3. havalimanı ne zaman tamamlanacak

3. havalimanı ne zaman tamamlanacak

İstanbul'da inşası devam eden 3. havalimanında ticari alanların kiralama süreci başlandı.15 bin metrekarelik alan içinde çiçekçiden büfeye, araç kiralamadan eczaneye kadar yeni girişimcilerden de talep toplanmaya başlanacak.

3. Havalimanı 26 Şubat 2018'de açılacak!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3. Havalimanı’nın hizmete giriş tarihinin 26 Şubat 2018 olmasını istedi. 26 Şubat, hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, hem de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun doğum günü.

3. havalimanı inşaatında son durum!

3. Havalimanı şantiyesinde 2 bin kamyon, 400 iş makinesi aralıksız çalışıyor. Bir yandan inşaat çalışmaları sürerken, diğer yandan tasarım ayrıntıları da netleşiyor. İşte 3 havalimanı inşaatında son durum...

3. Havalimanı'nın ilk etabı ne zaman açılacak?

YOLCU kapasitesi itibarıyla dünyanın en büyük havacılık merkezi olacak İstanbul Yeni Havalimanı Projesi'nde çalışmalar yoğun tempoyla devam ediyor.

3. Havalimanı'nda bin 800'ü aşkın hafriyat kamyonu çalışıyor!

Beş aylık siyasi belirsizlik sürecinde geleceğine ilişkin çeşitli yorumlar yapılan mega proje, kesintiye uğramadan sürüyor. Proje kapsamında kurulan onlarca şantiyede bin 800'ü aşkın hafriyat kamyonu çalışıyor.

3. Havalimanı'nın ilk etabı 2018'in ilk çeyreğinde açılacak!

Yolcu kapasitesi itibarıyla dünyanın en büyük havacılık merkezi olacak İstanbul Yeni Havalimanı Projesi'nde çalışmalar yoğun tempoyla devam ediyor.

3. Havalimanı'nın ilk etabı 2018'de tamamlanacak!

3. havalimanı projesinin 4 etaptan oluştuğunu belirten Erdoğan, belirlenen takvime göre İstanbul yeni havalimanının ilk etabının 2018 yılının ilk çeyreğinde hizmete gireceğini kaydetti.

3. Havalimanı'nda drenaj çalışmaları başladı!

İstanbul’un kuzeyinde yer alan Üçüncü Havalimanı’nın drenaj çalışmalarına kum temin etmek için Karadeniz’e 5 saha kuruluyor. Her saha 1 milyon ton kum üretecek.

Temel Kotil: 3. Havalimanı en dahice proje!

Küresel dünyanın finansal sorunlarının masaya yatırıldığı 6. İstanbul Finans Zirvesi dün başladı. THY Genel Müdürü Temel Kotil zirvede, "3. Havalimanı dünyadaki en dahice, akıllıcı proje" dedi.

3. Havalimanı'nda gecikme olmayacak!

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım şöyle konuştu: "3. Havalimanının gecikmesiyle ilgili bir durum söz konusu olmayacak, iki hafta evvel bir teftiş yaptık'' diye konuştu.

3. Havalimanı terminal binası inşaatı başladı!

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Atatürk Havalimanı’nda görev yapan gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Yıldırım burada yaptığı açıklamada 3. havalimanı terminal binası inşaatına başlandığını bildirdi.

3. Havalimanı trenine 9 talip var!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü İstanbul 3. Havalimanı raylı sistem bağlantısı etüt ve mühendislik projelerinin hazırlanması için ihale açtı.

Yüksek hızlı trenle Ankara 3. havalimanına bağlanacak!

Ulaştırma Bakanı Elvan, Ankara-İstanbul arasını 1.5 saate indirecek yeni hızlı tren için hazır olduklarını açıkladı. Ankara’yı 3. havalimanına bağlayacak olan söz konusu proje 4.5 milyar dolara mal olacak.

Ebru Özdemir: 3. havalimanında inşaat süreci planlandığı gibi sürüyor!

Ebru Özdemir, 3’üncü Havalimanı için zemin etüdünün birkaç ay içinde bitirileceğini belirterek, “Bütün dünya bu projeyi bekliyor. Eğer bu havalimanı 2017 sonuna bitmezse hiçbir yere uçamaz hale geleceğiz.” dedi

3'üncü havalimanı tamamlandığında 100 bin kişiye iş imkanı sağlayacak!

Yeniköy ile Akpınar köyleri arasına yapılan 3'üncü havalimanı, tamamlandığında bölgenin yanı sıra İstanbul'un değerini de uçuracak. 100 bin kişiye iş sağlayacak havalimanı için çalışmalar tam gaz sürüyor.

3. Havalimanı'na 'İstanbul Havalimanı' tabelası takıldı!

3.Havalimanı'nın açılışına saatler kala, isminin ne olacağı da oldukça merak ediliyor. Yeni havalimanı girşine takılan tabelada 'İstanbul Havalimanı' yazdığı görüldü.

Gayrettepe - 3. Havalimanı Metro Hattı ne zaman açılacak?

Gayrettepe - 3. Havalimanı Metro Hattı'nda çalışmalar son gaz devam ediyor. Vatandaşların açılışını dört gözle beklediği projenin 2019 yılının sonunda açılması planlanıyor.

3. havalimanı bağlantı yolları tamamlandı!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli derken, dünyanın gözü şimdi de 3. Havalimanı'nda. Peki 3. havalimanı inşaatında son durum ne?

Halkalı-3. havalimanı metro ihalesi ne durumda?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Halkalı-3. havalimanı metro ihalesinin son durumu hakkında bilgi verdi...

3. Havalimanı, 3 Katlı İstanbul Tüneli'nde son durum!

3. Havalimanı, Kanal İstanbul, 3 katlı İstanbul Tüneli gibi dev projelerde gelişmeler neler? 3. Havalimanı’nın ismi ne zaman açıklanacak? Nasıl belirlenecek? İşte tüm soruların cevapları..

3. Havalimanı'na ilk uçağın ne zaman ineceği belli oldu!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan mega projelerle ilgili açıklamalar yaptı. Arslan açıklamasında 3. Havalimanı'na ilk uçağın ne zaman ineceği açıkladı. 

3. Havalimanı THY’yi farklı bir boyuta taşıyacak!

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, İstanbul’da yapım aşamasında olan 3.Havalimanı’nın THY’yi farklı bir boyuta taşıyacağını söyledi. İşte görüşleri...

3. Havalimanı'nın ilk etabı 2017'de tamamlanacak!

İstanbul'da yapımı devam eden 3. Havalimanı'nda çalışmalar hızla sürüyor. Yılda yaklaşık 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak havalimanının ilk etabının 2017'de tamamlanması bekleniyor.

Temel Kotil: 3. Havalimanı D-8'in gözbebeği olacak!

İstanbul'a yapılacak 3. Havalimanı'nın D-8'in gözbebeği olacağını söyleyen THY Genel Müdürü Kotil, bu ülkelerle işbirliğinin daha da artacağını vurguladı.

3.havalimanı inşaatında denize dolgu iddiası TBMM'de!

İstanbul'da, hükümete yakın Limak-Kolin-Cengiz-Mapa-Kalyon grubunun yapımını üstlendiği 3. havalimanı inşaatında denize dolgu yapıldığı iddiası TBMM gündemine taşındı.

3. Havalimanı için en büyük büyük krediye imza atılıyor!

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, bugün imzalanacak 3. Havalimanı kredi sözleşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

3. Havalimanı'nın ilk etabı 2018'de tamamlanacak!

3. havalimanı projesinin 4 etaptan oluştuğunu belirten Erdoğan, belirlenen takvime göre İstanbul yeni havalimanının ilk etabının 2018 yılının ilk çeyreğinde hizmete gireceğini kaydetti.

3. Havalimanı'nın 4.5 milyar euro'luk kredisi imzalandı!

3. Havalimanı'nın ilk etabı için gerekli 4.5 milyar euro'luk finansman paketi 3'ü kamu 3'ü de bankayla imzalandı. Törene Cumhurbaşkanı ve Başbakan'da katıldı.

3. havalimanı ne zaman tamamlanacak

3. havalimanı ne zaman tamamlanacak 3. havalimanı ne zaman tamamlanacak

İstanbul'da inşası devam eden üçüncü havalimanında ticari alanların kiralama süreci başlandı. Hermes gibi dünya devi başta olmak üzere 400 markayı tek çatı altında toplayacak yeni havalimanında büyük şirketlerle imza sürecine gelindi. 15 bin metrekarelik alan içinde çiçekçiden büfeye, araç kiralamadan eczaneye kadar yeni girişimcilerden de talep toplanmaya başlanacak. 


İstanbul'un kuzeyinde 76 bin metrekare alanda inşa edilen yeni havalimanında yol yarılandı. İnşaatın yüzde 45'inin bittiği ve ilk fazın 2018'de tamamlanmasının ardından ilk yolcu lannı ağırlamaya başlayacak üçüncü havalimanında, ticari alanların kiralanma süreci de başladı. 400 markayı tek çatı altında toplayacak yeni havalimanında bu markalarla imza sürecine gelinirken, 15 bin metrekarelik alan için şirketler ve girişimcilerden talep toplanmaya başlanacak. 


100 BİN METREKARE 


3 Mayıs 2013'te İstanbul Grand Airport (İGA) yatırımcılarının oluşturduğu Cengiz, Mapa, Limak,...