Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi

Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi

Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi Başkanlığı, Çankırı ve Sivas'a adalet sarayı inşaatlarını yaptırmak üzere ihale açtı

Adalet Bakanlığı cezaevlerinde kreş, anaokulu, lise ve meslek liseleri açacak!

Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile kapsamlı bir eğitim ve öğretim iş birliği protokolü imzalayarak cezaevlerinde kreş, anaokulu, lise ve meslek liseleri açacak.

Adalet Bakanlığı 2019'da 2 cezaevi ve 94 adliye binasına kira ödüyor!

Adalet Bakanlığı, 2019 Yılı Faaliyet Raporu’nda gayrimenkul bilgilerini yayınlandı. Rapora göre, bakanlık 2 ceza ve infaz kurumu, 94 adliye binasına kira ödüyor.

ETİ Maden 30 milyon liraya kiraya çıktı!

Yeni hizmet binası inşa etme kararı alan ETİ Maden, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile anlaşma sağladı ve genel müdürlük binasını Adalet Bakanlığı’na devredip, AVM'de kiraya çıktı.

Noterlere 'yardımcılık sistemi' geliyor!

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Bakan Abdulhamit Gül’ün Bakanlar Kurulu’na sunumlar düzenlendiği İkinci Yargı Paketi’ne göre noterlere 'yardımcılık' sistemi geliyor...

Nöbetçi noterlere yoğun ilgi!

Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği tarafından yapılan çalışmalarla 6 Nisan 2019'da faaliyete başlayan nöbetçi noterlik uygulamasıyla bu zamana kadar 265 bin 644 işlem yapıldı.

Noterler dijital olarak birbirine bağlanacak!

Adalet Bakanlığı'nın açıkladığı yeni uygulamayla Türkiye'deki tüm noterler artık dijital olarak birbirine bağlanacak.

Gülnara Kerimova'nın mal varlığına el konuldu!

Özbekistan Adalet Bakanlığı, merhum Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un kızı Gülnara Kerimova'nın yurt dışındaki mal varlığının iadesiyle ilgili açıklama yaptı. Kerimova'nın mal varlığına el konulduğu açıklandı.

Anneler için ev tipi hapishane!

Adalet Bakanlığı, anneleriyle birlikte cezaevinde kalan çocuklarda ömür boyu silinmeyecek travmatik izler bırakan “cezaevi koğuşu” uygulamasına son verecek proje için düğmeye bastı...

İşyurtları Kurumu mimari eserleri ihya edecek! 

Pek çok iş kolunda faaliyet gösteren Adalet Bakanlığı Cezaevleri İşyurtları Kurumu, mimari eserleri ihya etmeye hazırlanıyor. Kurum, Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu olarak kullanılan kışlanın içerisindeki talim avlusu girişini ve Piyade Kışla-ı Hümayun Camii’ni restore edecek. 

Noterler hafta sonu da açık!

Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği tarafından yapılan çalışmalar sonucunda 12 ilçede nöbetçi noter uygulaması başladı. İstanbul'da ise bugün 4 noter vatandaşların hizmeti için nöbet tutuyor.

Nöbetçi noter uygulaması Çorlu'da başladı!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği'nin uygulaması kapsamında "Nöbetçi Noter" hizmeti veriliyor.

Noterlerin nöbeti ilçelere taşınıyor!

Adalet Bakanlığı tarafından illerde bulunan nöbetçi noterlik uygulamasının kapsamının artırılmasıyla aralarında turizm merkezi konumunda yer alan Marmaris, Bodrum, Fethiye, Kuşadası, Edremit'in de bulunduğu 12 ilçede noterler, bu hafta sonu vatandaşların hizmetinde olacak.

91 yeni cezaevi inşa edilecek!

Türkiye'nin 2021 yılına kadar 13 milyar yatırımla 91 yeni cezaevi olacak. Adalet Bakanlığı'nın 9 milyar yatırımla 48 yeni cezaevinin inşaatını devam ederken, İş Yurtları Kurumu'da 43 cezaevi yaptırıyor. 

Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi

Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi

İhaleler, "açık ihale usulü" ile gerçekleştirilecek.

Sivas Adalet Sarayı inşaatının ihalesi, 23 Mart, Çankırı Adalet Sarayı inşaatının ihalesi ise 24 Mart 2010 tarihinde saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

Sivas Adalet Sarayının inşaat ihalesinde işin süresi, 600 gün, Çankırı Adalet Sarayının inşaat ihalesinde işin süresi 500 gün olarak belirlendi.

Ekonomik açıdan en avantajlı teklif, sadece fiyat esasına göre belirlenecek olan ihalelere sadece yerli firmalar katılabilecek.

İhaleye ait şartname, her ihale için ayrı bedel ödenerek Adalet Bakanlığından satın alınabilecek.

Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları, ihale günü ihale saatine kadar anahtar teslimi götürü bedel üzerinden komisyona verilecek.

Buna göre ihale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacak.

İşin tamamı için teklif verilecek olan ihalede katılımcılar teklif ettikleri bedelin yüzde 3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda...