Ağustosta kaç konut satıldı

Ağustosta kaç konut satıldı

Yabancıya yapılan konut satışlarında 8 aylık sürede tüm zamanların Ocak-Ağustos rakamları elde edildi. Yabancıya konut satışında Amerikalı vatandaşlar ön plana çıktı. 

Yabancıya konut satışındaki 250 bin dolar kriteri fiyatları uçurdu!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alabilmek için 250 bin dolarlık bir konut satın almanın yeterli olması, doların TL karşısında uçmasının da etkisiyle sektördeki dengeler değişti. Evi 100 bin dolara alan ve satıcıyla anlaşan kişiler tapuda 250 bin dolar olarak gösterip, fiyatların armasını sağlıyor.

Yabancıların konutta gözdesi Türkiye oldu!

TÜİK tarafından Ağustos ayına ait konut satış istatistikleri açıklandı. Sektör temsilciler Ağustos 2021 konut satış istatistiklerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2021 Ağustos'ta 141 bin 400 konut satıldı!

Türkiye genelinde konut satışları Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,0 azalarak 141 bin 400 oldu.

Ev'de 1 milyon aşıldı!

Kamu bankalarının düşük faiz kampanyası konut satışlarına olumlu yansıdı. 2020 yılının ilk 8 ayında satışlar tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse rağmen geçtiğimiz yıla göre yüzde 42.6 arttı. Ülke genelinde 8 ayda 1 milyon 24 bin 534 kişi ev sahibi oldu.

Altan Elmas: Son 3 ayda 600 bin konut satıldı!

TUİK tarafından açıklanan Ağustos konut satış istatistiklerini değerlendiren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, ''3 ayda 600 bin konut satıldı. Geçmiş dönemlere bakıldığında 3 ayda böyle bir satış grafiğinin olmadığını görebiliyoruz'' dedi.

Ağustos'ta 114 bin 751 konut satıldı!

TÜİK bu yılın Ağustos'ta ayına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Türkiye genelinde Ağustos'ta 114 bin 751 konut satıldı.

Darbe girişimi konut satışlarını etkilemedi!

Darbe girişiminin yaşandığı Temmuz ayında gerileyen konut satışları, Ağustos’ta fırladı. Temmuz ayına göre yüzde 41 artışla 114 bin 751 konut satıldı. Kampanyalar satışı tetikledi.

Konut satışları artarak devam edecek!

Gayrimenkul sektörü temsilcileri TÜİK’in açıklamış olduğu Türkiye genelinde gerçekleşen 2016 yılı Ağustos ayı konut satış rakamlarını değerlendirdi.

Türkiye genelinde Ağustos ayında 112 bin 463 konut satıldı!

Türkiye genelinde ağustosta 112 bin 463 konut satışı gerçekleştirildi. Geçen ay satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 16,4, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 6,5 artış gösterdi.

Ağustos ayında 105 bin 624 konut satıldı!

Geçen ay satılan konut sayısı 2013 'ün aynı ayma göre yüzde 25 artış gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ağustos ayma ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı.

TOKİ hangi şehirde kaç konut inşa etti?

Geçtiğimiz günlerde 1 milyonuncu konutunun teslimini yapan TOKİ Türkiye genelinde yatırımlarını hızlandırdı. Peki hangi şehirlerde kaç konut inşa edildi? İşte detaylar...

Birevim Tasarruf Gayrimenkul Otomotiv Organizasyon Paz.Ve Tic. A.Ş.İstanbul Kağıthane Şubesi açıldı!

Birevim Tasarruf Gayrimenkul Otomotiv Organizasyon Paz.Ve Tic. A.Ş.İstanbul Kağıthane Şubesi bugün Kağıthane'de 4 milyon TL sermaye bedeli ile Mahir Orak tarafından açıldı.

Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği Ve Ticaret A.Ş. Maçka Teleferik Şubesi açıldı!

Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği Ve Ticaret A.Ş. Maçka Teleferik Şubesi bugün Şişli'de 5 bin TL sermaye bedeli ile Hatice Sılanur Binici tarafından açıldı.

ABD'de konut fiyatları ağustosta yüzde 5,7 arttı!

ABD'de S&P Case-Shiller Ulusal Konut Fiyat Endeksi, ağustos ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 5,7 artış gösterdi.

ABD'de dış ticaret açığı ağustosta 14 yılın en yüksek seviyesine çıktı!

ABD'de dış ticaret açığı, ağustosta bir önceki aya kıyasla yüzde 5,9 artarak 67,1 milyar dolara yükseldi ve 14 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

ABD'de dayanıklı mal siparişleri ağustosta beklentileri karşılayamadı!

Ülkede dayanıklı mal siparişleri, ağustosta bir önceki aya göre yüzde 0,4 artarak 232,8 milyar dolara yükseldi. Piyasa beklentisinin altında sınırlı bir artış gösteren verinin, söz konusu dönemde yüzde 1,5 artması öngörülüyordu.

OPEC'in petrol üretimi ağustosta arttı!

OPEC'in ham petrol üretimi, ağustosta bir önceki aya göre günlük 760 bin varil artışla 24 milyon 50 bin varil oldu.

ABD'de konut piyasası endeksi ağustosta 6 puan yükseldi!

ABD'de konut piyasası endeksi, ağustosta bir önceki aya oranla 6 puan yükselerek 78 değerine ulaştı.

Altan Elmas: İlk defa yüzde 60’a yakın konut kredili alım gerçekleşti!

Z. Altan Elmas, Haziran ayı konut satışlarına ilişkin,"Normalleşmeye “V” şeklinde başladık diyebiliriz" dedi ve ilk defa yüzde 60’a yakın konut kredili alım gerçekleştiğini, sektörün canlandığını belirtti.

Şişli'de Kent Yol’a ait kaçak inşaat mühürlendi!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Şişli Belediyesi’nin iştiraki Kent Yol’a ait kaçak inşaat mühürlendi. Olay üzerine Muammer Keskin ilginç bir çözüm buldu.

Bingöl'de 31 az hasarlı, 53 ağır hasarlı konut tespit edildi!

Erzurum Valisi Okay Memiş Bingöl depremiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Yaptığımız çalışmalarda 31 az hasarlı, 4 orta hasarlı, 53 de ağır hasarlı konut tespit ettik" dedi.

Demre'deki doğal sit alanına inşa edilen kaçak villa yıkılacak!

Antalya Demre'ye bağlı Kekova Koyu'ndaki birinci derece doğal sit sınırları içinde korunması gereken kültür varlığı olan, yapılaşmanın kesinlikle yasak olduğu Koyun Adası'nın karşısına inşa edilen kaçak villa, mühürlendi. Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, villanın yıkılacağını açıkladı...

Konut kredilerinde güncel faiz oranları kaç oldu? 

Banka kredi faiz oranlarında yeni bir indirim kararı geçtiğimiz hafta Yapı Kredi tarafından açıklandı. Peki konut kredilerinde güncel faiz oranları kaç oldu? 

Ağustosta kaç konut satıldı Haberi

Ağustosta kaç konut satıldı

Senenin 8 ayında yabancıya konut satışı 30 bin 849 adet olarak yapılırken tüm zamanların en çok Ocak - Ağustos rakamı elde edildi. Milliyet'ten Duygu Erdoğan'ın haberine göre; Ağustos 2021 döneminde yabancıya yapılan konut satışı ise 5 bin 866 adet ile tüm zamanların en yüksek ikinci seviyesine ulaştı. Daha önce en yüksek satış, 2018 Ekim döneminde 6 bin 276 adet ile rakam elde edilmişti. Gayrimenkul sektörü temsilcileri, dövizdeki dalgalanma ve koronavirüs sebebi ile senenin geriye kalan son 4 ayında en az 15 bin adetlik satış gerçekleşeceğini ve 2019’da 45 bin 483 adet ile zirveyi gören yabancıya satışın, yeni bir tarihi seviyeye ulaşacağını ön görüyor. 

Yabancılara konut satışları Ağustos ayında bir önceki senenin aynı ayına oranla yüzde 50.7 artarak 5 bin...