3.köprü inşaat çalışmaları

3.köprü inşaat çalışmaları

Yapımı devam eden 3. Boğaz Köprüsü'nün Garipçe kesimindeki ayağında gazetecilere açıklama yapan Karayolları 1. Bölge Müdürü İsmail Kartal, köprü ayağının 2014 yılı ortalarına doğru 322 metreye ulaşacağını söyledi...

3.köprünün ayaklarının uzunluğu 90 metreyi geçti!

Üçüncü boğaz köprüsünde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 24 saat vardiyalı sistemle gerçekleştirilen 3. köprünün inşaat çalışmalarıyla, köprünün her iki yakadaki ayaklarının uzunluğu 90 metreyi geçti.

3. Köprü sessiz sedasız yükseliyor!

Boğaz'ın iki yakasını bağlayacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün inşaatı son hızla sürüyor. Ekim sonuna kadar köprünün kulelerinin görünür hale gelmesi bekleniyor. Günde yaklaşık 3 metre yükselen kuleler, şimdiden 50 metreye ulaştı.

3. boğaz köprüsünün ayakları yükselmeye başladı!

İnşaatına 90 gün önce başlanan 3. boğaz köprüsünün ayakları yükselmeye başladı. 2015 yılında tamamlanacak 4 milyar TL bütçeli köprünün ayaklarının oturacağı çukurlar deniz seviyesinin 12 metre altına inecek...

3.köprünün inşaat çalışmalarına başlandı!

Temelinin 29 Mayıs tarihinde atıldığı İstanbul'un 3.köprüsnün inşaat çalışmalarına başlandı...

Kağıthane'de dönüşüm kapsamında 3 bin inşaat sürüyor!

Revize edilen planları ve ulaşım yatırımları ile Kağıthane'nin cazibesi arttı. Bölgede 3 bin inşaat sürüyor. 110 bin birim de dönüşüm çalışmaları kapsamında yenilendi.

3. Köprü güzergahındaki ağaç kesme çalışmaları meclis gündeminde!

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 3. Köprü güzergahındaki bir ağaç kesme çalışmasına ilişkin soru önergesi hazırladı. Yarkadaş sorularının Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.

Cumhurbaşkanı 3. Havalimanı inşaat sahasını inceledi!

3. havalimanı inşaat sahasında çalışan işçilerle iftarda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan “2018 yılında Türkiye’nin kazanacağı bu havalimanı dünyanın her yerinde iftihar meselesi olacak” dedi.

3. Köprü'nün son durumu havadan görüntülendi!

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında inşa edilen 3. Köprü inşaatının son durumu drone ile görüntülendi. Proje Dünyanın en büyük asma köprüsü özelliği taşıyor.

Rakamlarla Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3.köprü)!

3. Boğaz Köprüsü'nü de içeren Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Odayeri-Paşaköy bölümü, 60 kilometrelik 8 şeritli ana yoldan oluşacak. Garipçe-Poyrazköy arasındaki 3. köprü 1408 metre uzunluğunda...

3. Köprü inşaatında kedi yolu tamamlandı!

Yapımı devam eden 3. Köprü projesinde ana halat çekimi için kılavuz görevi görecek olan "kedi yolu" montajı tamamlandı. Projede en önemli aşamalardan biri olan "ana halat"ın çekilmesi için hazırlık aşamasının sonuna geliniyor.

Kuzey Ormanları Garipçe'de 3.Köprü için eylem yaptı!

Mahkeme kararına göre 3. köprü inşaatının derhal durdurulması gerektiğini açıklayan Kuzey Ormanları Savunması, çevreye duyarlı vatandaşları bugün Sarıyer Garipçe kavşağında eyleme çağırdı.

8. İdare mahkemesi 3.köprü güzergah planı değişikliği kararını bildirdi!

Kuzey Ormanları Savunması ile Şehir Plancıları ve Mimarlar Odası'nın da aralarında bulunduğu meslek odaları, 3.Köprü güzergahını içeren plan değişikliğinin iptaline ilişkin 8. İdare Mahkemesinin verdiği karar hakkında basın toplantısı düzenledi.

TMMOB'dan 3. köprü bilmecesine açıklama!

TMMOB Şehir Plancıları Odası ve Mimarlar Odası "bağlantı yollarını" değil, tam olarak 3. Köprü güzergahını içeren plan değişikliğinin iptaline ilişkin karar hakkında bilgi vermek için yarın saat 14:00`de toplantı düzenleyecek.

TMMOB ve Mimarlar Odası 3. köprü için yarın toplantı düzenleyecek!

TMMOB Şehir Plancıları Odası ve Mimarlar Odası "bağlantı yollarını" değil, tam olarak 3. Köprü güzergahını içeren plan değişikliğinin iptaline ilişkin karar hakkında bilgi vermek için yarın toplantı düzenleyecek.

Can Atalay:3. Köprü inşaatı durdurulmalı!

Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi, 8. İdare Mahkemesi'nin aldığı kararın "bağlantı yolları" ile ilgili değil, bizzat 3. Köprü Projesiyle ilgili olduğunu açıkladı.

3.Köprü’nün bağlantı yolları kesildi!

Mimarlar Odası'nın açtığı dava sonucunda 8. İdare Mahkemesi, 3. Köprü'nün bağlantı yollarının yapımını durdurdu. Mahkeme planın Boğaziçi Kanunu’na göre hukuka aykırı olduğu tespitlerinde bulundu.

HDK 3. köprü inşaatı için Sarıyer'de eylem yaptı!

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Ekoloji Meclisi ve HDK Sağlık Meclisi, 3. köprü inşaatının devam ettiği Sarıyer Garipçede eylem yaptı.

3.köprü inşaat çalışmaları

3.köprü inşaat çalışmaları 3.köprü inşaat çalışmaları


Yapımı devam eden 3. Boğaz Köprüsü'nün Garipçe kesimindeki ayağında gazetecilere açıklama yapan Karayolları 1. Bölge Müdürü İsmail Kartal, köprü ayağının 2014 yılı ortalarına doğru 322 metreye ulaşacağını söyledi. 


Mayıs ayı sonunda başlayan çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini ifade eden Kartal, "Garipçe kesimindeki Avrupa yakasındaki ayak üzerinde bulunmaktayız. Şu an 84. metredeyiz. Deniz kotundan itibaren ise, 92. metredeyiz. 29 Mayıs'tan itibaren Avrupa ve Anadolu yakasındaki köprümüzün kulelerinin hızlı bir şekilde yükseldiğini görebilirsiniz. Anadolu yakasındaki köprümüzün de ayak yüksekliği 84. metreye ulaşmış durumda. 24 saat esaslı olarak çalışmaktayız. Üzerinde bulunduğumuz ayaklar, hergün ortalama 2,5 metre yükselmekteler" diye konuştu. 


Kartal, köprülerde kaya kalıp sistemi ile çalışıldığına dikkati çekerek, köprü ayaklarının tabandan itibaren 1,5 metre et kalınlığında olduğunu ve 6 derecelik açıyla, 322. metreye kadar...