3d bina inşaatı

3d bina inşaatı

Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Eren Aka bugünkü köşe yazısında 3D teknolojisi ile inşa edilen konutları kaleme aldı.

Türkiye’nin ilk 3D binasının inşaatı başladı!

İBB iştirak şirketi İSTON, Türkiye'nin ilk 3D binasının inşaatına başladı. Binanın inşaatı tamamen yerli malzemelerle yapılacak. 

Taş bina inşaat maliyeti 2022!

Taş bina inşaat maliyeti 2022 haberimizde yer alıyor. Peki Taş bina inşaat maliyeti 2022 ne kadar oldu? Taş bina inşaat maliyeti 2022 arttı mı? İşte Taş bina inşaat maliyeti 2022...

Bina inşaat maliyet bedelleri cetveli 2022!

2022 yılında geçerli sayılacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklandı. İşte bina inşaat maliyet bedelleri cetveli 2022...

2022 bina inşaat maliyet bedelleri cetveli!

2022 yılında geçerli olacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca belirlendi. İşte 2022 bina inşaat maliyet bedelleri cetveli..

Kırşehir Devlet Hastanesi ek bina inşaatının akıbeti TBMM'de!

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Devlet Hastanesi ek bina inşaatının akıbetine ilişkin soru önergesi vergi. Metin İlhan, sorularının Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlandırılmasını istedi. 

Taş bina inşaat maliyeti 2021!

Taş binaların 2021 yılında uygulanacak inşaat maliyet bedelleri belli oldu. Peki, 2021'de taş bina yapmanın maliyeti ne kadar olacak?

Ahşap bina inşaat maliyeti 2021!

2021 yılında uygulanacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri belirlendi. Peki, ahşap bina inşaat maliyeti 2021 ne kadar oldu?

Bina inşaat maliyet bedelleri cetveli 2021!

2020 yılında geçerli olacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlendi. İşte bina inşaat maliyet bedelleri cetveli 2020...  

2021 bina inşaat maliyet bedelleri cetveli!

2021 yılında geçerli olacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca belirlendi. İşte 2020 bina inşaat maliyet bedelleri cetveli..

Kırşehir Devlet Hastanesi'nin ek bina inşaatının akıbeti mecliste!

Kırşehir Devlet Hastanesinin tamamlanmayan ek bina inşaatının akıbeti ve yapılacağı açıklanan yeni hastane binası meclis gündemine taşındı. CHP'li İlhan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Balıkesir Devlet Hastanesi ek bina inşaatı bir an önce başlamalı!

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Balıkesir halkının şehirdeki devlet hastanesini eskisi gibi güçlü bir hastane olarak görmek isteğini belirterek, ek bina inşaatının başlaması gerektiğini söyledi...

Alanya’da hazine arazisinde bina inşaatı tartışması!

Alanya’da İskele bölgesindeki kapanan Bistro Belman isimli diskonun yanındaki hazineye ait koruma altındaki alana beton bina yapılması herkesi şaşırttı. Bu duruma sessiz kalınması ve şuanda inşaatın devam etmesi dikkat çekti.

NEVESOB ek bina inşaatının temeli atıldı!

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divan Üyesi Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz, NEVESOB ek bina inşaatı temel atma törenine katılım gösterdi.

Ahşap bina inşaat maliyeti 2020!

2020 yılında uygulanacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri belirlendi. Peki, ahşap bina inşaat maliyeti 2020 ne kadar oldu?

3d bina inşaatı Haberi

3d bina inşaatı

Milliyet Gazetesi köşe yazarı Eren Aka, bugün kaleme aldığı, "3D Beton Yazıcı Teknolojisiyle konut devri başladı" başlıklı yazısında 3D teknolojisiyle inşa edilen konutları yorumladı. "İSTON yapı sektöründe dijital dönüşümü başlatacak önemli bir teknolojik gelişmeye imza attı." diyerek yazısına başlayan Aka, devamında şunları yazdı...

İSTON Türkiye’de ilk kez 3D beton yazıcı teknolojisiyle konut üretimine başladı. Deneme üretimi olan konutu Tuzla tesisinde başarıyla tamamlayan İSTON, kentteki ilk 3D ofisi de Çamlıca’da inşa ediyor. Kısa süre içinde tamamlanacak olan yapı İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Üsküdar Şeflik Ofisi olarak kullanılacak.

AR-GE çalışmaları İSTON mühendisleri tarafından yapılan 3D beton yazıcı teknolojisi dünyadaki emsalleriyle eş zamanlı olarak ilerliyor. İlk aşamada kent mobilyası üretimiyle başlayan 3D beton yazıcı teknolojisi son bir yılda hız kazanan AR-GE çalışmalarıyla konut...