Alsancak Hocazade Camii otopark

Alsancak Hocazade Camii otopark

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak Hocazade Camii karşısına yapacağı 11 katlı “Tam otomatik otopark”ın yapım çalışmalarına başladı. 20 milyon liraya mal olacak modern otopark, Şubat ayında tamamlanacak.

Mimar Salih Zeki Pekin vefat etti!

Mimar Salih Zeki Pekin dün hayatını kaybetti. Salih Zeki Pekin'in cenazesi yarın İzmir Alsancak Hocazade Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip defnedilecek.

Edremit'te Alsancak Camii açıldı!

Edremit'in Gazicelal Mahallesinde yapımı tamamlanan Alsancak Cami Berat Kandil'inin kutlandığı dün öğle namazından önce düzenlenen tören ile ibadete açıldı.

Edremit Alsancak Camii açıldı!

Balıkesir'in Edremit ilçesinde yapımı tamamlanan Alsancak Camii, Berat Kandil'inin idrak edildiği dün öğle namazından önce törenle ibadete açıldı.

Yozgat Yeni Damat Hocazade Camii hizmete açıldı!

Yozgat Yeni Damat Hocazade Camii hizmete açıldı. Öğle namazında düzenlenen açılış törenine Belediye Başkanı Yusuf Başer, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, AK Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan, imamlar ve cemaat katıldı...

Alsancak Katlı Otopark'ın yüzde 50'si tamamlandı!

Alsancak Hocazade Camii karşısında inşaatı devam eden 270 araç kapasiteli, 11 katlı “Tam otomatik katlı otopark” inşaatı yüzde 50 seviyelerine ulaştı. Otoparkın yeni yılın ilk aylarında hizmete alınması planlanıyor.

Alsancak katlı otoparkın çelik gövdesi Ağustos'ta bitiyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Alsancak Hocazade Camii karşısında yapımına başladığı tam otomatik katlı otoparkın inşaatı hızla ilerliyor...

New York Süleymaniye Camii'nin arsası hazır!

New York 'un Dix Hills şehrinde yer alan Süleymaniye Camii'nin arsası hazır ama inşaat izni henüz çıkmadı...

Yahya Efendi Camii açıldı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen Yahya Efendi Camii açıldı...

Ataşehir Mimar Sinan Camii'nin havadan görüntüleri!

Ataşehir Mimar Sinan Camii www.havadanemlakvideo.com ekibinden kameraman Sayen Kaspar tarafından görüntülendi...

Çamlıca Camii'nin hafriyat çalışmaları iki ayda tamamlanacak!

Yedi minaresiyle tarihe geçecek olan Çamlıca Camii'nin hafriyat çalışmaları iki ayda tamamlanacak...

AE Arma-Elektropanç Cezayir Camii'nin elektrik işlerini üstlendi!

AE Arma-Elektropanç dünyanın 4. büyük mabedi olan Cezayir Camii'nin elektrik işlerini üstlendi...

İzmir Alsancak Limanı'na gelen turist sayısı yüzde 53 arttı!

İzmir Alsancak Limanı'na kruvaziyerle gelen yolcu sayısı geçen yılın ilk dört ayına oranla yüzde 53 arttı...

Hendek Rasim Paşa Merkez Camii'nin inşaatı devam ediyor!

Sakarya Hendek Rasim Paşa Merkez Camii 'nin inşaatı devam ediyor, cami Türkiye'nin en büyük kubbeli camileri arasında yer alıyor

Alsancak Hocazade Camii otopark Haberi

Alsancak Hocazade Camii otopark

Uyguladığı pek çok proje ile Türkiye’ye örnek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yine örnek bir projeyi kente kazandırıyor. Şair Eşref Bulvarı Alsancak Hocazade Camii karşısında bulunan 939 metrekarelik arsada 4 milyon 750 bin TL ödeyerek kamulaştırma yapan Büyükşehir Belediyesi, bu arazi üzerine “tam otomatik katlı otopark” inşa etmek için projeyi tamamladı ve yapım çalışmalarına başladı. 13 milyon 250 bin TL bedel ile inşa edilecek tam otomatik otopark için şu anda zemin etüdü çalışmaları gerçekleştiriliyor, önümüzdeki günlerde temel atılacak. 270 araç kapasiteli ve 11 katlı olarak inşa edilecek tam otomatik otopark, 2014 Şubat ayında tamamlanacak. 


Her şey tam otomatik

616 metrekarelik alan üzerine çelik konstrüksiyon ve giydirme cephe olarak yapılacak tam otomatik otopark sistemi; düşeyde hareket eden 4 adet taşıyıcı asansör, asansör üzerine...