2b şeffaf satış

2b şeffaf satış

Orman vasfını yitirmiş, üzerinde yapıların bulunduğu 2B arazilerinin satışı için yeni bir formül üzerinde çalışılıyor. Hazırlanan taslağa göre bu araziler ayrı ayrı ve şeffaf ihalelerle satılacak. Böylece tartışmalar bitecek

Tarım arazileri ve 2B taşınmazlarının satış başvuruları için son gün bugün!

2018 yılının Kasım ayında sona eren 2/B arazileri ile hazineye ait tarım arazilerinin satışında başvuru hakkından faydalanamayanlar için başvuru süresi uzatılmıştı. 2B arazileri için başvuru süresi bugün itibariyle sona eriyor.

Tarım arazileri ve 2B taşınmazlarının satış başvuruları için son gün yarın!

2018 yılının Kasım ayında sona eren 2/B arazileri ile hazineye ait tarım arazilerinin satışında başvuru hakkından yararlanamayanlar için başvuru süresi uzatılmıştı. 2B arazileri için başvuru süresi yarın sona eriyor.

Tarım arazileri ve 2B taşınmazlarının satış başvuruları için son 5 gün!

2B taşınmazları ile Hazineye ait tarım arazilerinin satışı uygulamasından daha fazla hak sahibinin yararlanabilmesi için başvuru ve ödeme süresini 16 Aralık'a kadar uzatıldı. Başvurular için son 5 gün...

İzmir Sarnıç'taki 2B arazilerinin fiyat sorunu TBMM'de!

İzmir'in Gaziemir ilçesi Sarnıç bölgesinde bulunan 2B arazilerinin satış fiyatlarının azaltılması talebi TBMM gündemine taşındı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, fiyatların indirilmesi için bir çalışma yapılıp yapılmayacağını sordu...

Tapu.com 100 milyon TL’lik satış hacmini geçti!

Gayrimenkul fiyatını şeffaf ve rekabetçi bir ortamda, satıcının değil alıcıların belirlediği gayrimenkul sitesi tapu.com, 100 milyon TL’lik satış hacmini geçti..

Mersin Erdemli'deki 2B arazilerinin fiyatları meclis gündeminde!

CHP Mersin Milletvekili Durmuş Fikri Sağlar, Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı bazı köylerde 2B arazileri için belirlenen satış fiyatlarına ilişkin soru önergesi hazırladı.

Hükümet 2B'li 450 bin arsayı sattı!

Bakan Ağbal, "2B konusunda hiçbir hükümetin yapmadığı bir işi yaptık. Şu ana kadar yaklaşık 450 bin arsayı sattık, Maliye tarihinde böyle bir şey yok. Yaklaşık 8,5 milyar lira civarında bir satış, 5,5 milyar lira civarında bir tahsilat yaptık" dedi.

2b arazileri doğrudan satış dilekçesi!

Orman vasfını yitirmiş olan 2b arazilerinin satışı sadece hak saiplerine yapılabiliyor. İşte, 2b arazileri doğrudan satış dilekçesi!

2b arazisi satış bedeli taksitle ödenir mi?

Orman vasfını yitirmiş olan 2b arazilerin satışlarında başvuru sahiplerinden satış bedeli üzerinden belirli ücret ödemesi yapması isteniyor. Peki, 2b arazisi satış bedeli taksitle ödenir mi?

2b arazileri rayiç bedelleri 2015!

2b arazi satış işlemleri için deftarlıklara ya da il müdürlüklerine başvuru yapılıyor. 2b satış işlemlerinde rayiç bedelinin ödenmesi gerekiyor. İşte, 2b arazileri rayiç bedelleri 2015!

2b arazi satış bedeli!

Rantı yüksek olan yerlerde orman vasfını yitirmiş, kadastro marifetiyle orman alanları dışına çıkartılmış, bir daha geri kazanılamayan ve ıslah edilemeyen arazilere 2b arazi deniyor. İşte, 2b arazi satış bedeli!

2b arazi doğrudan satış başvuru dilekçesi!

2b araziler, Hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan ve çıkarılacak yerler olarak biliniyor. 2b arazilerin hak sahiplerine doğrudan satışı başvuru ile yapılabiliyor. İşte, 2b arazi doğrudan satış başvuru dilekçesi!

2b arazilerin satış süreci nasıl işler?

2b araziler; orman vasfını yitirmiş, kadastro marifetiyle orman alanları dışına çıkartılmış alanlar olarak ifade ediliyor. Peki, 2b arazilerin satış süreci nasıl işler?

2b şeffaf satış

2b şeffaf satış 2b şeffaf satış

AK Parti Hükümeti'nin orman vasfını kaybetmiş arazileri satarak 20 ila 25 milyar dolarlık gelir elde etme hedefinde yeni bir yöntem üzerinde çalışılıyor. Türkiye'de yaklaşık 5 milyar metrekarelik orman vasfını yitirmiş arazi var. Anayasa'nın 169'uncu maddesi orman olarak muhafazasında faydası olmayan arazilerin tarım arazisine dönüşmesine izin veriyor. Ayrıca bu tür arazilere 2B denilmesine neden olan Orman Kanunu'nun 2'nci maddesinin B bendine göre orman vasfını bilim ve fen bakımından kaybettiği tarım ve hayvancılıkta kullanılmasında yarar bulunduğu, köy, kasaba ve şehir yapılarının toplu halde bulunduğu saptanan söz konusu yerlerin, ormancılık rejimi dışına çıkarılması mümkün.

VERGİ KAYBI BİTECEK

HÜKÜMET de bugüne kadar orman vasfını kaybeden üzerinde kaçak yapıların olduğu arazileri işgalcilerine satarak hem bu arazilerin parasını almak hem de bu araziler kayıtdışı olduğu...