abd morgıç krizi yeniden

abd morgıç krizi yeniden

Borsa düştü. Dolar yükseldi. ABD kaynaklı mortgage krizi yeniden hortladı.

ABD’de ‘Mortgage Krizi’!

ABD’de riskli konut kredisi kullandırımından kaynaklı oluşan tarihin en kötü finansal krizlerinden biri olan ‘Mortgage Krizi’ tekrar risk oluşturuyor. Bankalar 11 yıl aradan sonra yeniden düşük kredi notlarına büyük borçlar veriyor.

Tezcan Karakuş Candan: ABD elçiliği inşaatını durdurun!

ABD ile Türkiye arasında yaptırım krizi yaşanırken, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan iktidara bir çağrı yaparak, “ABD’ye yaptırım uygulayacaksanız, Atatürk Orman Çiftliği’nde (AOÇ) yükselen elçilik binasının ruhsatını iptal edin, inşaatı durdurun” dedi.

ABD mortgage krizi Türk bankalarına örnek olsun!

Yerel konut fiyat endekslerinde gözle görünür düşüş yaşanıyor. Konut kredi faizlerindeki düşüş beklentisi ise halen devam ediyor. 

Türkiye'de ABD'deki gibi mortgage krizi neden yaşanmaz?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, Türkiye'de ABD'deki gibi mortgage krizinin neden yaşanmayacağını ve Türkiye'de emlak fiyatlarının neden düşmeyeceğini ele aldı..

Vize krizi Amerika'da gayrimenkul talebini azaltmadı!

ABD ile Türkiye arasında yaşanan vize krizi birçok yönden ele alınırken ABD’de ev sahibi olma hayali kuranlar ya da bu ülkede çoktan yatırım yapanları nasıl etkileyeceğini, ABD emlak piyasasının nabzını tutan Uluslararası Emlak Uzmanı Almila Gözen yanıtladı.

ABD ve İngiltere'de emlak fiyatları düşüyor!

2017 finansal kriz sonrası gayrimenkul piyasasında başlayan ve balon derecesine ulaşan fiyat artışlarının inişe geçeceği bir yıl olacak. Özellikle 2008 Krizi’nden bu yana konut fiyatlarının roket hızıyla arttığı ABD ve Britanya’da düşüş başladı.

ABD için yeni mortgage krizi uyarısı!

Artan konut arzı, ABD'de de "kriz" söylemlerini gündeme getirdi. Bankacılık analisti Dick Bove, konut piyasasında balonun oluştuğunu, bunun kışa kadar yeni bir mortgage krizini başlatacağını öngördü.

ABD'de mortgage davasında zarar yüz milyarlarca dolar!

ABD Federal Konut Finansman Ajansı, 17 bankaya 2008 krizi öncesinde mortgage kredilerinin verilmesinde kriterlere uyulmaması ve yatırımcılara yanıltıcı bilgi sunulması nedeniyle dava açacak. Ajans, bankaların ülkeyi milyarlarca dolar zarara uğrattıklarını

ABD, Londra'ya büyükelçilik binası yapacak

ABD, Londra'ya 1 milyar dolarlık (1.5 milyar TL) büyükelçilik binası yapmaya hazırlanıyor.

ABD Büyükelçiliğe 'ultra güvenli' yeni bina

ABD'nin Londra Büyükelçiliği yeni binası için açılan tasarım yarışması önceki gün sona erdi

Müteahhit Abdülrezzak Koçakelçi'nin intiharı Kocaeli'ni karıştırdı

Vergi rekortmeni Abdülrezzak Koçakelçi'nin, hakkında yapılan haberler nedeniyle intiharı, müteahhitlik yaptığı Kocaeli'nde gerginliğe yol açtı

ABD'de Ocak ayında konut inşaatları yüzde 2,8 arttı

ABD'de Ocak ayında konut inşaatları beklentilerin üzerinde yüzde 2,8 arttı

ABD'de emlak fiyatları dibe vurdu!

Son mali kriz nedeniyle tepetaklak olan ABD gayrimenkul piyasasında fiyatlar yüzde 37 ile 84 oranında düşmüş durumda

abd morgıç krizi yeniden Haberi

abd morgıç krizi yeniden