06 / 07 / 2022

Antalya Boğaçayı projesi son durum

Antalya Boğaçayı projesi son durum

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Başkan Sözcüsü Dr. Cem Oğuz, Bilim Kurulu ile beraber Boğaçayı projesinde meydana gelen rüsubat birikimi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan sorunları değerlendirdi.

Antalya Boğaçayı projesi açılışa hazır!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, Boğaçayı Projesi ilk etap çalışmalarını tamamladı. 

Antalya Boğaçayı Projesi'nde çalışmalar başladı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı gerçekleşti. Toplantıda, Boğaçayı projesi için start verildiği belirtildi.

Veysel Eroğlu'ndan Boğaçayı projesine destek!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Boğaçayı Projesi’ne her türlü desteği vereceklerini belirterek, “Muhteşem Antalya’ya muhteşem Boğaçayı Projesi yakışır” dedi.

Antalya'nın mega projeleri yükseliyor!

Büyükşehir Belediyesi Antalya'nın bir ucundan diğer ucuna şehrin yıllardır hasretini çektiği hizmetleri kazandırırken diğer yandan da geleceğin Antalya'sını inşa ediyor.

Antalya Boğaçayı projesinde hatalar mı var?

ANTALYA İMO, Büyükşehir Belediyesi'nin deniz suyunu içeri sokarak Boğaçayı'nda uygulamayı planladığı ve tahmini maliyeti 4-5 milyar doları bulan projesine ilişkin bilim adamlarına yaptırdığı değerlendirmede, projede çok sayıda hata belirledi.

Antalya Boğaçayı Projesi imara açılmamalı!

Van depremiyle ilgili 8 yıl önceden yaptığı bilimsel öngörüleri halkı çıkan ünlü jeoloji uzmanı Prof. Dr. İlyas Yılmazer Antalya Boğaçayı Projesi konusunda çok önemli uyarılarda bulundu.

Antalya Boğaçayı projesi halka sorulacak!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Boğaçayı projesini halka soracaklarını ve son kararı Antalyalıların vereceğini, 10 bin kişiye iş imkanı sağlayacak yaklaşık 1 milyar liraya mal olacak projenin bölgenin değerine değer katacağını söyledi.

Boğaçayı Projesi Antalya’nın çehresini değiştirecek!

TÜMSİAD’ın düzenlediği kahvaltıda işadamlarına hitabeden AK Parti Milletvekili Adayı Avukat Mustafa Köse, Hükümetin ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlarla Antalya’nın çehresinin değişeceğini söyledi.

Antalya Boğaçayı projesi 2016'da başlıyor!

Davetli olarak katıldığı Dostlar Meclisi’nde soruları yanıtlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Batı Çevreyolu’nun ilk etabının Haziran ayında açılacağını, Boğaçayı’nda ise inşaatın 2016’da başlayacağını müjdeledi

Antalya Muratpaşa'da evler zeminin göçmesiyle yana ve öne doğru yatmaya başladı! 

Antalya Muratpaşa'da 60'lı yıllarda kapatılan arıkların üzerine yapılan evler, yana ve öne doğru yatmaya başladı. Vatandaşlar, yıkılmak üzere olan evlerdeki vatandaşlar korkuyla yaşıyor...

Antalya Gazipaşa Belediyesi'nin imar değişikliği tepki yarattı!

Antalya Gazipaşa Belediyesi, yaptığı skandal imar değişikliği ile vatandaşın sahildeki arsalarını bir yatırımcının arazisi ile birleştirdi. Yaklaşık 1.7 milyar liralık gelir elde edildi...

Boğaçay Özel Proje Alanı'nın yapılaşmaya açılmasına iptal kararı!

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Boğaçay Özel Proje Alanı (ÖPA) olarak belirlenen bölgenin yapılaşmaya açılmasıyla ilgili geçtiğimiz yıl aldığı karar, mahkemece iptal edildi.

İzmir'de Bakanlığa bağlı huzurevi açma projesi mecliste!

İzmir'de Bakanlığa bağlı huzurevi açma projesi olup olmadığı meclis gündemine taşındı. CHP'li Serter, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Antalya Muratpaşa'ya 2 yeni muhtarevi!

Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından Gebizli ve Zümrütova mahallelerine muhtarevi inşası için çalışmalar başlatıldı. 

Antalya Boğaçayı Projesi masaya yatırıldı!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Başkan Sözcüsü Dr. Cem Oğuz, Bilim Kurulu ile beraber Boğaçayı projesinde meydana gelen rüsubat birikimi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan sorunları değerlendirdi.

A&A Tower projesi Nijerya'da yükseliyor!

Mimar Atilla İlhan tarafından tasarlanan A&A Tower projesi Nijerya'nın Lagos bölgesinde inşa edilecek. Proje mega şehrin nitelikli konut açığı sıkıntısını gidermeyi planlıyor.

Antalya Gazipaşa'daki Kahyalar Köprüsü restore ediliyor!

Antalya Gazipaşa'da beylikler dönemine ait olan ve yıllar önce sel sularından dolayı büyük hasar gören tarihi Kahyalar Köprüsü'nde restorasyon çalışmasına başlandı.

Antalya Gazipaşa için acele kamulaştırma kararı!

Antalya Gazipaşa Havaalanı pist uzunluğunun artırılması amacıyla bazı taşınmazlar için Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

TOKİ Iğdır Karaağaç 2019 projesi 20 soruda tüm detaylarıyla!​​​​​​​

TOKİ Iğdır Karaağaç 2019 fiyatları ne kadar? TOKİ Iğdır Karaağaç 2019 başvuruları ne zaman? TOKİ Iğdır Karaağaç 2019  kura çekilişi ne zaman? TOKİ Iğdır Karaağaç 2019  başvuru şartları neler? İşte TOKİ Iğdır Karaağaç 2019 projesi 20 soruda tüm detaylarıyla​...

TOKİ İzmir Aliağa 2019 projesi 20 soruda tüm detaylarıyla!

TOKİ İzmir Aliağa 2019 projesi ne zaman teslim edilecek? TOKİ İzmir Aliağa 2019 fiyatları ne kadar?TOKİ İzmir Aliağa 2019 ödemeleri nasıl? TOKİ İzmir Aliağa 2019 başvuruları ne zaman? TOKİ İzmir Aliağa 2019 kura tarih belli mi? İşte TOKİ İzmir Aliağa 2019 projesi 20 soruda tüm detaylarıyla...

TOKİ Silivri Alipaşa 2019 projesi 24 soruda tüm detaylarıyla!

TOKİ Silivri Alipaşa Pirimehmetpaşa 2019 projesi nerede? TOKİ Silivri Alipaşa 2019 fiyatları ne kadar? TOKİ Silivri Alipaşa 2019 başvuruları ne zaman?TOKİ Silivri Alipaşa 2019 kurası ne zaman? İşte TOKİ Silivri 2019 projesi 24 soruda tüm detaylarıyla...

Vatandaşın gönlünü fethedememişsek, tüm şehri yeniden imar etsek boşa!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin, "Bir vatandaşımızın kalbini kırmışsak, eğer onun gönlünü fethedememişsek, tüm şehri yeniden imar etsek boşa." dedi.

Antalya Boğaçayı projesi son durum Haberi

Antalya Boğaçayı projesi son durum

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, ASAT, Akdeniz Üniversitesi, İnşaat Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası, akademisyenlerden meydana gelen Bilim Kurulu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Başkan Sözcüsü Dr. Cem Oğuz başkanlığında bir toplantı gerçekleştirerek, Boğaçayı Projesi’ni masaya yatırdı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Boğaçayı Projesi’nde öngörülmeyen olumsuzlukların yaşandığını söyleyen Bilim Kurulu üyeleri yaşanan sorunların giderilmesine yönelik çözüm önerilerini de...