abd morgıç krizi lüks ev

abd morgıç krizi lüks ev

ABD'nin düşük gelirlilere yönelik mortgage pazarında başlayan sorunlar lüks konut alanına da sıçradı. Yükselen faiz oranları tüm satışları durdurdu.

ABD’de ‘Mortgage Krizi’!

ABD’de riskli konut kredisi kullandırımından kaynaklı oluşan tarihin en kötü finansal krizlerinden biri olan ‘Mortgage Krizi’ tekrar risk oluşturuyor. Bankalar 11 yıl aradan sonra yeniden düşük kredi notlarına büyük borçlar veriyor.

Tezcan Karakuş Candan: ABD elçiliği inşaatını durdurun!

ABD ile Türkiye arasında yaptırım krizi yaşanırken, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan iktidara bir çağrı yaparak, “ABD’ye yaptırım uygulayacaksanız, Atatürk Orman Çiftliği’nde (AOÇ) yükselen elçilik binasının ruhsatını iptal edin, inşaatı durdurun” dedi.

ABD mortgage krizi Türk bankalarına örnek olsun!

Yerel konut fiyat endekslerinde gözle görünür düşüş yaşanıyor. Konut kredi faizlerindeki düşüş beklentisi ise halen devam ediyor. 

Türkiye'de ABD'deki gibi mortgage krizi neden yaşanmaz?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, Türkiye'de ABD'deki gibi mortgage krizinin neden yaşanmayacağını ve Türkiye'de emlak fiyatlarının neden düşmeyeceğini ele aldı..

Vize krizi Amerika'da gayrimenkul talebini azaltmadı!

ABD ile Türkiye arasında yaşanan vize krizi birçok yönden ele alınırken ABD’de ev sahibi olma hayali kuranlar ya da bu ülkede çoktan yatırım yapanları nasıl etkileyeceğini, ABD emlak piyasasının nabzını tutan Uluslararası Emlak Uzmanı Almila Gözen yanıtladı.

ABD ve İngiltere'de emlak fiyatları düşüyor!

2017 finansal kriz sonrası gayrimenkul piyasasında başlayan ve balon derecesine ulaşan fiyat artışlarının inişe geçeceği bir yıl olacak. Özellikle 2008 Krizi’nden bu yana konut fiyatlarının roket hızıyla arttığı ABD ve Britanya’da düşüş başladı.

ABD için yeni mortgage krizi uyarısı!

Artan konut arzı, ABD'de de "kriz" söylemlerini gündeme getirdi. Bankacılık analisti Dick Bove, konut piyasasında balonun oluştuğunu, bunun kışa kadar yeni bir mortgage krizini başlatacağını öngördü.

ABD'de mortgage davasında zarar yüz milyarlarca dolar!

ABD Federal Konut Finansman Ajansı, 17 bankaya 2008 krizi öncesinde mortgage kredilerinin verilmesinde kriterlere uyulmaması ve yatırımcılara yanıltıcı bilgi sunulması nedeniyle dava açacak. Ajans, bankaların ülkeyi milyarlarca dolar zarara uğrattıklarını

Şubat'ta ABD'de yeni konut inşaatı 575 bin adet oldu!

ABD'de Şubat ayında yeni konut inşaatları beklentilerin üzerinde 575 bin adet oldu

Build Your Dreams otomobil üretmek için ABD'de fabrika kuracak

Çinli otomobil üreticisi Build Your Dreams (BYD), kapsamlı bir genişleme programı çerçevesinde ABD'de otomobil üretmek için fabrika kurmayı planlıyor

Ali Ağaoğlu 'yüzde1 peşinat' ile krizi aştı

Ali Ağaoğlu yüzde 1 peşinat formülü ile konutta krizi dağıttı  

ABD, Londra'ya büyükelçilik binası yapacak

ABD, Londra'ya 1 milyar dolarlık (1.5 milyar TL) büyükelçilik binası yapmaya hazırlanıyor.

ABD Büyükelçiliğe 'ultra güvenli' yeni bina

ABD'nin Londra Büyükelçiliği yeni binası için açılan tasarım yarışması önceki gün sona erdi

abd morgıç krizi lüks ev

abd morgıç krizi lüks ev abd morgıç krizi lüks ev

ABD'de düşük gelirlilere yönelik olarak geliştirilen mortgage pazarında (sub prime) patlak veren kriz ülkede yüksek gelirlilere yönelik mortgage pazarını da etkiledi. Piyasalarda yaşanan dalgalanma yalnızca kredi faizlerini yükseltmekle kalmadı. Özellikle borsalarda yaşanan düşüşler ve düşüşlerin daha uzun süre devam etme ihtimali lüks konuta yönelmeyi planlayan olası alıcıları da korkuttu. Alıcılar daha iki ay öncesine kadar özellikle lüks konutlar için yüksek bedeller ödemeye hazırken değişen piyasa şartları nedeniyle artık satın alma planlarını ya geçici süre ertelemeyi daha uygun görüyor. Ya da daha önceden aynı ev için önerdikleri fiyatın yüzde 15-20 altında fiyat teklifleriyle satıcıların karşısına çıkıyor.

TEDİRGİNLİK ARTIYOR

Uzmanlar Wall Street'te yaşanan histerinin sokaklara taştığına işaret ederek insanların her geçen gün biraz daha tedirgin olduğunu söylüyor....