Amerikalı Pramerica

Amerikalı Pramerica

Türkiye'de gayrimenkule 18 ayda 1 milyar euro yatıracağını açıklayan Pramerica-Eria ortaklığı ilk projesini Antalya'da gerçekleştirecek. Ortaklık İstanbul'u da mercek altına aldı.

Serdar Bilgili ile Amerikalı emlak kralı Michael Shvo arasında 3.5 milyarlık dava!

Serdar Bilgili ile Amerikalı emlak kralı Michael Shvo 2018’den beri ortaktı. Ortakların, New York, California ve Miami’deki gayrimenkul yatırımları 3.5 milyar doları geçti. Ancak ortakların arası bozuldu ve mahkemelik oldular.

İtalya’da 1 dolara ev alan Amerikalılar mahsur kaldı!

İtalya’nın küçük kasabalarından 1 dolara konut satın alan Amerikalılar dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle mahsur kaldı.

Amerikalılar inşaat projeleri için Filistin'i mi feda edecek?

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, "Yüzyılın Anlaşması" kapsamında değerlendirmelerde bulundu. Zarif, "Amerikalılar, Filistin halkının temel haklarını ve isteklerini kendi inşaat projeleri için feda etmeyi düşünecek bir konumda değildi" dedi...

Varlıklı Amerikalılar kirada oturmayı tercih ediyor!

Ev almaya yetecek kadar para biriktirinceye kadar kirada oturmak zorunda olmak, artık birçokları için geçerli değil. Artık çok sayıda varlıklı Amerikalı da hayat tarzını değiştirmek için kirada oturmayı tercih ediyor...

Amerikalılar yaşamak için Güneyi tercih ediyor!

Amerika Nüfus Sayım Dairesi’nin açıkladığı rapora göre, uzun zamandır ülkenin batısına seçen Amerikalılar artık güneyi de tercih ediyor.

Amerikalılar en çok batı eyaletlerine taşınıyor!

Amerikalılar en çok batı eyaletlerine taşınıyor. Yapılan son araştırmaya göre 2018 yılında Amerikalılar'ın Vermont'a taşınma oranı oldukça yüksek oldu....

Donald Trump, En Zengin 400 Amerikalı listesinde 259'ncu sıraya geriledi!

Forbes 'En Zengin 400 Amerikalı' listesini açıkladı. Emlak zengini olan ABD Başkanı Donald Trump bu yıl listede 259'ncu sıraya geriledi...

Amerikalıların yüzde 10,2'si kirasını ödeyemiyor!

Amerikalıların yüzde 10,2'sinin kira veya konut kredisi (mortgage) ödeme tarihini geçirdiğini ve yüzde 1,1'inin evlerinden atıldığını veya taşınmak zorunda kaldığını ortaya çıkardı.

Amerikalı Mimar Christoph Kaiser, ambarı rezidansa çevirdi!

Amerikalı Mimar Christoph Kaiser, bir çiftçiden internetten satın aldığı 60 yıllık tahıl ambarını, yaklaşık 6 aylık bir çalışmayla saraya çevirdi.2 katlı modern tasarıma sahip 'ambar'ın fotoğrafları sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Türkiye gayrimenkul piyasası Amerikalılar'ın gözdesi oldu!

Türkiye gayrimenkul piyasası Amerikalılar'ın gözdesi oldu. Keller Williams Worldwide'ın CEO'su Heller, " Miamili yatırımcılar 2 günlüğüne Türkiye'ye ev almaya geliyor. Pazar çok cazip " dedi

Yeşil Hat Ledra Palace, Amerikalı yatırımcılara kiralanacak!

Kıbrıs’ta Rum Yönetimi ile Kilise el ele verdi, Kuzey’le Güney’i birbirinden ayıran Yeşil Hat’taki Ledra Palace’ı Amerikalı yatırımcılara kumarhane olarak kiralayacak. KKTC cephesi bu işten Kuzey Kıbrıs’ın ekonomik yara almasını beklemiyor.

Avrupalı ve Amerikalı turistler rotayı küçük otellere çevirdi!

Küçük Oteller Derneği'nin, 34 farklı destinasyonda 300'e yakın üyesiyle gerçekleştirdiği anket sonucuna göre, 2014 yılının ilk 6 ayında, Avrupalı ve Amerikalı gezgin turistler, rotayı küçük otellere çevirdi.

Avrupalı ve Amerikalı turistler, rotayı küçük otellere çevirdi!

Küçük Oteller Derneği’nin, 34 farklı destinasyonda 300’e yakın üyesiyle gerçekleştirdiği anket sonucuna göre, 2014 yılının ilk 6 ayında, Avrupalı ve Amerikalı gezgin turistler, rotayı küçük otellere çevirdi.

Amerikalı Pramerica Haberi

Amerikalı Pramerica


Eria İnşaat ortaklığıyla Türkiye pazarına giren Amerikalı gayrimenkul şirketi Pramerica Real Estate Investors'ın Türkiye'de 18 ay içinde toplam 1 milyar euro'luk yatırım yapacağı açıklandı.


Amerika'nın önde gelen yatırım şirketlerinden Prudential Financial Inc. çatısı altında faaliyet gösteren Pramerica, alışveriş merkezi ve iki rezidans blokundan oluşan ilk projesini Antalya'da hayata geçirmeye hazırlanıyor. 2008 yılının ilk aylarında, 22 dönümlük bir arsada temeli atılacak olan projenin 2009 yılında tamamlanması planlanıyor.


 


Alt limit 70 milyon euro


Pramerica Yönetim Kurulu üyesi Thomas Hoeller, genç ve dinamik nüfusun Türkiye'deki gayrimenkul yatırımlarını cazip kıldığını, bu nedenle Türkiye pazarına girme kararı aldıklarını söyledi.


İhtiyacın üzerinde bir alışveriş merkezi stoğu bulunan İstanbul'da lüks ofis binaları ve konut projeleri yapmak istediklerini anlatan Hoeller, büyüklüğü 70 milyon euro'nun altındaki projelerle ilgilenmeyecelerini...