abdde kiralar ne kadar artacak

abdde kiralar ne kadar artacak

New York Fed,Tüketici Beklentileri Anketi'nin sonuçlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre, ABD'de gelecek yıl kiraların yüzde 10 artacağı tahmin edildi.

Ev kiraları cep yakıyor!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Şeref Oğuz bugünkü köşesinde ev kiralarındaki fahiş yükselişleri kaleme aldı. İşte Şeref Oğuz'un 'Kira zulmünün önüne kim, nasıl geçebilir?' başlıklı yazısı...

Yüksek kiralara karşı ne yapılabilir? 

Yükselen kiralar Türkiye'de genelinde gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Peki, artan kiralar karşısında ne yapılabilir? İşte sektörün önde gelen isimlerinden öneriler...

81 kentte konut fiyatları ve kiralar ne durumda?

Türkiye genelinde konut fiyatları ve kiralar hızla artışa geçti  Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde fiyatlar üç katına çıkmış durumda.

Ev kiralarındaki artışın sebebi ne?

TÜİK’e göre, Türkiye'de ortalama kira fiyatları Temmuz 2021'de bir önceki senenin aynı ayına göre yüzde 11 arttı ve 1192 Türk Lirası'na ulaştı. Yani temmuz ayı enflasyonu senelik yüzde 18.95 iken aynı dönemde ev kiralarındaki yıllık yükseliş TÜFE’nin çok altında kaldı.

Konut kiraları cep yakıyor!

Türkiye'de kiralık ev bulmak her geçen gün daha da zor hale gelirken bazı illerde kiralar geçtiğimiz seneye göre yüzde 40 oranında yükseldi. Peki, kiraların bu kadar artmasındaki sebep ne? TÜGEM Kurucu Başkanı Hakan Akdoğan, konuya ilişkin konuştu.

Moskova'da ev kiraları ne kadar?

Moskova’da kiralık lüks konutlara en fazla talep gösterilen semtler belirlendi. Listenin ilk sırasında Arbat yer alıyor. En fazla lüks ev kiralanan diğer yerler ise Lubyanko ve Kitay-Gorod metro istasyonları civarı oldu.

İsveç'te kira krizi: Ev kiraları artacak mı?

İsveç'te Sosyal Demokratların liderliğinde olan devletin konut sahiplerinin kiralarını artırmasının önüne geçen yasaya uygun davranmaması tepkilere neden oldu. 

Ev kiraları hangi bölgelerde arttı?

EVA Gayrimenkul Değerleme Lisanslı Değerleme Uzmanı Serkan Bal konut sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Konut kiralarını değerlendiren Bal, Kira fiyatlarındaki yükselişin satış fiyatlarını da etkilediğini belirtti.

Konut satış fiyatları ve kiraları en çok hangi bölgelerde arttı?

Koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen süreler arttı. Uzaktan çalışmanın yaygın hale gelmesiyle de birlikte gayrimenkul sektörü canlandı. Peki Türkiye genelinde konut fiyatları ne oldu? İşte konut satış fiyatları ve ev kiralarında en çok artış yaşanan bölgeler...

Lojman kiraları artış oranı 2021!

402 nolu Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında 2021 yılı lojman kiraları açıklandı. Peki, lojman kiraları artış oranı 2021 ne kadar?

Sanal ofisler 'iş yeri kiralaması' olarak görülmüyor!

Yeni çalışma kültürü sanal ofisler oldu. Peki nedir bu sanal ofisler? Sanal ofis kiraları ne kadar? Sanal ofisler, iş yeri kiralaması olarak geçiyor mu? İşte detaylar...

O ilçede konut kiralarına yüzde 61 zam!

İzmir Karaburun ilçesi, konut kiralarındaki artışla ülke genelinde öne çıktı. Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, “İlgi sevindiriyor ancak doğal dokunun bozulmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Bu ay iş yeri ve konut kiralarına ne kadar zam gelecek?

Güncel düzenlemelere göre işyeri ve konut kiralarındaki artış oranları belli oldu. Enflasyon oranlarının açıklanmasıyla birlikte ev sahipleri ve kiracıların merakla beklediği kira artış oranları açıklandı. Peki güncel düzenlemelere göre iş yeri ve konut kiralarındaki artış oranları ne oldu?

abdde kiralar ne kadar artacak Haberi

abdde kiralar ne kadar artacak

New York Fed, merakla beklenen Ağustos 2021'e ait Tüketici Beklentileri Anketi'nin sonuçlarını resmen açıkladı. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, yaklaşık olarak 1300 hane halkının katılımıyla yapılan anketin sonuçlarına göre, önümüzdeki 12 ayı kapsayan kısa vadeli medyan enflasyon beklentileri Ağustos 2021'de 0,3 puan arttı ve yüzde 5,2'ye yükseldi.

Açıklanan verilere göre, ABD'de gelecek yıl kiraların yüzde 10 artacağı tahmin edildi. Ağustos 2021'de konut fiyatlarındaki artış beklentilerinin yüksek kalmayı sürdürdüğü, hanehalkının mevcut mali durumuna ilişkin algının da iyileştiği bildirildi.


ABD'de inşaat harcamaları yüzde 9...