3. havalimanı inşaatı

3. havalimanı inşaatı

İstanbul Yeni Havalimanı'ndaki çalışma koşullarını protesto eden 6 işçi daha tutuklandı. İnşaat-İş Sendikası konuyla ilgili açıklama yaptı...

3. havalimanı inşaatında üç işçi daha tutuklandı!

3. havalimanı inşaatında eylem yapan üç işçi daha tutuklandı. 3. havalimanında tutuklanan işçi sayısı 27'ye yükseldi. 

3. havalimanında inşaat son sürat devam ediyor!

3. havalimanı inşaatı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 3. havalimanında ana terminal binası çatısı tamamlanırken, ince işçiliği kalan çatı montajında işçiler çalışmalarını sürdürüyor. 

Danıştay 3. havalimanı inşaatında o raporu bozdu!

Kuzey  Ormanları Savunması, inşaatına devam edilen üçüncü havalimanı projesindeki Eyüp Işıklar Köyü’ndeki “Kumtaşı Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi” ile ilgili İstanbul Valiliği’ne karşı açtığı davayı kazandı.

3. havalimanında 12 bin Michelin X Works kullanıldı!

İnşaat çalışmaları tam gaz devam eden 3. havalimanının şantiyesinde 2014'den bu yana 12 binden fazla Michelin X Works lastiklerinden kullanıldı.

3. Havalimanı için sermaye artırımı!

Üçüncü Havalimanı'nı inşa eden şirket İGA sermayesini 1.95 milyar TL artırdı. Firmaların fon ihtiyacını karşılamak için sermaye artırımına gidildiği açıklandı.

3’üncü Havalimanı’nda iş sağlığına sıkı denetim!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak 3'üncü Havalimanı çalışmaları hakkında açıklamalar yaptı. 

3. Havalimanı Türk milletinin gururu olacak!

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, inşaat çalışmaları yüzde 73 oranında tamamlanan 3. Havalimanı için Türk milletinin gururu olacak dedi ve THY'nin 3. Havalimanı'na 29 Ekim 2018'de taşınacağını dile getirdi.

Mega projeler tam gaz!

Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü olan 2023'te Türkiye'nin daha gelişmiş bir ülke haline gelmesi için hedeflenen mega projelerin yapımı tam gaz devam ediyor..

3. Havalimanı inşaatının yüzde 68'i tamamlandı!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3. Havalimanı hakkında açıklamalar yaptı. Havalimanına, ilk uçağın 2018 Şubat ayına kalmadan ineceğini açıkladı.

3. havalimanı inşaatında son durum! Havadan görüntülendi!

İstanbul Yeni Havalimanı’nı inşaat alanında çalışmalar son sürat devam ediyor. Havalimanının 29 Ekim 2018’de açılması planlanıyor.

3. Havalimanı inşaatı havadan görüntülendi!

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan İstanbul Yeni Havalimanında montajı tamamlanan yolcu köprüleri ilk kez görüntülendi.

3. Havalimanı büyüledi!

Uluslararası Havalimanları Konseyi Genel Direktörü Angela Gittens geçen hafta Türkiye’deydi. Gazete Habertürk yazarı Güntay Şimşek de kendisiyle röportaj gerçekleştirdi.

3. Havalimanı 29 Ekim 2018'de açılacak!

Başbakan Binali Yıldırım, dünyanın sayılı projeleri arasında yer alan 3. Havalimanı'nın inşaatını inceledi. Yıldırım, ''3. Havalimanı 29 Ekim'inde tamamen bitmiş ve hizmete alınmış olacak'' diye konuştu.

3. Havalimanı'nın ikinci pisti yıl sonunda bitecek!

İGA Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, 3. Havalimanı'nın ikinci pistinin yıl sonunda tamamlanacağını açıkladı.

3. havalimanı için tabelalar asıldı!

İnşaatı devam eden ve 29 Ekim'de açılacak olan 3. Havalimanı,  TEM ve D-100'de bulunan karayollarına ait yön levhalarındaki yerini aldı. 

3. havalimanı havadan görüntülendi!

İnşaatı yüzde 80'in üzerinde tamamlanan 3. havalimanı havadan görüntülendi. Dev projede 36 bin kişi çalışıyor.

3. Havalimanı'nın ilk festivali belli oldu!

3. Havalimanı inşaatı yüzde 80 oranında tamamlandı.  İGA İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim 2018 tarihinde açılacak. 

15 soruda İstanbul 3. havalimanı projesi!

İstanbul’un kuzeyine, şehir merkezine 35 kilometre mesafede 76 buçuk milyon metrekarelik alanda İGA tarafından inşa edilen 3. havalimanının inşaatı devam ediyor. Yeni havalimanıyla ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sizler için derledik. İşte 15 soruda İstanbul 3. havalimanı projesi...

3. Havalimanı'na ilk uçak yarın inecek!

3. Havalimanı inşaatı yüzde 80 oranında tamamlandı. 3. Havalimanı'nda uçak inişleri için pist hazır hale getirildi. 3. Havalimanı'na ilk uçak yarın inecek.

3. Havalimanı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağını bekliyor!

3. Havalimanı inşaatı yüzde 80 tamamlandı. 3. Havalimanı'nda uçak inişleri için hazır hale gelen pist havadan görüntülendi.

Veli Ağbaba'dan 3. havalimanı için komisyon çağrısı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, "3. havalimanı inşaatı ile ilgili AKP hükümetine açık çağrı yaptı. Ağbaba, "Bir komisyon kurulsun, bu komisyon oradaki kazaları araştırsın. Eğer hükümet bir komisyon kurmazsa CHP bu konuda bir komisyon kuracak." dedi.

3. havalimanı inşaatı tam gaz devam!

İstanbul 3. havalimanında 90 milyon yolcu kapasiteli terminal binasında duty-free 100 bin kişilik alışveriş merkezi 18 bin araç kapasiteli otopark inşaatı yükselmeye başladı.

3. Havalimanı 57 ülkeye tanıtıldı!

İGA Havalimanları İnşaatı CEO'su Yusuf Akçayoğlu, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) Almanya'daki Uluslararası Ulaştırma Forumu'nda (ITF), 57 ülkenin Ulaştırma Bakanlarına 3. Havalimanı projesini tanıttı.

Kadir Topbaş 3. Havalimanı'nın inşaat alanını gezdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaatı devam eden 3. Havalimanı'nda büyükelçilerle buluştu. Topbaş, bölgede gerçekleşen toplantının ardından 3. Havalimanı şantiye alanını gezdi.

3. Havalimanı inşaatı havadan görüntülendi!

3. Havalimanı'nın yapımı zor hava koşullarına rağmen tüm hızıyla devam ediyor. Havalimanı tamamlandığında yıllık 200 milyonun üzerinde yolcu kapasiteye sahip olacak.

3. Havalimanı'nın kaba inşaatı 30 Ocak'ta bitecek!

İstanbul 3. Havalimanı’ndaki inşaat faaliyetleri 24 saat aralıksız olarak devam ediyor. Şu ana kadar yüzde 30’u tamamlanan havalimanı çalışmaları gündüz görüntülenmişti. Gece yürütülen çalışmalar ilk kez görüntülendi.

Arnavutköylüler 3.Havalimanı inşaatını protesto etti!

3’üncü Havalimanı inşaatı nedeniyle günde ortalama 7 bin hafriyat kamyonunun geçtiği Arnavutköy’de duruma tepki gösteren bölge sakinlerine polis saldırdı, çeteler ise ateş açtı.

3. havalimanı inşaatı

3. havalimanı inşaatı 3. havalimanı inşaatı

İstanbul Yeni Havalimanı inşaatında çalışan ve kötü çalışma koşullarına dikkat çekmek için eylem yapan işçilerden 6'sı daha tutuklandı.

Sputnik News'te yer alan habere göre, dün akşam işçi koğuşları basılarak, bir grup işçi gözaltına alındı. İşçiler Gaziosmanpaşa Adliyesi'nde ifade verdi ve tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, işçilerin tutuklanmasına karar verdi.

Twitter'dan açıklama yapan İnşaat-İş Sendikası, işçilerin soyadlarını öğrenemediklerini ancak isimlerinin "Bilal, Diyar, İbrahim, Mehmet Nuri, Mustafa ve Yusuf" olduğunu aktardı.

3. havalimanı inşaatında üç işçi daha tutuklandı!