3. Havalimanı inşaatı gece

3. Havalimanı inşaatı gece

İstanbul 3. Havalimanı’ndaki inşaat faaliyetleri 24 saat aralıksız olarak devam ediyor. Şu ana kadar yüzde 30’u tamamlanan havalimanı çalışmaları gündüz görüntülenmişti. Gece yürütülen çalışmalar ilk kez görüntülendi.

3. havalimanı için tabelalar asıldı!

İnşaatı devam eden ve 29 Ekim'de açılacak olan 3. Havalimanı,  TEM ve D-100'de bulunan karayollarına ait yön levhalarındaki yerini aldı. 

3. havalimanı havadan görüntülendi!

İnşaatı yüzde 80'in üzerinde tamamlanan 3. havalimanı havadan görüntülendi. Dev projede 36 bin kişi çalışıyor.

3. Havalimanı'nın ilk festivali belli oldu!

3. Havalimanı inşaatı yüzde 80 oranında tamamlandı.  İGA İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim 2018 tarihinde açılacak. 

15 soruda İstanbul 3. havalimanı projesi!

İstanbul’un kuzeyine, şehir merkezine 35 kilometre mesafede 76 buçuk milyon metrekarelik alanda İGA tarafından inşa edilen 3. havalimanının inşaatı devam ediyor. Yeni havalimanıyla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sizler için derledik. İşte 15 soruda İstanbul 3. havalimanı projesi...

3. Havalimanı'na ilk uçak yarın inecek!

3. Havalimanı inşaatı yüzde 80 oranında tamamlandı. 3. Havalimanı'nda uçak inişleri için pist hazır hale getirildi. 3. Havalimanı'na ilk uçak yarın inecek.

3. Havalimanı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağını bekliyor!

3. Havalimanı inşaatı yüzde 80 tamamlandı. 3. Havalimanı'nda uçak inişleri için hazır hale gelen pist havadan görüntülendi.

Veli Ağbaba'dan 3. havalimanı için komisyon çağrısı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, "3. havalimanı inşaatı ile ilgili AKP hükümetine açık çağrı yaptı. Ağbaba, "Bir komisyon kurulsun, bu komisyon oradaki kazaları araştırsın. Eğer hükümet bir komisyon kurmazsa CHP bu konuda bir komisyon kuracak." dedi.

3. havalimanı inşaatı tam gaz devam!

İstanbul 3. havalimanında 90 milyon yolcu kapasiteli terminal binasında duty-free 100 bin kişilik alışveriş merkezi 18 bin araç kapasiteli otopark inşaatı yükselmeye başladı.

3. Havalimanı 57 ülkeye tanıtıldı!

İGA Havalimanları İnşaatı CEO'su Yusuf Akçayoğlu, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) Almanya'daki Uluslararası Ulaştırma Forumu'nda (ITF), 57 ülkenin Ulaştırma Bakanlarına 3. Havalimanı projesini tanıttı.

Kadir Topbaş 3. Havalimanı'nın inşaat alanını gezdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaatı devam eden 3. Havalimanı'nda büyükelçilerle buluştu. Topbaş, bölgede gerçekleşen toplantının ardından 3. Havalimanı şantiye alanını gezdi.

3. Havalimanı inşaatı havadan görüntülendi!

3. Havalimanı'nın yapımı zor hava koşullarına rağmen tüm hızıyla devam ediyor. Havalimanı tamamlandığında yıllık 200 milyonun üzerinde yolcu kapasiteye sahip olacak.

3. Havalimanı'nın kaba inşaatı 30 Ocak'ta bitecek!

İstanbul 3. Havalimanı’ndaki inşaat faaliyetleri 24 saat aralıksız olarak devam ediyor. Şu ana kadar yüzde 30’u tamamlanan havalimanı çalışmaları gündüz görüntülenmişti. Gece yürütülen çalışmalar ilk kez görüntülendi.

Arnavutköylüler 3.Havalimanı inşaatını protesto etti!

3’üncü Havalimanı inşaatı nedeniyle günde ortalama 7 bin hafriyat kamyonunun geçtiği Arnavutköy’de duruma tepki gösteren bölge sakinlerine polis saldırdı, çeteler ise ateş açtı.

3. Havalimanı inşaatı gece Haberi

3. Havalimanı inşaatı gece

Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul 3. Havalimanı’ndaki inşaat faaliyetleri 24 saat aralıksız olarak devam ediyor. Şu ana kadar yüzde 30’u tamamlanan havalimanı çalışmaları gündüz görüntülenmişti. Gece yürütülen çalışmalar ilk kez görüntülendi.3. Havalimanı yapımcı firması İGA Havalimanları İnşaat CEO’su Yusuf Akçayoğlu da yaptığı açıklamada, birinci etabın 26 Şubat 2018 tarihinde hizmete gireceğini bildirirken çalışamaların gece-gündüz 24 saat hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Akçayoğlu, "İnşaatımızda bugün itibariyle çok önemli bir kilometre taşına şahit oldunuz. Bugün çelik çatıda ilk kolonumuzu koyduk. Çelik çatının ilk elamanının bu gün montajı yapıldı" dedi.
İGA Havalimanları İnşaat CEO’su Yusuf Akçayoğlu, şunları söyledi:


"Gece çalışmasındaki...