akçaabat heyelan

akçaabat heyelan

Trabzon'un Akçaabat ilçesi Derecik Mahallesi'nde, 1 yıldan beri yaşanan heyelanlar sebebiyle evler, yollar ve tarım arazilerinde derin çatlaklar meydana geldi. Son günlerde zeminde artan kaymalar yüzünden endişelenen bölge sakinleri, evlerinde korkuyla yaşadıklarını ifade etti...

Akçaabat Hıdırnebi 1 ve Hıdırnebi 2 yaylalarının statülerinin değiştirilmesi TBMM'de!

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde bulunan Hıdırnebi-1 ve Hıdırnebi-2 yaylalarının statülerinin değiştirilmesi meclis gündemine taşındı. CHP'li Kaya, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

TOKİ Trabzon Akçaabat Hükümet Konağı ihalesi yarın!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Trabzon Akçaabat Hükümet Konağı projesinin ihalesini yarın gerçekleştirecek.

Akçaabat'ta 30 yıl sonra dere yatakları yine yapılarla doldu!

Karadeniz Bölgesi her yıl sel ve heyelan afetleri ile karşı karşıya kalıyor, can ve mal kayıpları yaşanıyor. Trabzon'un Akçaabat ilçesinde 30 yılda, dere yataklarının üzeri ve çevresine yeni binalar inşa edildiği görüldü.

Osman Nuri Ekim'den Akçaabat Millet Bahçesi açıklaması!

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde 23 bin metrekare üzerine kurulan Millet Bahçesi'ne vatandaşlardan yoğun ilgi geldi. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, millet bahçesinin önemli bir sosyal alan olacağını belirtti...

Akçaabat Millet Bahçesi açıldı!

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde hayata geçirilen Millet Bahçesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açıldı.

TOKİ'den Trabzon Akçaabat'a hükümet konağı müjdesi!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Trabzon Akçaabat'ta hükümet konağı inşa edecek.

Trabzon'da 6 ilçe için imar uyarısı!

Askı süreleri uzatılan imar planlarıyla ilgili vatandaşları uyaran TMMOB Şehir Plancıları Odası Trabzon Şube Başkanı Ercan Şen, Ortahisar, Akçaabat, Çarşıbaşı, Sürmene, Of ve Şalpazarı ilçelerine ait 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının askıda olduğunu hatırlattı. 

Akçaabat'ta heyelan nedeniyle çatlaklar oluşan evler tahliye ediliyor! 

Trabzon'un Akçaabat ilçesi Derecik Mahallesi'nde, 1 yıldan beri yaşanan heyelanlar sebebiyle evler, yollar ve tarım arazilerinde derin çatlaklar meydana geldi. Son günlerde zeminde artan kaymalar yüzünden endişelenen bölge sakinleri, evlerinde korkuyla yaşadıklarını ifade etti...

Trabzon'da istinat duvarı çöktü!

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde bulunan bir istinat duvarı çöktü. Olay sonucunda ölen ya da yaralanan olmadığı açıklandı.

Akçaabat Millet Bahçesi'nde son durum ne?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Akçaabat’ta inşaatı süren projeleri yerinde inceledi.

Trabzon'un yaylalarında 8 kaçak bina yıkıldı!

Trabzon Valiliği, Akçaabat ilçesinde bulunan yaylalardaki kaçak olarak inşa edilen 8 binanın yıkıldığını açıkladı.

Trabzon Üniversitesi'nin yurt binaları yıkılacak!

Trabzon’da 2018 yılında Akçaabat İlçesinde inşa edilen Trabzon Üniversitesi'nde değişim başlıyor. Trabzon Üniversitesi, yurt binalarının yıkımı için ihaleye çıkacak.

Trabzon'da ev çöktü! Ölümden şans eseri kurtuldu!

Trabzon Akçaabat İlçesi Akçaköy Mahallesi Pınarbaşı Mevkiinde bulunan Osman Levent isimli kişiye ait tek katlı ev çöktü. Levent ise çatının çökmesiyle evin altında kaldı.

akçaabat heyelan Haberi

akçaabat heyelan

Akçaabat ilçesine bağlı Derecik Mahallesi Uğurlu mevkisinde, 1 sene önce arazilerde yaşanan heyelanlar, aralıklarla devam ediyor. Haber Türk'te yer alan habere göre; heyelanlar nedeniyle evler, yollar ve tarım arazilerinde derin çatlaklar meydana geldi. Son günlerde yağan yağmurların da etkisiyle arazilerde kaymalar da artmaya başladı. Evlerin içlerinde duvar ve zeminlerde açılmalar oluştu. Bazı evler tahliye edildi. Uzman ekiplerin yaptığı teknik incelemede, yeraltı sularından kaynaklı heyelan riski olduğu belirlenen mahalledeki evlerinde endişe içinde yaşayanlar, önlem alınmasını talep ediyor.

"DUVARLARDAN ÇATLAMA SESLERİ GELİYOR"

Evi için tahliye kararı alınan Hakkı Yılmaz, "Arazilerimizde ve evlerimizde çatlaklar oluştu. Mevsimsel değişiklikten dolayı olduğunu düşündük. Sonra çatlaklar iyice açıldı ve yarıkları meydana getirdi. İnceleme yapan yetkililer, evlerimizi boşaltmamız gerektiğini söyledi. Gidecek başka yerimiz yok. Geceleri evlerimizde duvarlardan çatlama seslerini...