3 boyutlu baskı evi

3 boyutlu baskı evi

Hollanda Eindhoven'da tamamen 3 boyutlu yazıcıyla yapılan ev kiracılarına teslim edildi...

Avrupa'nın ilk yaşanabilir 3 boyutlu baskı evi kiracılarına teslim edildi!

Hollanda Eindhoven'da tamamen 3 boyutlu yazıcıyla yapılan ev kiracılarına teslim edildi...

Beyoğlu'ndaki kaçak yapılar dijital ortamda tespit edilecek!

Beyoğlu Belediyesi, Beyoğlu'nun tamamını 3 boyutlu teknolojiyle dijital ortama aktardı ve kayıt altına aldı.

Bursa'da konut projelerinin maketleriyle katma değerli ihracat!

Bursa'da faaliyet gösteren bir firma  CNC işleme, lazer kesme ve 3 boyutlu yazıcı yöntemi kullanarak milimetrik ölçümlerle konut projeleri için maket hazırlıyor. 

3 boyutlu teknolojiler inşaat alanında önemli paya sahip! 

3 boyutlu teknoloji pazarının büyüklüğünün 2024 yılında 72 milyar dolar seviyelerine çıkması bekleniyor. Hızla gelişen 3 boyutlu teknoloji inşaat alanlarında önemli paya sahip durumda.

Gayrimenkul alacaklar dikkat! Tapuda yeni sistem!

Tapuya yeni sistem geliyor. Dolandırıcılığın engellenmesi için artık alınacak gayrimenkulün 3 boyutlu görüntüsü olacak. Şu an ise iki boyutlu sistem hazır. İşte tapudaki yeni sistemin ayrıntıları...

Murat Kurum: 81 ilin 3 boyutlu dijital ikizini çıkardık!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Nöbetçi Bakan" uygulaması kapsamında geldiği Meclis'te, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Murat Kurum kentsel dönüşüm kapsamında, "81 ilin 3 boyutlu dijital ikizini çıkardık" dedi...

Şehirlerin 'dijital ikizi' ile afetlere önlem alınacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tüm şehir merkezlerinin 3 boyutlu olarak dijital ortama aktarılması amacıyla gerçekleştirilen proje tamamlandı.

Şehirlerin 3 boyutlu dijital ikizleri oluşturuldu!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Şehirlerimizin 3 boyutlu dijital ikizlerini oluşturduk. 2020 yılında sistem tüm belediyelerimizin kullanımına açılacak. Böylelikle, yapılar izlenecek ve kaçak yapılar dijital olarak takip edilip önlenebilecek" şeklinde konuştu...

Murat Akça: 3 boyutlu planlamaya geçelim!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nda konuşan Emlak Komisyonu Başkanı Murat Akça, “Ankara'da 3 boyutlu kentsel tasarım anlayışıyla yeni bir sürecin Türkiye'deki öncüsü olalım" diye konuştu…

3 boyutlu tapu dönemi başlıyor!

3 boyutlu kent modellerini devreye giriyor. 4 yılda tüm Türkiye'ye yaygınlaştırılması planlanan uygulama kapsamında metrekareler metreküp olacak.

15 milyon kaçak yapıya 3 boyutlu takip!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, imara aykırı olarak inşa edilen binaları uydudan görüntüleyecek. Yerel yönetimler de imar planı hazırlarken bu sistemi kullanacak.

İnşaat hatasını azaltan yeni model geliyor!

İnşaat hatalarını engellemek, projelerde maliyeti düşürmek için yeni bir sisteme geçiliyor. Yeni uygulama ile inşaatın 3 boyutlu simülasyonu yapılıyor, tüm eksiklikler önceden tespit edilebiliyor. 

Tapuda üç boyutlu dönem başlıyor!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı yaptığı açıklamada vatandaşların, elektronik ortamda konutlarının içini ve dışını 3 boyutlu görebilme imkanına sahip olabileceği "Üç Boyutlu Kent Modelleri ve Kadastro Projesi"nde ilk adım olan pilot uygulamanın tamamladığını belirtti.

3 boyutlu baskı evi Haberi

3 boyutlu baskı evi

Hollanda Amsterdam'da yaşamını sürdüren emekli çift Elize Lutz ve Harrie Dekkers, Avrupa'da ilk defa tamamen 3 boyutlu yazıcıyla yapılan konutun yeni sakinleri oldu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Eindhoven Teknik Üniversitesi, Eindhoven Belediyesi ve İnşaat firmalarının ortaklaşa olarak hayata geçirdikleri proje dahilinde, dünyanın ilk 3 boyutlu yazıcıdan çıkan "yaşanabilir evi" yapıldı.

Evde ilk günlerini yaşayan Elize Lutz ve eşi Harrie Dekkers, Anadolu Ajansı muhabirine, kısmen kullanmaya başladıkları konuta Ağustos 2021 tarihi itibariyle yerleşeceklerini bildirdi.

Konutta göze çarpan ilk detayın ses yalıtımı olduğunu dile getiren Lutz, "Ses ve ısı yalıtımı çok iyi." diye konuştu.

Lutz, 3 boyutlu baskı evi için "Çok güzel" ifadelerini kullanırken, eşi Dekkers da "Tıpkı bir sığınak gibi güvende hissettiriyor." dedi.

- Yüzde 30 daha az malzeme ile inşa edildi

Eindhoven Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Theo Salet, 3 boyutlu...