anlattı. Kent merkezlerindeki kiralar

anlattı. Kent merkezlerindeki kiralar

Metrobüs hattına yakın evlerin ve projelirin değeri artıyor

Murat Kurum, Kentsel Dönüşüm Eylem Planı'nı anlattı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’nı Milliyet’e anlattı. Kapsam 4 başlıkta genişliyor. Tüm Türkiye’de riskli yapılar, dere yatakları, sanayi alanları, tarihi kent merkezleri dönüşecek...

Menemen yaşanabilir kent haline getirilecek!

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 2017’de ilçelerine yaptıkları çalışmaları Milliyet Ege’ye anlattı. Başkan Tahir Şahin, Menemen'i yaşanabilir kent haline getirmek adına çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı. 

Eskişehir Kent Sempozyumu gerçekleşti!

Eskişehir Kent Sempozyumu'nun son oturumu Kent, Emek, Demokrasi ve Hukuk başlıklı panel düzenlendi. Panelde konuşan TMMOB Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Muhçu, kentsel dönüşümü anlattı.

Selçuklu Kent Konseyi Genel Kurulu yapıldı!

Selçuklu Kent Konseyi 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Kent Konseyi Başkanı Abdullah Yayla, 2016 faaliyet raporunu slayt eşliğinde anlattı.

Askeri alanlar kentsel dönüşüme girecek mi?

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından şehir dışına taşınan kent merkezlerindeki askeri alanlara ilişkin olarak açıklama yaptı. Canikli, “Kent merkezinde yer alan askeri lojman, idari birimler ve askerlik şubelerinin taşınması gündemde değildir” dedi.

Efe Bezci Kent İncek ve Ato Kooperatifi projelerini anlattı!

Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Besa Grup olarak Ankara’nın seçkin semtlerinden İncek’te hayata geçirdikleri Kent İncek ve Ato Kooperatifi projeleri hakkında bilgi verdi.

Mehmet Keleş'ten kent müzesi açıklaması!

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, kamuoyunda tartışmaya açılan AVM arkasındaki arsaya ilişkin düzenlediği basın toplantısında imara açık olan alanın Kent Müzesine dönüştürülmesi için yapılan çalışmaları anlattı.

Bursa Kent Meydanı'nda metruk yapılar yıkılıyor!

A Gazete köşe yazarı olan Kemal Cankaya, Bursa'daki kentsel projeleri, çarpık yapılaşmayı, yatırım ve projeleri anlattı. Cankaya, Kent Meydanı'nda metruk yapıların yıkıldığını belirtti.

Tahsin Babaş Kastamonu'nun vizyon projelerini anlattı!

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş Maliye Bakanı Naci Ağbal'ı makamında ziyaret etti. Başkan Babaş, Bakan Naci Ağbal'a kent merkezinde cazibe alanı oluşturmaya yönelik projelerini bir bir anlattı.

Gül İnşaat yeni projeleri için kesenin ağzını açtı!

Gül Proje, bu yıl hayata geçireceği iki yeni proje için 10 milyon TL’lik yatırım yapacak. Firma bir taraftan da özellikle kent merkezlerindeki dönüşüm projelerine hazırlanıyor.

İnşaat sektörü ve kent planlamasındaki unsurlar!

Evrensel Gazetesi Pazar ekinde köşe yazarı olan Okay Deprem bugünkü yazısında inşaat sektöründe ve kent planlamasındaki unsurları anlattı. İşte o haber...

Çerkezköy Kent Park projesi bu yıl başlayacak!

Çerkezköy'de 2015 yılında yapılacak olan 41 proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Vahap Akay, Kent Park Projesi’nden alt ve üst yapı yatırımlarına kadar önemli projelerini anlattı.

Kentsel dönüşümde yeni eşik!

TOKİ eliyle kent merkezlerindeki konutların dönüştürülmesi, gecekondu alanlarının boşaltılması sürecinde yeni bir eşiğe geliniyor...

anlattı. Kent merkezlerindeki kiralar

anlattı. Kent merkezlerindeki kiralar anlattı. Kent merkezlerindeki kiralar

Herkesin ortak derdidir 'başını sokacak bir ev sahibi olmak... Sorunları her geçen gün büyüyen metropol İstanbul'da evsahibi olmanın püf noktalarını İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Sabri Ateş anlattı. Kent merkezlerindeki kiraların 'deprem riski' korkusuyla düştüğüne dikkat çeken Ateş, trafikten bıkarak merkezden kaçan İstanbullu-lar'ın metrobüs hattında bulunan konutlara ilgi gösterdiğini açıkladı.
2011'den önce piyasalarda herhangi bir açılma yaşanmayacağım belirten İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Sabri Ateş "Seçim safına giriyoruz. Şu an da satışlar var. Geçmiş yılları şöyle bir incelerseniz metre karesi 400-500 bin TL'ye konut satılıyordu. Şu an 700 TL ile 1500 TL arasında sosyal tesisi olan, lüks konutlar üretiliyor. Uzun vadede 40-60 ay arasında vade yaparak müşterisine konut satıyorlar. Bir kıpırdanma var.

2011'DE PİYASALAR ÇILDIRACAK
2011'in altıncı ayından itibaren piyasalar coşar" dedi....