Alan Greenspan kimdir

Alan Greenspan kimdir

Alan Greenspan ABD'de yaşanan ekonomik krizin kaçınılmaz olduğunu belirterek, "Konut sektöründe olmasaydı başka alanda olacaktı" dedi.

Cengiz Bektaş kimdir?

Türkiye'nin önde gelen mimarları arasında yer alan ve sayısız yapıya imza atan Cengiz Bektaş hayatını kaybetti. Peki Cengiz Bektaş kimdir?

Ömer Selim Alan kimdir?

Ömer Selim Alan, 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Peki Ömer Selim Alan kimdir? Ömer Selim Alan hangi işlere imza attı?

Ali Coşkun kimdir?

25 Ekim'de Ankara'da kurulan İyi Parti'nin 200 kişilik kurucular kurulunda yer alan Ali Coşkun kimdir?

Mehrdad Safari kimdir?

Kiler GYO'nun Sapphire Projesi'nden 47 adet rezidans dairesi satın alan Mehrdad Safari kimdir? Mehrdad Safari nereli?

Dilek Alan kimdir?

Dilek Alan, Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı Gayrimenkul Geliştirme İş Ortaklığı tarafından inşa edilen Yedi Mavi projesinin satış müdürü oldu. Peki, Dilek Alan kimdir?

Başak Akkoyunlu kimdir?

2012 yılında Chicago Atheneum tarafından Avrupa’da 40 yaş altındaki 40 mimara verilen “Europe 40 Under 40” ödülünü alan Mimar Başak Akkoyunlu kimdir? Başak Akkoyunlu bugüne kadar hangi işlere imza attı?

Nursel Dadaş kimdir?

16 yılı aşkın süredir çok sayıda ulusal ve uluslar arası projelerin tasarımı, proje geliştirme sürecleri, uygulama projeleri hazırlanmasında, şantiye uygulama ve kontrollerinde görev alan Mimar Nursel Dadaş kimdir?

Mehmet Özçelik kimdir?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim kurulu üyeliklerine TOKİ tarafından aday olarak gösterilen isimler arasında yer alan Mehmet Özçelik kimdir? Mehmet Özçelik, hangi işlerde görev aldı?

Nihat Uzunoğlu kimdir?

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 24 Mart 2016 tarihinde yapılacak Şirket Olağan Genel Kurul Toplantısında bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak sunulacak isimler arasında yer alan Nihat Uzunoğlu kimdir?

Haluk Büyükbaş kimdir?

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 24 Mart 2016 tarihinde yapılacak Şirket Olağan Genel Kurul Toplantısında bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak sunulacak isimler arasında yer alan Haluk Büyükbaş kimdir?

İbrahim Ümit Seğmen kimdir?

TSKB GYO Yönetim Kurulu toplantısında, Kurumsal Yönetim Komitesi'nin önerisi çerçevesinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üye adayları arasında yer alan İbrahim Ümit Seğmen kimdir?

Aslı Şener kimdir?

2010’da anonim.istanbul’un kuruluşunda yer alan ve halen anonim. ekibinin bir üyesi olarak profesyonel çalışmalarını sürdüren Mimar Aslı Şener kimdir? Aslı Şener bugüne kadar hangi işlerde görev aldı?

Hamza Erkal kimdir?

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Hamza Erkal, 25 Ağustos 2015 tarihinde Resmi Gazete'de yer alan atama kararı ile Çanakkale Valiliğine atandı. Peki, Yeni Çanakkale Valisi Hamza Erkal kimdir?

Alan Greenspan kimdir

Alan Greenspan kimdir Alan Greenspan kimdir

Bunun olabileceğini iddia edenler bu yöntemi kullanarak doğruluğunu kanıtlamalı.
Fed geçmişte deflasyonist endişeler nedeniyle faizleri uzun süre düşük tuttu.
Deflasyon ABD ekonomisi için konutta kıyasla daha büyük bir tehlikeydi.
Uzun vadeli faizlerin artırılmasıyla konutta balon oluşması engellenemez.

ABD piyasalarının içerisinde bulunduğu krizin baş sorumlusu olarak gösterilen eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Alan Greenspan, kendisine yönelik eleştirilere yanıt verdi. Greenspan özellikle 2003-2004 döneminde faizleri uzun süre düşük tutmasıyla, ABD'de konut balonunun oluşması arasında bir bağlantı kurulmasının anlamsız olduğunu belirterek, "Fed'in bu konuda sorumlu tutulması çok yanlış. Fed'in kısa vadeli faiz oranları üzerinde bir etkisi var ama uzun vadeli faizler bankanın etki alanının dışında kalıyor. Konut sektöründe oluşan balonun nedeni de Fed'in etki alanı dışında bulunan uzun vadeli...