aidat neye göre belirleniyor

aidat neye göre belirleniyor

İstanbul başta olmak üzere Bodrum, Marmaris gibi yazlık bölgeler de dahil, lüks konutlar neredeyse aylık kira bedelleri kadar aylık ‘aidat ücretleri’ ile dikkat çekiyor. Hatta bazı durumlarda aylık aidatlar kira bedellerini bile aşıyor.

Kat malikleri toplantısında kararlar neye göre alınır?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde olağanüstü kat malikleri toplantısında kararların neye göre verildiğini kaleme aldı. 

Kiralar neye göre artıyor?

Kiralar neye göre artıyor? Kira artışları neye göre yapılır? Kira artışları nasıl önlenir? İşte merak edilen soruların cevapları..

Ev kirası artışı neye göre yapılır?

Türkiye genelinde artan kira fiyatları tartışma konusu oldu. Peki, kira oranları neden yükseliyor? Kiraya yapılan zamlar neye göre yapılıyor? İşte detaylar...

Ev fiyatları neye göre belirlenir?

Ev alırken fiyatların oldukça değişkenlik gösterdiği biliniyor. Peki bu fiyatlar neye göre değişiyor? Bir evin fiyatını belirlerken hangi kalemler dikkate alınıyor?

Apartman aidatı neye göre belirlenir?

Posta yazarı Tamer Heper 'Bulunduğumuz apartmanda yönetim planında hisseme 1/41 arsa payına göre masraflara katılma öngörüldüğü halde eşit aidat istendiği için mahkemeye başvurdum. Yapmam gerekenler hakkında yorumunuzu istirham ediyorum. ' sorusunu cevapladı.

Kira zammı neye göre hesaplanacak 2018?

Kira sözleşmesi yenilenen kiracıya yapılan zam hesaplamasında formül değişiyor. Peki, kira zammı neye göre hesaplanacak 2018?

Konut kredisi neye göre çekilmeli?

Konut kredisi yapılandırması yapılırken hesaplama doğru yapılmalı. Peki konut kredisi neye göre çekilmeli?

İmar durumu neye göre belirlenir?

İmar durumu, herhangi bir arsanın söz konusu bölgenin imar planına ve imar yönetmeliğine göre nasıl kullanılabileceğinin sınırlarını gösteriyor. Peki, imar durumu neye göre belirlenir? İmar durumu nasıl tespit edilir?

KAKS neye göre belirlenir?

İnşaat alan hesaplamaları arasında yer alan KAKS, arsaya inşa edilecek toplam inşaat alanının belirlendiği bir hesaplama olarak karşımıza çıkıyor. Peki,KAKS neye göre belirlenir? KAKS oranları nelerdir?

Kira artışı kanunen neye göre yapılır?

Mesken ve işyerini kiraya veren mal sahipleri, sözleşmenin yıllık olarak uzaması halinde kira bedelinde artış yapma hakkına sahip oluyor. Peki, kira artışı kanunen neye göre yapılır? İşte yanıtı..

Ev kira zammı neye göre yapılır?

Taşınmaz kiralarında sözleşme süresinin yenilenmesi halinde, kira bedeline zam yapılıyor. Kira bedeline yapılacak zam ev ve işyerlerinde farklı şekilde hesaplanıyor. Peki, ev kira zammı neye göre yapılır?

Çevre temizlik vergisi neye göre alınır?

Çevre temizlik vergisi konutlarda, su faturasına yansıtılıyor. İşyeri ve diğer şekillerde kullanılan binalar için ise belediyeye giderek ödeme yapılıyor. Peki, çevre temizlik vergisi neye göre alınır?

Site aidatı neye göre belirlenir?

Toplu olarak konumlandırılan konutlardan oluşan sitelerde, site sakinleri tarafından ödenecek aidatlar hakkında esaslara Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında yer veriliyor. Peki, site aidatı neye göre belirlenir?

aidat neye göre belirleniyor Haberi

aidat neye göre belirleniyor

İstanbul başta olmak üzere Bodrum, Marmaris gibi yazlık bölgeler de dahil, lüks konutlar neredeyse aylık kira bedelleri kadar aylık ‘aidat ücretleri’ ile dikkat çekiyor. Hatta bazı durumlarda aylık aidatlar kira bedellerini bile aşıyor. Ünlü isimler bile lüks sitelerdeki yüksek aidatlara tepki gösteriyor. Son olarak ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın, Bodrum’daki villasının 14 bin liralık aidatı konusunda site yönetimine isyan ettiği iddia edildi.Cem Yılmaz yüksek aidattan şikayetçi!Peki, Türkiye’de lüks siteler ya da herkese hitap eden yaşam alanlarında aylık aidatlar ne durumda.


“AİDATLAR DAİRELERE GÖRE FARKLILIK GÖSTEREBİLİR”

Gülman Grup Yönetim Kurulu Başkanı Polat Gülman, konuyla ilgili olarak sorularımızı yanıtladı.Gülman, “Aidatlar genellikle site yönelik kurulu oluşturulduktan sonra teknik hizmet, peyzaj bakım ve oradaki çalışanın aylık ücretleri için ödeniyor. Aidatların yüksek olmaması için her...