05 / 07 / 2022

3. havalimanı kamulaştırma

3. havalimanı kamulaştırma

Kamulaştırmaların, İstanbul 3. Havaalanı Projesi için yapıldığı ve başka bir amaçla kullanılmasının söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamada, kamulaştırma işleminin tamamlanmasından sonra bahse konu taşınmazların Hazine'ye devredileceği ifade edildi.

Acele kamulaştırma kararı Arnavutköy'deki fiyat tartışmasını tekrar gündeme getirdi!

2 Ocak’ta Bakanlar Kurulu’nca verilen acele kamulaştırma kararı bölgedeki fiyat tartışmasını tekrar gündeme getirdi. Hak sahipleri TOKİ’den gelen teklifi yetersiz bulurken, TOKİ ‘Biz arsaları hakkıyla almaya çalışıyoruz’ dedi.

3. Havalimanı'nda TOKİ ile arsa sahiplerinin arasında fiyat anlaşmazlığı oldu!

Geciken 3. havalimanının inşaatının başlaması için Arnavutköy ve Eyüp ilçeleri ile Yeniköy, İmrahor ve Tayakadın köylerinde acil kamulaştırma kararı alındı. TOKİ ile arazi sahiplerinin fiyat anlaşmazlığının aşılması planlanıyor.

3. Havaalanı projesi için kamulaştırma süreci başladı!

İstanbul'un, Arnavutköy ilçesi, İmrahor, Tayakadın ve Yeniköy köyleri ve Eyüp ilçesi, Ağaçlı, Akpınar ve İhsaniye köylerinde yer alan bazı taşınmazların, İstanbul 3. Havaalanı Projesi için kamulaştırılması kararı Resmi Gazete'de yayımlandı

Ankara'nın 3 ilçesi için acele kamulaştırma kararı!

Ankara ili, Gölbaşı, Bala ve Polatlı sınırları içinde yer alan bazı taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. 

Manisa'nın 3 ilçesi için acele kamulaştırma kararı!

Manisa ili, Sarıgöl, Şehzadeler ve Soma sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. 

Ankara'nın 3 ilçesi için acele kamulaştırma kararı!

Ankara ili, Kahramankazan ilçesi, Ayaş ilçesi ve Kızılcahamam ilçesinde yer alan bazı taşınmazlar için Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi.

Ankara Niğde Otoyolu için 3 ilde acele kamulaştırma kararı!

Ankara Niğde Otoyolu Projesi kapsamında acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

İzmir Büyükşehir'den 600 bin TL'lik kamulaştırma!

Kent içi ulaşımı rahatlatacak projeleri hayata geçirmeye devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Evka 3 Mahallesi ile Ankara Caddesi arasındaki yeni bağlantı yolu için 600 bin TL'nin üzerinde kamulaştırma yaptı.

Bitlis'te 3 ilçede acele kamulaştırma kararı!

Bitlis'te Güroymak, Tatvan ve Ahlat İlçeleri sınırları içerisinde yer alan bazı gayrimenkullerde kamulaştırma işlemi yapılacak..

Ordu'da 3 OSB için kamulaştırma işlemleri devam ediyor!

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde OSB kurulması kapsamında kamulaştırma çalışmalarının sürdüğünü belirtti...

İstanbul'da 3 ilçede acele kamulaştırma yapılacak!

Ambarlı-Hadımköy EİH Yenileme Projesi için Çatalca, Büyükçekmece ve Avcılar'da acele kamulaştırma yapılacak..

Manisa'da 3 ilçede acele kamulaştırma kararı!

Salihli-Alaşehir-Kula İlçeleri Doğal Gaz Boru Hattı projesi için bazı gayrimenkuller hakkında acele kamulaştırma kararı alındı..

Tekirdağ'da 229 alanda acele kamulaştırma kararı alındı!

Tekirdağ'da 3 ilçede toplam 229 alanda acele kamulaştırma kararı alındı. Karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı..

3 ilde doğalgaz hattı için acele kamulaştırma!

Rize, Trabzon ve Kastamonu illerinde inşa edilecek doğalgaz boru hattı projeleri için acele kamulaştırma kararı alındı..

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı için acele kamulaştırma!

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı için acele kamulaştırma kararı alındı. Karar bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı..

Rize'de acele kamulaştırma tepkisi!

Rize Pazar'da inşa edilecek Rize- Artvin Havalimanı'nın çalışmaları sürüyor. Havalimanı kapsamında taş ocakları için alınan, 'Acele Kamulaştırma' kararı tepki gördü. Vatandaşlar havalimanına karşı olmadıklarını, taş ocağı istemediklerini belirtti.

3. havalimanı kamulaştırma Haberi

3. havalimanı kamulaştırma


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nm (TOKİ), İstanbul'a yapılacak Üçüncü Havalimanı Projesi'nde ucuza kamulaştırma yaptığı yönündeki haberler, İdare tarafından yalanlandı. TOKİ'den yapılan açıklamada, İstanbul Avrupa yakası rezerv yapı alanında yer alan "İstanbul 3. Havaalanı Projesi" için kamulaştırma çalışmalarının yürütüldüğü anımsatılarak, "Havaalanı kamulaştırma alanı yaklaşık 7 bin 700 hektardır. Bu alanın yaklaşık 152.5 hektarlık kısmı özel mülkiyete konu olup gerekli bütçe ayrılmıştır. Proje alanının geriye kalan kısmının tamamı kamu tasarrufundadır. Kamulaştırma bedelinin tespit yöntemi ise 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanunu'nun 11. 

maddesinde belirtilen hüküm, usul, esas ve bilimsel çalışmalar ve SPI< lisanslı ekspertiz verileri esas alınarak fiyat tespitleri yapılmaktadır" dendi. Açıklamada, İstanbul 3. Havaalanı Projesi'nin ülke ve dünya ölçeğinde bir yatırım olması nedeniyle projenin daha hızlı ilerleyebilmesi için Bakanlar Kurulunun 2 Ocak 2014...