11 / 08 / 2022

adana kaçak yapı yıkımları

adana kaçak yapı yıkımları

Adana Çukurova Belediyesi ilçe genelinde bulunan kaçak yapıların yıkım işlemlerine devam ediyor. 

Çukurova Belediyesi kaçak yapıları ortadan kaldırıyor!

Adana Çukurova Belediyesi ilçe genelinde bulunan kaçak yapıların yıkım işlemlerine devam ediyor. 

Adana Seyhan'da kaçak yapıya geçit yok!

Adana Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, imar konusunda hassas olduklarını belirtti. Karalar, "Kaçak yapıya göz yummamızı beklemeyin" dedi.

Adana'da Çapa Restoran'ın kaçak yapıları yıkılacak!

Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki Dilberler Park’a dahil edilmesi gereken 22 dönümlük alanı talan edenlerin arasına Çapa Restoran da 400 metrekarelik kaçak yapısıyla eklendi

Adana'da Ege Balık'ın kaçak yapıları yıkılacak!

Dilberler Park’a dahil olması gereken 22 dönümlük alandaki işgalle ilgili haberimiz üzerine Seyhan Belediyesi, Ege Balık adlı işletmeye kaçak yapıların yıkılması için 15 gün süre verdi

Mahmut Çelikcan: Kaçak yapıları yıkın!

Adana Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir’de kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceklerini belirterek, ekiplere talimat verdi: Kaçak yapıları yıkın

Kocaeli'de 2014 yılında 52 kaçak yapı yıkıldı!

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok ve yönetimi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Başkan Karaosmanoğlu görüşmede, kaçak yapılaşma ve hafriyat konularında önemli mesajlar verdi.

Kaçak yapı nasıl durdurulur?

Bir yapının inşaat çalışmalarına başlanabilmesi belli başlı prosedürleri ve gereklilikleri yerine getirmesi gerekiyor. Kaçak yapı yaptırımları neler? Kaçak yapı nasıl durdurulur?

Fırat Anlı: Kaçak yapılaşmaya geçit yok!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş başkanı Fırat Anlı, Gazi Köşkü Sosyal Tesislerinde yapılan ziyarette yaptığı konuşmada tarihi, kütürel doğal alanlarda kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Kaçak yapıya ruhsat alma süresi!

Kaçak yapı olarak tespit edilen yapının, tespit tarihinden itibaren belediye ve valilik tarafından belirlenen süre içerisinde yapıya ruhsat alınması gerekiyor. İşte, kaçak yapıya ruhsat alma süresi!

Kaçak yapının cezası!

Kaçak olarak tespiti yapılmış olan yapıların sahiplerine ve müteahhitlerine ilişkin bir çok yaptırım söz konusu oluyor. Peki, kaçak yapının yaptırımları neler? İşte, kaçak yapının cezası!

Kaçak yapı ruhsatlandırma dilekçesi!

Kaçak yapının tespit edilmesi halinde bu aykırılığın giderilmesi için tespit tarihinden itibaren 30 gün veriliyor. Bu süre içerisinde yapıya ruhsat alınması gerekiyor. İşte, kaçak yapı ruhsatlandırma dilekçesi!

Kocaeli'de 2014 yılında 52 kaçak yapı yıkıldı!

İbrahim Karaosmanoğlu, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok ve yönetimini makamında ağırladı. Karaosmanoğlu ziyarette, kaçak yapılaşmaya müsaade etmediklerini belirterek, “2014 yılında 52 kaçak yapı yıktık” dedi.

Kaçak yapı nasıl ruhsatlandırılır?

Kaçak yapının tespit edilmesi halinde, tespit tarihinden itibaren en çok bir ay içinde, yapı sahibi, yapısını yapı ruhsatına uygun duruma getirmesi ya da yapı ruhsatı alması gerekiyor. Peki, kaçak yapı nasıl ruhsatlandırılır?

adana kaçak yapı yıkımları Haberi

adana kaçak yapı yıkımları

Adana Çukurova Belediyesi'ne bağlı ekipler ilçede bulunan kaçak yapıları birer birer yıkıyor. Milliyet'te yer alan habere göre; ekipler son olarak Süleyman Demirel Bulvarı’ndaki bir iş yerinin kaçak bölümlerini yıktı. 

İlçede kaçak yapılaşmanın önüne geçeceklerini kaydeden Belediye Başkanı Soner Çetin, “Buradan bir kez daha sesleniyorum, kaçak ya da proje hilafı olan yapıları asla affetmeyeceğiz” dedi.

Kısa bir süre önce ilçedeki kaçak ve proje hilafı yapılara karşı çalışma başlatan Çukurova Belediyesi, tespit ve yıkım hamlelerine devam ediyor. Bu kapsamda, son olarak Güzelyalı Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde bulunan bir iş yerinin kaçak bölümlerini yıktı. Söz konusu restoranın üstündeki sitede oturan bina sakinleri iş yerinin ruhsatsız bir şekilde alan büyüttüğünü belediyeye bildirdi. Bunun üzerine Çukurova Belediyesi’nin ilgili birimleri işyerinde yaptığı tespitte şikayetin yerinde olduğunu belirledi....