07 / 12 / 2022

adana kentsel dönüşüm zirvesi

adana kentsel dönüşüm zirvesi

Adana Kent Konseyi, 24 Mart Perşembe günü (bugün) kentteki sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının ve özel sektör temsilcilerinin yaııı sıra yerel yöneticilerin katılacağı Kentsel Dönüşüm Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak.

Adana kentsel dönüşümle yenilenmeli!

Adana'da düzenlenen Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nde konuşan Adanalı belediye başkanları, Hüseyin Sözlü, Zeydan Karalar, Soner Çetin ve Mahmut Çelikcan, kentsel dönüşüm çalışmaları ve sağlıklı yapılaşmanın gereklerini anlattı.

Adana Yüreğir'deki yapıların yüzde 80'i ruhsatsız!

Adana Kent Konseyi’nin girişimleriyle bir otelde gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nin son oturumu yapıldı. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir'in yüzde 80’i ruhsatsız yapılardan oluştuğunu belirtti.

Adana Kentsel Dönüşüm Zirvesi 24 Mart'ta yapılacak!

Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, “Kentsel Dönüşüm Zirvesi”nin 24 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirileceğini belirtti. Aslan, zirveden çıkacak sonucun kentimiz ile halkın lehinde oluşacağına inandığını söyledi.

Adana'da kentsel dönüşüm hızlı ve sağlıklı bir şekilde sağlanmalı!

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş, Adana'daki kentsel dönüşüm sorunlarına dair açıklamalarda; hızlı ve sağlıklı biçimde dönüşüm sağlanması gerektiğine dikkat çekti.

Kentsel dönüşümde iş güvenliği ve sağlığı şart!

Adana'nın Kentsel dönüşüm süreci, sürece nasıl hazırlandığı, Kentsel dönüşümün Adana ekonomisine katkısı ve çözüm önerilerinin tartışıldığı "Şehrin Geleceği Geleceğin Şehri" Bilinçli Kentsel Dönüşüm Zirvesi Adana 2015 de konuşmacıları ile de gündem yaratt

Kentsel Dönüşüm Adana'da tartışıldı!

'Şehrin Geleceği, Geleceğin Şehri Bilinçli Kentsel Dönüşüm Zirveleri'nin üçüncüsü, Sibel Tüzün'ün sunumuyla Seyhan Oteli'nde gerçekleşti.Başkan Sözlü, kentsel dönüşümün kaçırılmış fırsatları yeniden yakalamak olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

Geleceğin Şehri Bilinçli Kentsel Dönüşüm Zirvesi Adana'da!

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş, küçük parsellerde kat maliklerinin çok olmasının kentsel dönüşümü engellediğini belirtti..

Seyhan'da 110 bin konutun yenilenmesi gerekiyor!

Kentsel Dönüşüm Zirveleri'nin üçüncüsü, Sibel Tüzün'ün sunumuyla Seyhan Oteli'nde gerçekleşti. Zeydan Karalar ise Seyhan'daki yaklaşık 150 bin konutun yüzde 70'inin yenilenmesi gerektiğini ve bu rakamın 110 bin konut olduğunu ifade etti.

Adana'da 3. Kentsel Dönüşüm Zirvesi yapıldı!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, birçok çağdaş kentsel dönüşüm projesinin Ankara'daki kurumların karar verme yetkisinde tereddüte düşmeleri nedeniyle geciktiğini söyledi.

Belediye Evleri'nin adını halk belirleyecek!

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin; "Meydanları, su oyunları, parkları ve yeşil alanlarıyla Türkiye'ye örnek bir şehir yapacağız, Belediye Evleri'nin adını da halka sorarak değiştireceğiz" dedi.

Hüseyin Sözlü: Şehircilik popülizmin kurbanı!

Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nde konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türk milletinin kültür ve medeniyet çıtasıyla, ülkemizde şu ana kadar gerçekleştirilen şehircilik anlayışının örtüşmediğini söyledi.

Hüseyin Sözlü: Modern şehirler akıllı binalardan ibaret değil!

Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nin ilki Adana’da düzenlendi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bir oteldeki zirvede, illerinin kentsel dönüşüme iyi bir örnek olduğunu belirtti.

Kentsel Dönüşüm Zirvesi bugün Adana'da başlıyor!

Kentsel Dönüşüm Zirvesi bugün Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi nin ilki bugün Adana'da gerçekleştiriliyor. Rönesans Holding'in ana sponsorluğunda, Emlak GYO'nun katkılarıyla gerçekleşiyor.

Adana Modern Şehircilik Ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi yarın gerçekleşecek!

Türkiye genelinde çok sayıda ilde yapılması planlanan, Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nin ilki Adana’da gerçekleştiriliyor. Zirve, 26 Şubat 2015 tarihinde, Sheraton Oteli’nde, saat 13:00-18:00 arasında gerçekleştirilecek..

Yüreğir'deki Kentsel Dönüşüm Meclis gündemine taşındı!

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Burhanettin Bulut Yüreğir’deki kentsel dönüşüm projesinde yaşanan sorunları Meclis'te gündeme getirdi.

Adana Sinanpaşa'da kentsel dönüşüm çalışmaları tamamlanıyor!

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Yüreğir Belediyesi ortaklığı ile hayata geçirilen Sinanpaşa Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. 

Adana Yüreğir'de kentsel dönüşüm için ilk imzalar atıldı!

Adana Yüreğir'e bağlı Şehit Erkut Akbay Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı. Proje dahilinde taşınmaz sahipleri ile uzlaşma görüşmeleri başladı. 

Adana Seyhan'da kentsel dönüşüm gerginliği!

Adana Seyhan'da hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmalarında 4.5 yıldır ilerleme kaydedilmedi. Yıkım kararı çıkarılan bölgede vatandaşların elektrikleri kesildi. 

TOKİ Seyhan Kentsel Dönüşüm Projesi ihalesi bugün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Adana Seyhan'da kentsel dönüşüm kapsamında 682 yeni konut inşa edecek.

Adana Seyhan'a kentsel dönüşüm müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Adana'nın Seyhan ilçesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 682 konut inşa edecek.

Adana Sinanpaşa Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı!

Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı, Sinanpaşa Mahallesi'nde kentsel dönüşüm için ilk adımlar atıldı. Kentsel dönüşüm ile inşa edilecek yapılarda yatay mimari esas alınacak. 

Adana Yüreğir'de kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı!

Geçtiğimiz yıl selden etkilenen bölgelerden biri olan Adan Yüreğir'e bağlı Şehit Erkut Akbay Mahallesi'nde kentsel dönüşüm için ilk adım atıldı. 

Adana Sinanpaşa Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmaları yeniden başladı!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Gülsüm Erdem Emen ile yaptığı söyleşide Adana'da yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Zeydan Karalar, Sinanpaşa Mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmalarının TOKİ iş birliği ile yeniden başladığını ifade etti...

Adana’ya ‘kentsel dönüşüm’ müjdesi!

Adana’yı etkisi altına alan sağanak yağış sonrasında oluşan selde 12 bina ağır hasar aldı. Afetzedelere ziyaret gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bölgeye kentsel dönüşüm müjdesi verdi.

Adana Seyhan Belediyesi'nden kentsel dönüşüm mesajı!

Adana Büyükşehir Belediyesi ile kentsel dönüşüm hakkında TOKİ ile ön görüşmelere başladıklarını ileten Seyhan Belediyesi Başkanı Akif Kemal Akay, muhtarlardan gelecek tüm görüş, öneri ve talepleri ile ilgili çalışmalar yapacaklarını ifade etti...

Adana'daki kentsel dönüşüm projeleri mecliste!

Ülke genelinde ve Adana ilinde yürütülen kentsel dönüşüm projeleri meclis gündemine taşındı. CHP'li Şevkin, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Adana'da kentsel dönüşüm hamlesi!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’yı daha modern ve daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için bir çok noktada kentsel dönüşüm çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.  

adana kentsel dönüşüm zirvesi Haberi

adana kentsel dönüşüm zirvesi

Adana Kent Konseyi, 24 Mart Perşembe günü (bugün) kentteki sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının ve özel sektör temsilcilerinin yaııı sıra yerel yöneticilerin katılacağı Kentsel Dönüşüm Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak. Adana Kent Konseyi Başkan Vekili Ömer Güner Sazak, zirvede, yerel yönetimler tarafından Adana'da yapılması düşünülen Kentsel Dönüşüm Projeleri'nin masaya yatırılacağını söyledi. Sazak, projelerin uygulamasında yaşanan aksaklıkların giderilmesi için kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının üzerine düşeni yapacağını, kentsel dönüşüm çalışmalarında her şeyden önce halkın menfaatini gözetilmesi gerektiğini vurguladı. Çalıştayın sonuç raporu, Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu Başkanı Nazım Biçer moderatörlüğünde açıklanacak. Adana Beş Ocak


Haber Dünya Gazetesi'nde şöyle yer aldı


Dönüşüm Zirvesi' Adana Kent Konseyi'nin girişimleriyle gerçekleştirilen 'Adana Kentsel Dönüşüm Zirvesi' gerçekleştirildi. 


Zirvede kent genelinde afet riskli alanı ortadan kaldırmak için kararlı bir duruş sergilediklerini ifade...