Adıyamanda yangın mı çıktı

Adıyamanda yangın mı çıktı

Adıyaman'da, sarp kayalık bölgedeki ormanlık alanda akşam saatlerinde yangın çıktı. İtfaiye araçlarının ulaşamadığı bölgedeki yangını söndürmek için belediye hoparlörlerinden ve sosyal medyadan vatandaşlara çağrı yapıldı.

American Siding yangın testini geçti mi?

American Siding, yenilenen Yangın Yönetmeliği’nin gerektirdiği ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen yangın sistem performansı dayanıklılık testini başarıyla geçti.

TBMM'de yangın mı çıktı?

TBMM'de elektrik kesintisinden sonra devreye giren jeneratörden çıkan duman, yangın paniği yaşanmasına neden oldu. Meclis'te öğlen saatlerinde yaşanan elektrik kesintisinden sonra jeneratör devreye girdi.

Binalara yangın güvenlik raporunu itfaiye vermeyecek mi?

Bir yapının inşaat çalışmaları bittikten sonra, iskan ve işletme ruhsatı alınması için yangın güvenlik raporu alınması gerekiyor. Peki, binalara yangın güvenlik raporunu itfaiye veremeyecek mi?

Yangın sigortası teminatı!

Yangın sigortası teminatı kapsamında giren ve girmeyen durumlar, 1 Ocak 1993 tarihinde yürürlüğe giren Yangın sigortası genel şartları kapsamında yer alıyor. Peki binayı tamamlayan şeyler ile temeller ve istinat duvarları teminat kapsamında mı?

Prefabrik ev için kredi çekilir mi?

Prefabrik evler ses - ısı izolasyonu, yangın ve depreme dayanıklılığı bakımından uluslararası standart ölçülere göre hazırlanan "hazır" yapılardır. Peki, prefabrik ev için kredi çekilir mi?

Cephe Tasarımında Yangın Güvenliği toplantısı 16 Ekim'de YEM'de!

Çuhadaroğlu, 16 Ekim 2012 Salı günü düzenleyeceği “Cephe Tasarımında Yangın Güvenliği ve Malzeme Seçimi” başlıklı konferansta deneyimlerini paylaşmak üzere konusunda uzman kişileri buluşturuyor

Suriye'deki yangın Hatay'a sıçradı!

Suriye’nin İdlip kentinin Türkiye sınırına yakın bölgesindeki ormanlık alanda çıkan yangın Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne sıçradı. 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Çalıboğaz Karakolu yangın tehdidi nedeniyle boşaltıldı

Bölgelerin deprem, su baskını ve yangın riskleri belirlenecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yürütecekleri Bütünleşik Afet Yönetimi Projesi kapsamında hazırlanacak risk haritasına göre, bölgelerin deprem, su baskını ve yangın risklerinin belirleneceğini bildirdi.

Gaziantep'te, tutkal üretimi yapan fabrikada yangın çıktı!

Gaziantep'te tutkal fabrikasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü'nde yangın çıktı!

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü çatısında çıkan yangın söndürüldü, İtfaiye ekipleri soğutma çalışmalarını sürdürüyor

Gaziosmanpaşa'da kablo fabrikasında yangın çıktı!

Gaziosmanpaşa'da bir kablo fabrikasında çıkan yangın büyük çapta maddi hasara neden oldu

Başakşehir'de ahşap entegre fabrikasında yangın çıktı!

Başakşehir'de ahşap entegre fabrikasında çıkan yangın maddi hasara yol açtı.

Cüneyt Özdemir: Lüks otel odası mı ev mi?

Radikal Gzetesi yazarı Cüneyt Özdemir bugünkü yazısına "Lüks otel odası mı ev mi?" adlı başlık attı...

Adıyamanda yangın mı çıktı Haberi

Adıyamanda yangın mı çıktı


Adıyaman'da, sarp kayalık bölgedeki ormanlık alanda akşam saatlerinde yangın çıktı. İtfaiye araçlarının ulaşamadığı bölgedeki yangını söndürmek için belediye hoparlörlerinden ve sosyal medyadan vatandaşlara çağrı yapıldı. Yardım çağrısı üzerine vatandaşlar, asker ve görevliler yürüyerek ulaştıkları kayalık alandaki yangını söndürmek için uzun süre ter döktü.


Yangın, akşam saatlerinde Çelikhan yolu üzerindeki Palanlı Dağı bölgesindeki ormanlık alanda çıktı. Çam ve meşe ağaçlarının bulunduğu alandaki alevleri görenler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye yönlendirilen itfaiye ekipleri, ormanlık alanın kayalık ve engebeli olması nedeniyle araçlarla ulaşımı sağlayamadı. İtfaiye ekipleri kendi imkanlarıyla yürüyerek ormanlık alana ulaşarak çalılar ve kazma kürek ile üzerine toprak attıkları ateşi söndürme uğraşı vermeye başladı. Ancak, rüzgarın da etkisiyle alevler büyüyüp geniş bir alana yayılmaya başladı. Söndürme çalışmasında dağlık alana araç...