amerikadaki güneş bahçeleri

amerikadaki güneş bahçeleri

Elektrik maliyetlerini düşürmek isteyen bir Amerikalının, küçük ve gölgeli olan çatısı nedeniyle güneş enerjisi sistemi kuramadığı; bunun yerine yaşadığı eyalette bir ‘ortak güneş bahçesi’ne katılmayı düşündüğü anlatılıyor.

Millet bahçeleri projelerinin maliyeti ne olacak?

2021 yılın üç belediye millet bahçesi projeleri için 14 milyon 425 bin TL ödeme yapacak. Bunun yanı sıra TOKİ de  millet bahçeleri için 59 milyon TL'lik sözleşme imzaladı.

Hobi bahçeleri kanunu!

Tarım arazilerinin hobi bahçeleri gibi uygulamalarla bölünmelerinin önüne geçilmesi, arazilerde izinsiz ağaç kesimiyle ilgili cezaların artırılması için yeni kanun yasalaştı. İşte hobi bahçeleri kanunu...

Hobi bahçeleri için yeni strateji!

Son günlerde hobi bahçeleri üzerinde “tarım topraklarının işgal edildiği ve tarımsal üretimi tehdit ettiği” yönünde tartışmalar yoğunlaşıyor. Konu hakkında kalıcı çözümler içeren uygun stratejilere ihtiyaç bulunuyor.

Tarım arazilerine yapılan hobi bahçeleri tek tek yıkılacak!

Tarım arazilerinin hobi bahçeleri için bölünmesini engelleyecek olan düzenleme gün sayıyor. AK Parti konuyla ilgili teklifini bu yasama yılında yasalaştıracak.

Hevsel Bahçeleri'ne moloz dökenler hakkında adli işlem başlatıldı!

Hevsel Bahçeleri'ne dökülen moloz ve hafriyatların kaldırılma işlemi sürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi, alanda bunları yapanların en ağır şekilde cezalandırılması için idari ve adli işlemlerin başlatıldığını kaydetti.

Diyarbakır Hevsel Bahçeleri'ne dökülen hafriyatın kaldırılma çalışması sürüyor!

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Hevsel Bahçeleri'ne dökülen hafriyatın kaldırılma çalışması sürüyor...

UNESCO mirası Hevsel Bahçeleri'ne dökülen hafriyatlar kaldırılıyor!

Diyarbakır'daki UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Hevsel Bahçeleri'ne dökülen hafriyatların DHA tarafından görüntülenmesiyle Sur Belediyesi çalışma başlattı. İş makineleriyle molozlar kaldırılırken, Kaymakam Abdullah Çiftçi, sorumlulara en ağır cezanın verileceğinden bahsetti.

Adana'da yapımı devam eden millet bahçeleri TBMM gündeminde!

Adana ilinde yapımı devam eden millet bahçeleri meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Koncuk, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Millet bahçeleri yapımı meclis gündeminde!

Millet bahçeleri meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Koncuk, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kıyılarda millet bahçeleri yapılabilecek!

Değerli Konut Vergisi ile İmar Kanunu'nda önemli değişiklikler içeren yasa bugünkü 31045 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanuna göre, kıyılarda imar planı kararıyla da millet bahçeleri oluşturulabilecek.

Majoris Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Yatırım Ve Hizm.Anonim Şirketi kuruldu!

Majoris Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Yatırım Ve Hizm.Anonim Şirketi bugün Bahçeliveler'de 1 milyon TL sermaye bedeli Recep Gülenç tarafından kuruldu. 

TMMOB, Millet Bahçeleri'ne de karşı çıktı!

TMMOB ‘Millet Bahçeleri’ ile ilgili bildiri yayınladı. Bildiride, Millet Bahçeleri’nin yeşil alan miktarının artırılması üzerinden salt teknik bir değerlendirme ile olumlanmasının hatalı bir yaklaşım olduğunu belirtildi.

Millet Bahçeleri için 81 ilden 800’ü aşkın talep!

Millet Bahçeleri Projeleri'ne yoğun talep geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Millet Bahçesi kurulması için 81 ilden 800’ün üzerinde talep geldiğini açıkladı.

amerikadaki güneş bahçeleri Haberi

amerikadaki güneş bahçeleri


Sektör olarak güneş enerjisinde sürekli yeni trendler ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde New York Times gazetesinde bir haberde yer aldı.


Elektrik maliyetlerini düşürmek isteyen bir Amerikalının, küçük ve gölgeli olan çatısı nedeniyle güneş enerjisi sistemi kuramadığı; bunun yerine yaşadığı eyalette bir ‘ortak güneş bahçesi’ne katılmayı düşündüğü anlatılıyor. Colorado eyaletinde başlayan ve ülkede yayılmaya devam eden bu uygulamada, tüketiciler eyaletlerinde kurulan ortak bir güneş enerjisi sistemine katılıyor ve panellerin ürettiği elektrik kadar elektrik faturalarında indirim sağlıyor. Bu özellikle çatının ortak olduğu apartmanlar için ideal. Dolayısıyla Türkiye’ye de uygun olduğu...