Ankara Haymana açık cezaevi

Ankara Haymana açık cezaevi

2013 yılında, 7 koğuş ve 2 disiplin hücresi bulunan 54 kişi kapasiteli ve içinde 36 tutuklu bulunan Haymana B tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Adalet Bakanlığı tarafından resmen kapanmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 20 gayrimenkulünü satışa çıkardı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi mülkiyeti kendilerine ait olan 20 adet taşınmazı satışa çıkardı. Taşınmazların ihalesi 29 Temmuz'da gerçekleşecek.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi Ağustos'ta açılıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada, Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi Ağustos'ta açılacağını dile getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 41 konutu satışa çıkardı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kendisine ait gayrimenkulleri satışa çıkardığını duyurdu. Emlak İstimlak Daire Başkanlığı, satışa çıkardığı 41 konutun ihalesini 17 Aralık’ta gerçekleştirecek.

Ankara Büyükşehir'den Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kura açıklaması!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kura çekilişi ile ilgili açıklama yaptı. İşte o açıklama...

Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi yıl sonunda açılacak!

Yapı-Yapı'nın yapımına başladığı ve yıl sonunda açılacak Ankara Atatürk Kültür merkezi Millet Bahçesi'nin (AAKM) içinde olimpik bir kaykay parkı bulunuyor.

Ankara-Ankara projesi için istinaf yolu açık bırakıldı!

Ankara 4. Tüketici Mahkemesi'nin Yapı Kredi Koray GYO lehine davanın reddine karar vermiş olduğu, karara karşı gerekçeli kararın tebliğinden itibaren iki hafta içerisinde Ankara Bölge Adliye Mahkemesi istinaf yolunun açık bırakıldığı açıklandı. 

Ankara Büyükşehir konutları 20 Şubat’ta satışa çıkıyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, aralarında konut ve dükkanların yer aldığı toplam 100 gayrimenkulünü 20 Şubat'ta ihaleyle satışa çıkartacak...

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne imar planı çağrısı!

Ankara Boztepe Mahalle muhtarı Ali Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde reddedilen imar planı için çağrıda bulundu. Muhtar Yıldırım; “Bizi bu manzaradan kurtarın” dedi.

Asya ve Avrupa'nın en büyük tema parkı Ankara'da açıldı! 

Asya ve Avrupa'nın en büyük tema parkı olan Wonderland Eurasia Ankara'da açıldı. Asya ve Avrupa'nın sentezi olarak tasarlanan dev tema parkta pek çok farklı konsept yer alıyor. 

TOKİ Ankara Kuzeykent'teki 31 villa satışa çıkıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Ankara Kuzeykent projesinde yer alan villalar bugün itibariyle satışa çıkıyor.

Ankara Güneypark Konutları satışa çıkıyor!

Ankara Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında yer alan konut ve ticari alanlar satışa çıkıyor.

Ankara Açık Oto Pazarı icradan satılıyor!

Ankara İli Yenimahalle İlçesi Macun-1 Mahallesi'nde yer alan Ankara Açık Oto Pazarı 99 milyon 622 bin 500 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan Ankara Açık Oto Pazarı için ilk ihale tarihi 7 Ağustos 2018 olarak belirlendi. 

TOKİ Ankara Kuzeykent'teki konutları açık artırmayla satacak!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ankara Kuzeykent projesinde yer alan daireleri açık artırma ile satacak.

Ankara Haymana açık cezaevi Haberi

Ankara Haymana açık cezaevi

2013 yılında, 7 koğuş ve 2 disiplin hücresi bulunan 54 kişi kapasiteli ve içinde 36 tutuklu bulunan Haymana B tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Adalet Bakanlığı tarafından resmen kapanmıştı. Haymana Cezaevinin bakım ve onarımının nerede ise imkansız olması, içindeki mahkumların zor şartlar altında tutuklu bulunması, çatısının akması, alt yapısının çalışmaması, farelerin cezaevi içinde cirit atması bu kurumun kapatılmasına sebep olarak gösterildi. Haymana Cezaevi, 1952 yılında yapıldı. İlk Cezaevi Şehir Otelinin altındaydı. Daha sonra kapanınca, 1957 tarihinde yeni hizmet binasında faaliyete geçti. Kapanmadan önce 36 hükümlünün cezasını çektiği Haymana Cezaevinde görevli 20 gardiyan bulunmaktaydı. Cezaevin kapanmasıyla bu tutuklular başka cezaevlerine nakledildi. Gardiyanların ise başka cezaevlerine tayinleri çıktı. Ünlülerin ve aydınların uğrak yeri olan Haymana cezaevinde kapandığı güne kadar; Yazar ve...