akıllı evler

akıllı evler

Teknoloji konusunda gördüğümüz fırsatların başında, akıllı evlerden akıllı şehirlere giden yolda yapabileceklerimiz geliyor. Çünkü ülkemiz yıllardır gayrimenkul yatırımları ve müteahhitlik hizmetleri ile büyümesini sürdürüyor.. 

GROHE Sense ve GROHE Sense Guard’ı tanıtıldı!

GROHE, ev sahipleri tarafından genellikle hafife alınan ancak önemli hasarlara neden olabilen şebeke suyundan kaynaklı sıkıntıların önüne geçecek yeni teknolojileri GROHE Sense ve GROHE Sense Guard’ı tanıttı.

Akıllı evlerde siber kabus!

Teknolojinin son trendlerinden olan akıllı evlerin güvenilirliği tartışılıyor. Birçok bankaya siber saldırı yapan hackerlar, akıllı evleri hackleyip insanların özel hayatına ve gizli bilgilerine müdahaleye başladı.

Bursa'da 'akıllı evler' dönemi başlayacak!

İMSİAD Başkanı Mescioğlu ile HDL Otomasyon Bursa Yetkili Bayisi Şaban Ulus, geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek, kentteki inşaat sektörü ve akıllı ev konseptleri hakkında görüştü.

Akıllı evler hayatı kolaylaştırıyor!

Son yıllarda rağbetin arttığı akıllı evlerde, bütün donanımların bir arada tek merkezden kontrol edilmesi kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Son yıllarda rağbetin arttığı akıllı evler birçok özelliği ile hayatı kolaylaştırıyor.

Akıllı evler yaygınlaşıyor!

Site içinde doğayla bütünleşmiş ve güvenlikli evlerin yaygınlaştığı günümüzde, evler de akıllanıyor. Birçok sitede yaygınlaşan akıllı ev her şeyi sizin yerinize akıl ediyor.

Akıllı evlere talep artıyor!

İstenilen yer ve zamanda akıllı telefonlardan veya tabletlerden evinizi izleyebilmenizi sağlayan sistemler İstanbul Dünya Güvenlik Fuarı'nda ziyaretçilere tanıtılacak. Tayvan'ın güvenlik firmaları, İSAF Fuarı'na çıkarma yapacak.

IQ seviyesi yüksek evler geliyor!

Konfor, enerji tasarrufu ve güvenlik için çok yönlü çözümler sunan Viko'nun Thea IQ Bina Otomasyon sistemleri evleri akıllandırmakla kalmıyor davetsiz misafirleri de evden uzak tutuyor.

İnnova'dan akıllı ev enerji yönetim sistemi!

Türk Telekom grup şirketi İnnova, geleceğin akıllı elektrik şebekesi çözümlerini geliştirmek üzere Avrupa Birliği Ar-Ge projesine Türkiye konsorsiyum lideri olarak katıldı. İnnova’nın amacı, elektrik talebinin az maliyet ve yüksek verimlilikle karşılanmas

Akıllı evler yaşamı kolaylaştırıyor!

Akıllı ev, binanın yaşayan bir organizmaya dönüşmesi, yaşanan yerdeki tüm cihazların elektronik ortamda bir araya gelip yaşamı kolaylaştırması, konutun ve binanın veya tesisin beklentinize ve tepkinize karşılık veren bir sistem içermesidir.

Akıllı evler konut sektöründe yayılıyor!

Gün geçtikçe değişen ve gelişen gayrimenkul sektöründe sıkça duyulmaya başlayan 'akıllı ev' tanımı, markalı konut projelerinde aranılan bir özellik olma yolunda ilerliyor. Akıllı evler, maliyet ve konfor açısından büyük avantajlar sağlıyor.

2 TL'ye evinizi akıllandırmanın yolu!

Akıllı evler gitgide daha geniş bir yelpazede yer almaya başlarken binlerce dolarlık bu yatırımların benzeri bir konforu kendi evinizde yalnızca birkaç liralık mikro denetleyicilerle sağlamanız mümkün...

Ev otomasyon sistemleri artık daha sade!

Cihazlar akıllandıkça evler de akıllanıyor. Evinizde kullanabileceğiniz ve yaşamınızın daha akıllı hale gelmesini sağlayan cihazlar arasında akıllı ışıklar, sizi tanıyan kilitler ve boru sızıntısını bulan tesisat aparatları var

Dumankaya akıllı ev çözümleri ile uygulamalarda yenilikler sunuyor!

Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, akıllı ev çözümleri kapsamında sunacağı, iletişim ve destek hizmetleri, eğlence, alışveriş, spor ve sağlık çözümleri ile müşterilerinin hayatına değer katan projeler geliştiriyor.

Akıllı evler için pazar oluşturmak gerekiyor!

Yardımcı robotları ve otomatik ev aletleriyle geleceğin evi, uzun zamandır bilim kurgunun temel bir konusu. Teknoloji dünyası bunu gerçeğe dönüştürmeye kararlı. Fakat Akıllı evler için pazar oluşturmak gerekiyor...

Z kuşağının gayrimenkul tercihi: Akıllı evler!

ADNKS sonuçlarına göre, Z kuşağının gayrimenkul tercihi geleneksel olmayan öncelikler oldu. İnternet ve cep telefonuyla büyüyen gençlerin ilk tercihi akıllı evler oldu.

Akıllı evler yükselişte!

Teknoloji ile birlikte evler daha akıllı hale geldi. Dışarıdayken evinizi ısıtıp soğutabiliyorsunuz, zil çaldığında kapıda kim var diye görebiliyor hatta konuşabiliyorsunuz, elektriği ve prizleri kontrol ederek prizde unutulan ütü korkusuna son verebiliyorsunuz..

Akıllı evler siber saldırganların yeni hedefi!

Akıllı evler şimdilerde siber saldırganların tehditi altında. Akıllı evlerin yaygınlaşmasıyla yeni IoT siber tehditleri de gelişiyor, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde siber suçlular milyarca dolarlık yeni bir endüstri haline gelecek.

Cahit Turhan: Ordu'daki evler akıllandı!

AK Parti'nin Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, ''Akıllı şehirler geliyor. Kentsel dönüşüm geliyor. Akıllı evler geliyor. Bizim insanımız dünyada her şeyin en iyisine layık'' dedi.

Çorum’da yapay zekalı 'akıllı evler' yapılacak!

Hitit Üniversitesi ve Turkuaz Yapı tarafından hayata geçirilen “Akıllı ve Ergonomik Ev Otomasyon Sistemleri” projesiyle ilgili çalışmalar başlıyor.

Evinizin ne kadar akıllı olmasını istersiniz?

Uluslararası birçok şirkette Satış&Pazarlama Müdürü ve Genel Müdür koltuğuna oturan Ayşe Fügen Arda akıllı evler hakkında yazı kaleme aldı. İşte yazının detayları...

Akıllı evler siber saldırıya açık mı?

Yeni nesil akıllı evlerde teknolojiden payını alıyor. Çoğu projelerde karşımıza çıkan akıllı ev konseptlerinde siber saldırı olmaması için müteahhitlere, site yönetimlerine ve kullanıcıya büyük iş düştüğü belirtiliyor. 

 Larissa Göl Evleri: Akıllı insanlar için akıllı evler!

“Akıllı insanlar için akıllı evler” konseptiyle hayata geçirilen İzmir Larissa Göl Evleri'nde peşinatsız, bin TL taksitle ev sahibi olma” kampanyası devam ediyor.

GROHE’den Sense akıllı su sensörü!

Akıllı evler yaratmak için akıllı çözümler sunan GROHE’nin yeni ürünü Sense akıllı su sensörü, her hangi bir durumda ev sahibinin önlem almasını sağlıyor.

Elazığ Misland 360 Rezidans projesi ile yeni bir yaşam başlıyor!

Elazığ Misland 360 Rezidans projesi ile bölgeye 2+1'den 5+1 'e kadar 7 farklı alternatifte akıllı evler, 90 mağazalı alışveriş merkezi, cadde dükkanları ve ofisler inşa edilecek.

Yeni Nesil Akıllı Evler için komuta sistemleri geliştirildi!

Manisa Girişimciler Derneği ve Çanakkale Girişimciler Derneği yüzde yüz yerli sermayeli ve tamamı Türk mühendisleri tarafından tasarlanan Yeni Nesil Akıllı Ev ve Yapılar harekete geçti.

Güneş Huzur Park Akıllı Evler Projesi görücüye çıktı!

Ayaroğlu İnşaat A.Ş. Tarafından Yapımına Başlanan ”Güneş Huzur Park Akıllı Evler Projesi” için tanıtım lansmanı düzenlendi.

Hamit Demir: İnşaat sektörü 30 yılda devrim yaşadı!

Türkiye'de 30 yıl öncesinde mahalle aralarında binalar yapılırken, son 15 yıldan bu yana nitelikli, lüks ve akıllı evler üretilmeye başlandı. Hamit Demir, Türk halkının evinin içinin yanı sıra dışının da standartlarının iyi olmasını istediğini belirtti.

akıllı evler

akıllı evler akıllı evler

Dünya Gazetesi yazarlarından Güven Borça bugünkü köşesinde ''Akıllı evlerden akıllı şehirlere'' başlıklı yazısını yayınladı. İşte, o yazı.. 

Türkiye teknolojinin neresinde? Sürekli sorulan, tartışılan bir konu bu. Seçim meydanlarında bile konuşuluyor, otomobil mi yapalım yazılımını mı diye. Bazı kanaat önderlerimiz diyor ki artık, tarımla, ticaretle uğraşmanın anlamı yok, tek gelişme fırsatı teknoloji.

Beni takip edenler bilir, teknolojiyi reddetmem ama “tek yol teknoloji” fikrini de aşırı kolaycılık olarak görürüm. Dünyanın teknoloji bloglarını takip edip sonra da bunlar sosyal medyada paylaşarak “bakın eller Mars’a, biz Kars’a” diyen yazarların popülaritesinin farkında olmama rağmen doğru bildiklerimi savunmaya devam edeceğim. Elbette bu topraklardan bir Google çıkarma fırsatımız varsa bütün enerjimizi ona harcayalım ama oraları bize bırakırlar mı bilemiyorum? Zaten teknoloji yatırımlarının eko sistemi öyle kurulmuş ki start-uplardan...