Ankapark tahliye edilecek mi

Ankapark tahliye edilecek mi

Mahkeme, Ankapark işletmecisinin, belediyenin sözleşme fesih kararına karşı durduğu davayı reddetti, fakat tesisin tahliyesiyle ilgili tedbiri kaldırmadı...

Deprem riski taşıyan Keşan Belediye Binası tahliye edilecek!

Edirne Keşan'da yer alan eski belediye binası hakkında deprem riski taşıması nedeniyle tahliye kararı alındı.

İzmir Örnekköy Dönüşüm Projesi’nde tahliye ve yıkım işlemleri tamamlandı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nin üçüncü ve dördüncü etabında inşa edilecek yaklaşık bin konut için tahliye ve yıkım işlemlerini tamamladı.

Bursa'da göçme tehlikesi olan konutlar tahliye edilecek mi?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bursa'da meydana gelen heyelan ve sel felaketinin ardından binaların tahliyesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İzmir Karaburun'daki 12 dükkan yıkılma tehlikesi nedeniyle tahliye edilecek!

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında yaşanan depremler sürerken, Karaburun Kaymakamlığı, ilçe merkezindeki Atatürk Caddesi'ndeki Cumhuriyet İş Merkezi'nin yıkılma tehlikesi olduğu sebebiyle tahliye edilmesini istedi.

Afyonkarahisar’da devlet müzesi satılıyor! 45 milyon TL değer biçildi!

Afyonkarahisar’daki müze ‘sahibinden' de satışa çıkarıldı. Arsaya, 45 milyon TL fiyat biçildi. Önemli eserlerin bulunduğu müze satış gerçekleşirse tahliye edilecek. 

Ankapark’ta sona gelindi! 30 gün içinde tahliye edilecek!

750 milyon dolar harcanan ve demir yığınına dönen Ankapark için vakit doldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2018'de işletmesi özel bir şirkete tahsis edilen Ankapark’ın 30 gün içerisinde tahliye edilmesini istendi.

Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki kaçak villası yarın yıkılacak!

Bodrum Belediyesi, Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki kaçak villası'nın yıkılmasına karar verdi. Karara göre önce eşyalar tahliye edilecek daha sonra yıkım gerçekleştirilecek...

Kirasını 3 ay ödemeyen vakıf kiracıları tahliye edilecek!

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Vakıflar Genel Müdürlüğüne ve mazbut vakıflara ait olan, uzun süreli kiraya verilen taşınmazlara ilişkin ek teminat alınacak…

Kirasını 3 ay ödemeyen vakıf kiracıları tahliye edilecek!

Ekonomiye ilişkin "torba teklif" Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Buna göre, Vakıflar Genel Müdürlüğü taşınmazlarında kira borcu olanlara 3 ay süre tanınıyor...

Serik sahilindeki 22 işletme tahliye edilecek!

Antalya'nın Serik ilçesinde usulsüz olarak tahsis edildiği açıklanan günübirlik 22 işletmenin tahliye edilmesi kararlaştırıldı.

Balıkesir'de deprem bölgesinde hasar tespit ediliyor!

Balıkesir'in merkez Altıeylül ilçesinde yaşanan 4,6 büyüklüğündeki depremin ardından hasar tespit çalışmaları sürüyor. Akçaköy'de hasar gören evler tahliye edilecek.

Karşıyaka'daki 5 eğik bina tahliye edilecek!

İzmir'in Karşıyaka ilçesinin Bostanlı bölgesinde yatık duran ve depreme dayanıklı olmadığı raporlanan binalar için valiliğin tahliye tebligatı göndermesiyle 5 binada bulunan bazı mülk sahiplerinin evleri boşaltılıyor.

Çapa Diş Hekimliği Fakültesi tahliye edilecek!

İstanbul Valiliği, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde bulunan 7 binanın, deprem ön hasar tespiti sonucunda, tahliyesine karar verildiğini açıkladı.

Ankapark tahliye edilecek mi Haberi

Ankapark tahliye edilecek mi

Ankara Büyükşehir Belediye eski Başkanı Melih Gökçek'in "Çinliler, Katarlılar istiyor, yılda 10 milyon turist gelecek" şeklinde açıkladığı ve 801 milyon dolar harcamayla inşa edildikten sonra kısa sürede kapanan Ankapark'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devri konusundaki belirsizlik devam ediyor.

Sözcü Gazetesi'nden Deniz Ayhan'ın haberine göre; Ankapark'ta gün geçtikçe hırsızlık olayları ve kamu zararı yaşanırken, Büyükşehir Belediyesi'nin (ABB) sözleşmeyi feshetme kararına karşı işletmeci tarafından açılan dava mahkemece kabul edilmedi.

ABB'nin Ankapark sözleşmesini feshetmesi üzerine işletmeci tarafından açılan davada 5. Sulh Hukuk Mahkemesi sözleşmenin feshine ilişkin Ankara Büyükşehir Belediyesini haklı görmesine karşın, Ankapark'ın tahliyesiyle ilgili tedbir kararını kaldırmadı.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu sürecin telafi edilemez zararlara neden olduğunu, teslim yapılmazsa meydana gelecek kamu zararının her geçen gün milyonlarca TL yükselerek parkın değerini bile aşabileceğine...