Ankara Sanayi Odası osb rusya

Ankara Sanayi Odası osb rusya

ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile hem ekonomiyi hem de odanın faliyetlerini konuştuk. Bankaları "Dışarından yüzde 1.5 maliyetle para alıp bize yüzde 15'le satıyorlar. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz" dedi...

Kanal İstanbul Orta Koridor'un bileşeni olacak! 

Ankara Sanayi Odasının (ASO) Mart ayı meclis toplantısında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul Projesi'ne dair yeni açıklamalarda bulundu. 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası binası yıkıldı!

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nın Bankalar Caddesinde bulunan eski hizmet binasının yıkımı gerçekleştirildi. Eski binanın yerine yenisi yapılacak.

İNTES'in acı günü! Oya Özdebir vefat etti!

Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir'in eşi Oya Özdebir vefat etti. İNTES taziye ilanı yayınladı.

İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği'nden İtalya ve Türkiye değerlendirmesi!

İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği Başkanı Livio Manzini, "Çarkların yeniden dönme zamanı. Her iki ülke, imalatta ve turizmde yeniden atağa kalkma hazırlığı içerisinde." ifadelerini kullandı.

Kocaeli Sanayi Odası'nın yeni tesisi yükseliyor!

Kocaeli Sanayi Odası binasının yanında yapımına başlanan sosyal tesisin inşaat çalışmaları devam ediyor. 40 metre derinliğe 59 adet kazık çakıldı daha sonra zemin betonu atıldı.

Nurettin Özdebir: Hangi ürünleri Çin'den sağlıyoruz tespit edilmeli!

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, yeni tip koronavirüs salgınının Türkiye ekonomisine etkilerinin ortaya çıkarılması gerektiğini belirterek, "Hangi ürünleri Çin'den sağladığımız ve nasıl etkileneceğimiz tespit edilmeli" dedi.

Orta gelir tuzağından kurtulmak için teknolojik sıçrama gerekir!

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye'nin orta gelir tuzağından kurtulması için yüksek teknolojiye sıçramasını sağlayacak teknoloji girişimlerine ev sahipliği yapması gerekiyor dedi.

Nurettin Özdebir: İnşaat sektörünün geleceği yerli iş makinaları!

Congresium Fuar Merkezi'nde açılan 4. Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’na katılım yoğundu. Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, “İnşaat sektörü, uzun yıllar Türkiye ekonomisinin büyümesini sırtlamış bir sektör” dedi...

ASO Başkanı Özdebir: Ekonomik krizde yıl sonunda dibi göreceğiz!

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ekonomik krizde bu yılın sonunda 'dibin' görüleceğine dikkat çekti. Dipten çıkışın ise 'gıdım gıdım' olacağını söyleyen Özdebir, cari fazlanın 'üretimsizlikten' kaynaklandığını, bundan da mutlu olamadıklarını söyledi.

İnşaatçılar ‘Strateji Belgesi’ istiyor!

ASO ve DÜNYA gazetesi tarafından düzenlenen yuvarlak masa toplantısına Ankara Sanayi Odası Yapı Elemanları İmalat Sanayi Komitesi üyeleri katıldı...

Sanayici üretimi bırakıp inşaat ve AVM yatırımlarına yöneldi!

Ankara Sanayi Odası Nurettin Özdebir "Rekabet edemez hale düşen sanayici, üretimi bırakıp daha kârlı olan inşaat ve AVM yatırımlarına yöneldi. İmalat yapamaz hale geldik." dedi.

ASO 2'nci OSB'ye mera şoku!

 Ankara Sanayi Odası’nın Başkanı Nurettin Özdebir yaptığı açıklamada Tarım Bakanlığı’nın Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’yi mera statüsünden çıkarmak için 3 köyü yine imar etmeleri talebinde bulunduğunu söyledi.

Ankara sanayi sitelerindeki 252 bina metruk bina yıkıldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri sanayi sitelerinde bulunan 252 adet metruk binayı yıktı.

Ankara Sanayi Odası osb rusya Haberi

Ankara Sanayi Odası osb rusya

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir ile hem ekonomiyi hem de odanın faliyetlerini konuştuk. Bankaları "Dışarından yüzde 1.5 maliyetle para alıp bize yüzde 15'le satıyorlar. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz" sözleriyle eleştiren Özdebir, faizler konusunda "Canımız yanıyor" diyor. 


 Sanayicinin şu anda en büyük sorunu nedir? 

Türkiye'nin bu büyüme rakamlarıyla devam etmesi siyasi istikrarı da etkiler. Büyümeyi sürdüremezsek bedeli ağır olur. Yapılması gereken şeyler var. En acili nedir? Sanayinin finansman sorununun çözülmesidir. Bu konuda bir çalışma yapılıyor. Biz faktoring şirketlerinin çalışma usulüne benzer ama daha ucuz fiyatla sanayiciyi finanse edecek bir sistemin kurulmasını istiyoruz. Bugün vadeler 150 güne çıkmış durumda. Piyasada iş var ama insanlar birbirlerine kredi açmaz veya açamaz hale geldi. Bir ayda malı üretip 4 aylık vadeyle sattığınız zaman devamlı...