30 / 06 / 2022

Aareal Bank türkiye

Aareal Bank türkiye

Türkiye'de faaliyete başladığı 2005 sonundan bu yana 750 milyon euro kredi kullandıran Aareal Bank son krediyi kime verdi? Ayrıntılar için tıklayın

Türkiye’nin en büyük otomotiv limanı için Japonya’dan kredi!

Türkiye’nin en önemli ihtiyaçları arasında yer alan otomotiv odaklı Ro-Ro limanının inşası için OYAK tarafından, Japonya Uluslararası İşbirliği Bankası ve MUFG Bank ile kredi anlaşması imzalandı.

Azeriler Türkiye’den gayrimenkul alıyor!

Türkiye’de üç yılını tamamlayan Pasha Bank Genel Müdür Cenk Eynehan, Azerbaycanlı yatırımcıların ve Azerilerin Türkiye’de gayrimenkul yatırımına yöneldiğini anlattı. Eynehan, Türkiye’nin bölgedeki en cazip ülke olduğuna vurgu yaptı. 

Çinliler Türkiye'de gayrimenkul yatırımına odaklandı!

Lojistik, elektronik, enerji, turizm ve gayrimenkulde faaliyetlerini sürdüren Çinliler etki alanlarını genişletiyorlarç  Bank Of China ve ICBC’nin Türkiye’ye girişi sonrasında şirket akını daha da hızlandı ve Çinli şirket sayısı 1000’e yükseldi. 

Bank of China Türkiye’deki altyapı projelerine talip!

Bank of China’nın (BOC) Türkiye iştirakinin Genel Müdürü Ruojie Li, Çin’in, Türkiye’deki altyapı yatırımlarının finansmanına talip olduklarını söyledi..

Bank of China, Türkiye'nin altyapısına talip!

Bank of China'nın Türkiye iştirakinin Genel Müdürü Li, Çin’in, Türkiye’deki altyapı yatırımlarının finansmanına talip olduklarını belirterek, "BOC, Türkiye'deki altyapı projelerinin finansmanını sağlayarak köprü görevi görmek istiyor" dedi.

Norveç Varlık Fonu'ndan Türkiye'ye 936 milyon dolarlık yatırım!

Norges Bank verilerine göre, Norveç Varlık Fonu, 2016 Aralık ayı sonu itibariyle Türkiye'de yaptığı yatırımların toplam değeri 936 milyon dolara ulaştı.

Bank of China Türkiye'de faaliyete başlıyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Bank of China'nın (BOC) yılbaşına kalmadan Türkiye'de faaliyetlerine başlayabileceğini söyledi.

TAIB Yatırım Bank, Türkiye'deki dönüşüme kredi verecek!

İnşaat yatırımları da olan Azeri Pasha Grubu, Türkiye'de faaliyetlerini genişletiyor. Pasha Bank Genel Müdürü Cenk Eynehan daha çok kentsel dönüşüm projeleri olan Türk inşaat şirketlerine destek vereceklerini söyledi.

Türkiye konut fiyatları artışı beklentisinde Avrupa’da ilk sırada!

ING Bank 'Konut Fiyatları ve Krediler Araştırması-2015’ sonuçlarına göre, önümüzdeki 12 ay içinde Türkiye'de konut fiyatlarındaki yükseliş beklentisi geçen yıla göre 10 puanlık bir artışla yüzde 82 oldu.

Tim Ash: 2015 Türkiye için fırsat yılı olacak!

Standard Bank Gelişen Ülkeler Araştırma Başkanı Tim Ash "Türkiye’nin 55 milyar dolarlık bir net enerji ihracatçısı konumunda olduğunu düşünürseniz petroldeki düşüş çok olumlu bir gelişme" dedi

Deutsche Bank: Türkiye’de kişi başı 1 oda bile düşmüyor!

Türk konut sektöründeki ‘balon’ iddiaları sürekli gündemde tutulmaya çalışılıyor. Son olarak bu konuya dikkat çeken NY Times’a yanıt Deutsche Bank’tan geldi: Türkiye’de kişi başı 1 oda bile düşmüyor...

Gürcistan'ın en büyük bankası Bank of Georgia, Türkiye'de temsilcilik açacak!

Gürcistan'ın en büyük bankası konumundaki Bank of Georgia'nın Üst Yöneticisi (CEO) Irakli Gilauri, Türkiye ve Gürcistan arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için Türkiye'de temsilcilik açacaklarını belirtti...

Korea Exchange Bank Türkiye'deki ilk şubesini açtı!

Kore bankası olan Exchange Bank'ın Türkiye'deki ilk şubesi İstanbul'da açıldı...

Aareal Bank türkiye Haberi

Aareal Bank türkiye

Ticari Gayrimenkul Finansmanı alanında Avrupa'nın önde gelen gayrimenkul bankalarından biri olan Aareal Bank, Türkiye'de ilk defa yabancı ortaklı yatırımcıya 77.5 milyon ABD Doları kredi verdi. Eskişehir'de geçtiğimiz Nisan ayında resmi açılışı gerçekleşen NEO Alışveriş Merkezi için verilen kredinin özelliği, Aareal Bank'ın Türkiye'de ilk defa yabancı ortaklı yatırımcıya sağladığı kredi olması. Müşterileri'nin ulusal ve uluslararası düzeyde gayrimenkul yatırımcılarından oluştuğu Aareal Bank'ın Türkiye Genel Müdürü Şenay Azak Matt; bugüne kadar 750 milyon euro'luk kredi verdiklerini, bu yıl sonu itibari ile hedeflerinin 1milyar euro'ya ulaşmak olduğunu belirtti.

1999 yılından beri Türkiye'deki faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye Temsilcilik Ofisi'ni 2005'in Kasım ayında...