abd lüks konut

abd lüks konut

ABD'nin düşük gelirlilere yönelik mortgage pazarında başlayan sorunlar lüks konut alanına da sıçradı. Yükselen faiz oranları tüm satışları durdurdu.

ABD'de konut başlangıçları Ağustos'ta yüzde 5,1 düştü!

ABD'de konut başlangıçları, ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 5,1 düşerek 1 milyon 416 bine, inşaat izinleri de yüzde 0,9 azalarak 1 milyon 470 bine geriledi.

ABD'de konut piyasası endeksi eylülde rekor seviyeye yükseldi!

ABD'de konut piyasası endeksi eylülde rekor seviyeye yükseldi. Açıklanan verilere göre; ABD'de konut piyasası endeksi, eylülde bir önceki aya göre 5 puan artarak 83 değerine çıktı.

ABD'de konut fiyatları yüzde 3,5 arttı!

ABD'de konut fiyatları haziran ayında yüzde yıllık yüzde 3,5 artış gösterdi. Konut fiyatları mayıs ayında yüzde 3,6 yükselmişti.

ABD'de konut başlangıçları temmuzda yüzde 18,8 arttı!

ABD'de konut başlangıçları, temmuz ayında haziran ayına göre yüzde 22,6 artarak 1 milyon 496 bine, inşaat izinleri ise yüzde 18,8 artışla 1 milyon 495 bin seviyesine ulaştı.

ABD'de konut piyasası endeksi ağustosta 6 puan yükseldi!

ABD'de konut piyasası endeksi, ağustosta bir önceki aya oranla 6 puan yükselerek 78 değerine ulaştı.

ABD'de konut başlangıçları Haziran ayında beklentiyi aştı!

ABD'de konut başlangıçları, Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 17,3 artarak 1 milyon 186 bine, inşaat izinleri de yüzde 2,1 artışla 1 milyon 241 bine çıktı.

ABD'de konut piyasası endeksi Temmuz ayında yükselişini sürdürdü!

ABD'de konut piyasası endeksi, Temmuz ayında bir önceki aya göre 14 puan artarak 72 değerine çıktı. 

ABD'de konut başlangıçları Mayıs ayında beklenenden az arttı!

ABD'de konut başlangıçları, Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 4,3 artışla 974 bine yükseldi.

ABD'de konut piyasası endeksi Haziran ayında rekor seviyede yükseldi!

ABD'de konut piyasası endeksi, Haziran ayında bir önceki aya göre 21 puan arttı ve 58 değerine çıktı...

Moskova'da lüks konut fiyatları yüzde 4,2 arttı!

Moskova'da lüks konut fiyatlarında 2020'nin ilk çeyreğinde yüzde 4,2 artış yaşandı. 2019'un 4. çeyreğinde 47'nci sırada olan Moskova, 2020'nin ilk çeyreğinde elit konut fiyatlarının en çok arttığı üçüncü şehir oldu...

ABD'de konut başlangıçları koronavirüsün etkisiyle 5 yılın en düşük seviyesine geriledi!

ABD'de konut başlangıçları, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle nisanda bir önceki aya göre yüzde 30,2 azalışla 891 bine, inşaat izinleri de yüzde 20,8 düşüşle 1 milyon 74 bine geriledi.

ABD'de konut piyasası endeksi mayısta 7 puan arttı!

ABD'de konut piyasası endeksi, mayıs ayında bir önceki aya göre 7 puan artarak 37 değerine çıktı ve piyasa beklentisinin üzerinde seyretti.

ABD'de konut başlangıçları Mart'ta yüzde 22,3 azaldı!

ABD Ticaret Bakanlığı, Mart ayına ilişkin konut başlangıçları ve inşaat izinleri istatistiklerini açıkladı. İstatistiklere göre, ABD'de konut başlangıçları Mart'ta yüzde 22,3 azaldı...

abd lüks konut

abd lüks konut abd lüks konut

ABD'de düşük gelirlilere yönelik olarak geliştirilen mortgage pazarında (sub prime) patlak veren kriz ülkede yüksek gelirlilere yönelik mortgage pazarını da etkiledi. Piyasalarda yaşanan dalgalanma yalnızca kredi faizlerini yükseltmekle kalmadı. Özellikle borsalarda yaşanan düşüşler ve düşüşlerin daha uzun süre devam etme ihtimali lüks konuta yönelmeyi planlayan olası alıcıları da korkuttu. Alıcılar daha iki ay öncesine kadar özellikle lüks konutlar için yüksek bedeller ödemeye hazırken değişen piyasa şartları nedeniyle artık satın alma planlarını ya geçici süre ertelemeyi daha uygun görüyor. Ya da daha önceden aynı ev için önerdikleri fiyatın yüzde 15-20 altında fiyat teklifleriyle satıcıların karşısına çıkıyor.

TEDİRGİNLİK ARTIYOR

Uzmanlar Wall Street'te yaşanan histerinin sokaklara taştığına işaret ederek insanların her geçen gün biraz daha tedirgin olduğunu söylüyor....