Adana imar düzenlemeleri

Adana imar düzenlemeleri

Adana’da yeşil alan, kaldırım gibi bölgelerde kaçak olarak bulunan çok sayıda büfe, kafe ve benzeri yapıların imar düzenlemesiyle yasallaşması bekleniyor.

Deprem riskini azaltabilir, nitelikli binalar üretebiliriz!

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu tarafından düzenlenen ‘Yeni İmar Düzenlemeleri’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, İmar Mevzuatında köklü değişiklikler getiren yasa her yönü ile tartışıldı...

Bodrum’da kırsal turizm için imar düzenlemeleri yapılacak!

Bodrum’da bu yıl ilki gerçekleşen Tarımsal Kalkınma Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi yayınlandı. 28 maddeden oluşan çalıştay sonuç bildirgesinde kırsal turizmde çalışmalar yapılacak.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde imar konuşuldu!

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısında imar ağırlıklı gündem maddeleri konuşuldu.

Yeni Adana İmar İnşaat uygun fiyatlarla ev sahibi yapıyor!

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Yeni Adana İmar İnşaat'ın dar gelirli vatandaşları uygun fiyatlarla ev sahibi yapma hedefinde başarı sağladığı bildirildi. 

Hüseyin Sözlü: Adana'da yeni imar alanları açmadık!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Yeni imar yoğunlukları vermeden, yeni kooperatifler açmadan, rüşvet dağıtmadan seçime giden yegane belediye başkanıyım" diye açıklama yaptı. 

Sofulu İlimtepe Konutları fiyat listesi!

Sofulu İlimtepe Konutları fiyat listesi haberimizde yer alıyor. 1+1'den 3+1'e kadar daire tiplerine yer verilen proje Adana  İmar İnşaat imzasını taşıyor. 

Adana’da 48 bin 231 kişi imar barışına başvurdu!

Adana’da kadar imar barışına bugüne 48 bin 231 başvuru yapıldı. Yapı Kayıt Belgesi kapsamında 94 milyon 304 bin TL'lik ödeme gerçekleşti.

Adana'da emlakçılara imar barışı anlatıldı!

Adana'da "İmar Barışı ve Getirdikleri" konulu toplantı gerçekleştirildi. İmar barışı toplantısı Adana Emlakçılar Esnaf Odası tarafından ATO konferans salonunda gerçekleştirildi. 

Adana'nın imar sorunu çözülmeli!

İMO Adana Şube Başkanı Zekeriya Turanbayburt, Adana'da imar sorunlarının yıllardır çözülemediğini söyledi. Turanbayburt, bölgede çarpık yapılaşmanın hızla arttığını söyledi.

İmar düzenlemeleri ve belediye ihalelerine sıkı denetim!

Belediyelerin şeffaflığı için düğmeye basıldı. AK Parti, Belediyelerin imar ve ihale toplantılarının sanal ortamda canlı yayımlanmasını gündeme getirdi..

Meram'da imar ve mülkiyet sorunları çözülüyor!

Konya’nın merkez İlçe Meram Belediyesi, ilçenin imar ve mülkiyet sorunlarının çözümü için imar düzenlemeleri ve 18. Madde uygulamalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. 

Adana'da kentsel dönüşüm ve imar sorunları konuşuldu!

Adana'da kentsel dönüşüm ve imar projeleri kapsamında çalışmaları devam ediyor. Adana'da kentsel dönüşüm ve imar sorunları konuşuldu.

Muş'ta imar düzenlemeleri yapılacak!

Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında yapıldı.

Adana imar düzenlemeleri Haberi

Adana imar düzenlemeleri

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin eylül ayı ikinci oturumu bugün Belediye Meclis Başkanvekili Murat Cevheribucak’ın başkanlığında yapıldı. Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanında bulunan büfe, çiçekçi kulübeleri ve benzeri yapılara ait imar düzenlemesine ait itirazlara ilişkin komisyon raporu okundu. Gündem maddesine ilişkin söz alan Ak Parti’li Meclis Üyesi Abdullah Sakarya, yeşil alan özelliği taşıyan parkların halkın kullanımına açık yerler olduğunu belirterek, üzerine kaçak olarak kurulan yapıların imar düzenlemesiyle yasallaştırılmasının doğru olmadığını anlattı. Sakarya, "Buraları parklar halinden çıkarıp büfe haline getirdiğimiz zaman yanına masa da veriliyor. Kamusal alan olan bu yerleri korumak zorundayız. Şu an biz kaldırımlara da imar veriyoruz. Nerede görülmüş kaldırımlara imar verildiği? Adana’ya karşı sorumluyuz. Bizi onlar seçti" şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Murat Cevheribucak ise parklarda bulunan büfelerin...