3. havalimanı ne zaman bitecek

3. havalimanı ne zaman bitecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın da katıldığı forumda " Gelecek yıl ilk fazı açıldığında 90 milyon yolcuya hizmet edecek 3. Havalimanı, 100 bin kişiye iş imkanı sunacak1 dedi. .

3. havalimanının yüzde 52'si tamam!

İGA Havalimanları İnşaatı CEO'su Akçayoğlu: "3. havalimanının yüzde 52’sini tamamladığımız bugünlerde, 2 bin 800 beyaz, 23 bin 200’ü mavi yaka olmak üzere toplam 26 bin kişi canla başla havalimanımızı Türkiye ile buluşturmak için çalışıyor." dedi.

3. havalimanı havacılık sektörü için kazanım!

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Geçer, İstanbul Yeni Havalimanı'na ilişkin, "Havacılık sektörü için çok büyük bir kazanım yaratacak." dedi.

3. havalimanının yüzde 39'u tamamlandı!

İstanbul'daki 3. Havalimanı'nda işlerin durduğunun belirtildiğini anımsatan Arslan, bugün itibarıyla fiziki gerçekleşmenin yüzde 39 olduğunu söyledi.

3. Havalimanı'nın yüzde 27'si tamam!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, üçüncü havalimanı şantiyesini gezdi. Arslan, "Yüzde 27'si bitti buranın. Tamamı bittiğinde günde 3 bin uçak inecek" dedi.

3. Havalimanı inşaatında son durum!

Yeni havalimanının inşaatında takvimin önünde gittiklerine dikkat çeken Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, havacılıkta gelişmiş ülkelerden projede yer almak için talep geldiğini söyledi

3. havalimanının ilk etabının yüzde 15'i tamamlandı!

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İGA Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Özdemir, İstanbul'a yapılan 3. Havalimanı inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek "Havalimanının ilk etabının yüzde 15'i tamamlandı" dedi.

3. havalimanının adı ne olacak?

Bakan Binali Yıldırım, "İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı gibi başı İstanbul olur da, orada bir başka isim daha olabilir" dedi.

3. havalimanı inşaatında son durum!

3. Havalimanı şantiyesinde 2 bin kamyon, 400 iş makinesi aralıksız çalışıyor. Bir yandan inşaat çalışmaları sürerken, diğer yandan tasarım ayrıntıları da netleşiyor. İşte 3 havalimanı inşaatında son durum...

3. Havalimanı'nın ilk etabı ne zaman açılacak?

YOLCU kapasitesi itibarıyla dünyanın en büyük havacılık merkezi olacak İstanbul Yeni Havalimanı Projesi'nde çalışmalar yoğun tempoyla devam ediyor.

3. Havalimanı'nda bin 800'ü aşkın hafriyat kamyonu çalışıyor!

Beş aylık siyasi belirsizlik sürecinde geleceğine ilişkin çeşitli yorumlar yapılan mega proje, kesintiye uğramadan sürüyor. Proje kapsamında kurulan onlarca şantiyede bin 800'ü aşkın hafriyat kamyonu çalışıyor.

3. Havalimanı'nın ilk etabı 2018'de faaliyete geçecek!

5 aylık siyasi belirsizliğin ardından geleceğine yönelik yorumlar yapılan 3. Havalimanı projesi kesintiye uğramadan sürüyor. Şantiyelerinde 1.800'ü aşkın kamyon çalışıyor.

3. havalimanı Türkiye ekonomisinin önemli bir parçası!

Boeing'in dergisinde Türkiye'den övgüyle söz edillerek, "İstanbul'da yapılan 3. havalimanı da dahil olmak üzere havacılık, modern ülke ekonomisinin önemli bir parçasını oluşturuyor" ifadesi kullanıldı.

3. Havalimanı'nda gecikme olmayacak!

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım şöyle konuştu: "3. Havalimanının gecikmesiyle ilgili bir durum söz konusu olmayacak, iki hafta evvel bir teftiş yaptık'' diye konuştu.

3. Havalimanı terminal binası inşaatı başladı!

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Atatürk Havalimanı’nda görev yapan gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Yıldırım burada yaptığı açıklamada 3. havalimanı terminal binası inşaatına başlandığını bildirdi.

3. Havalimanı'na 'İstanbul Havalimanı' tabelası takıldı!

3.Havalimanı'nın açılışına saatler kala, isminin ne olacağı da oldukça merak ediliyor. Yeni havalimanı girşine takılan tabelada 'İstanbul Havalimanı' yazdığı görüldü.

Gayrettepe - 3. Havalimanı Metro Hattı ne zaman açılacak?

Gayrettepe - 3. Havalimanı Metro Hattı'nda çalışmalar son gaz devam ediyor. Vatandaşların açılışını dört gözle beklediği projenin 2019 yılının sonunda açılması planlanıyor.

3. havalimanı bağlantı yolları tamamlandı!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli derken, dünyanın gözü şimdi de 3. Havalimanı'nda. Peki 3. havalimanı inşaatında son durum ne?

Halkalı-3. havalimanı metro ihalesi ne durumda?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Halkalı-3. havalimanı metro ihalesinin son durumu hakkında bilgi verdi...

3. Havalimanı, 3 Katlı İstanbul Tüneli'nde son durum!

3. Havalimanı, Kanal İstanbul, 3 katlı İstanbul Tüneli gibi dev projelerde gelişmeler neler? 3. Havalimanı’nın ismi ne zaman açıklanacak? Nasıl belirlenecek? İşte tüm soruların cevapları..

3. Havalimanı'na ilk uçağın ne zaman ineceği belli oldu!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan mega projelerle ilgili açıklamalar yaptı. Arslan açıklamasında 3. Havalimanı'na ilk uçağın ne zaman ineceği açıkladı. 

3. Havalimanı THY’yi farklı bir boyuta taşıyacak!

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, İstanbul’da yapım aşamasında olan 3.Havalimanı’nın THY’yi farklı bir boyuta taşıyacağını söyledi. İşte görüşleri...

3. Havalimanı'nın ilk etabı 2017'de tamamlanacak!

İstanbul'da yapımı devam eden 3. Havalimanı'nda çalışmalar hızla sürüyor. Yılda yaklaşık 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak havalimanının ilk etabının 2017'de tamamlanması bekleniyor.

Temel Kotil: 3. Havalimanı D-8'in gözbebeği olacak!

İstanbul'a yapılacak 3. Havalimanı'nın D-8'in gözbebeği olacağını söyleyen THY Genel Müdürü Kotil, bu ülkelerle işbirliğinin daha da artacağını vurguladı.

3.havalimanı inşaatında denize dolgu iddiası TBMM'de!

İstanbul'da, hükümete yakın Limak-Kolin-Cengiz-Mapa-Kalyon grubunun yapımını üstlendiği 3. havalimanı inşaatında denize dolgu yapıldığı iddiası TBMM gündemine taşındı.

3. Havalimanı için en büyük büyük krediye imza atılıyor!

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, bugün imzalanacak 3. Havalimanı kredi sözleşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

3. Havalimanı'nın ilk etabı 2018'de tamamlanacak!

3. havalimanı projesinin 4 etaptan oluştuğunu belirten Erdoğan, belirlenen takvime göre İstanbul yeni havalimanının ilk etabının 2018 yılının ilk çeyreğinde hizmete gireceğini kaydetti.

3. Havalimanı'nın 4.5 milyar euro'luk kredisi imzalandı!

3. Havalimanı'nın ilk etabı için gerekli 4.5 milyar euro'luk finansman paketi 3'ü kamu 3'ü de bankayla imzalandı. Törene Cumhurbaşkanı ve Başbakan'da katıldı.

3. havalimanı ne zaman bitecek

3. havalimanı ne zaman bitecek 3. havalimanı ne zaman bitecek

İstanbul Yeni Havalimanı, Almanya'da düzenlenen ve ulaştırma sektörünü bir araya getiren Uluslararası Ulaştırma Forumunda (ITF) 57 ülkenin ulaştırma bakanının katıldığı oturumda anlatıldı.


Şirketten yapılan açıklamaya göre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın da katıldığı forumda, İGA Havalimanları İnşaatı Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Akçayoğlu "Mega Proje Ulaşımlarının Yönetimi" ve "Uluslararası Ulaşım Bağlantılarının Yönetimi" başlıklı oturumlarda havalimanına ilişkin bilgiler verdi.


Akçayoğlu, Türkiye'de ulaştırma ve havacılık sektöründe son 15 yılda çok önemli gelişmeler yaşadığına dikkati çekerek, çok sayıda önemli projenin hayata geçtiğini, özellikle havacılık sektöründe önemli yatırımların uygulamaya sokulduğunu anlattı.


İstanbul Yeni Havalimanının ulaşım sektörünün dünyadaki payını büyüteceğini öngördüklerini paylaşan Akçayoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:


"Gelecek yıl ilk fazı açıldığında 90 milyon yolcuya hizmet edecek havalimanımız, 100 bin kişiye iş imkanı sunacak. 2025'e gelindiğinde, havalimanında doğrudan...