İskan Kanunu, Yeni Konut Yapımı, 2B arazi ve Hazineye ait tarım arazilerinin satışına ilişkin düzenlemelerin yapıldığı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Hakkında Kanun yürürlüğe girdi.

Antalya Döşemealtı'ndaki 2B arazi sorunu mecliste!

Antalya'nın Döşemealtı ilçesindeki 2-B arazilerinde yaşanan tapu sorunu meclis gündemine taşındı. CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Ümraniyelilere 2B arazi müjdesi!

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Kasım Ayı Meclis Toplantısında 2B Arazileri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

2B arazi düzenlemesinde detaylar belli oldu!

Orman vasfını yitirmiş araziler olarak bilinen 2/B araziler için yeni düzenlemenin detayları belli oldu. İkinci şanstan 200 bin kişinin yararlanması bekleniyor.

2B arazi başvurularına ek süre tanınacak!

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyeleriyle bir araya gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2B arazi başvurularına ek süre geleceğini açıkladı.

Kocaeli Diliskelesi'nde 2B arazi bedelleri açıklandı mı?

Kocaeli'nin Dilovası içesine bağlı Diliskelesi Mahallesi’nde 2/B arazi bedelleri hala açıklanmadı. Mahallede keşif yapıldı ancak bedeller sır gibi saklanıyor. Bölge sakinleri yüksek bir bedel belirlenecek olması dolayısıyla endişeli.

Üsküdar'da 2B sorunu olan evlerin tapuları dağıtıldı!

Üsküdar'da 2B sorunu olan taşınmazların tapuları hak sahiplerine dağıtıldı. Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, burada yaptığı konuşmada, 2B'li olan evlerin tamamının tapusunu vermek için ekip olarak yoğun bir tempoda çalıştıklarını söyledi.

2B ve tarım arazilerinde hak sahibi 350 bin kişiye müjde!

2B ve tarım arazilerinde hak sahibi 350 bin kişiye müjdeli haber geldi. 2B’de bedeli ödemeyen, taksiti geciktirenlere bir şans daha verilecek. Naci Ağbal, “Vatandaşlara yeni bir başvuru hakkı getiriyoruz. Arazi bedelleri güncellenecek” dedi

2b arazi tapuları

2b arazi tapuları 2b arazi tapuları

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2B arazileriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kurum, 2B arazilerinde 748 bin hak sahibinin tapusuna kavuştuğunu söyledi.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un açıklaması şu şekilde;

7,8 milyar liralık tahsilat

531 bin arazinin 748 bin kişiye satıldığını söyleyen Kurum, ''Ekim 2018 itibarıyla yaklaşık 531 bin taşınmaz 748 bin hak sahibine satılmış ve bu vatandaşlarımız tapularına kavuşmuştur. Bu satışların toplam değeri yaklaşık 11 milyar lirayı bulurken, bu bedelin 7,8 milyar lirası tahsil edilmiş, geri kalan kısmı ise taksitler halinde ödenmektedir" dedi. 

128 bin vatandaş için fırsat

Düzenlemeden 128 bin vatandaşın yararlanacağını söyleyen Kurum, şu ifadeleri kullandı: "6 ay ek başvuru ve ödeme imkanı getiren ve süresi 30 Kasım'da sona erecek olan son düzenlemeden, süresi içinde başvurmayan yaklaşık...