antalya havalimanı ne zaman yapılacak

antalya havalimanı ne zaman yapılacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından 31 Ocak 2020’de yapılacağı duyurulan Antalya Havalimanı ihalesinin ertelendiği açıklandı. 

Antalya Havaalanı hangi bölgeye yapılacak?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Antalya'nın batısına yapılacak yeni havalimanı için teknik konuların yanı sıra tarihi doku, çevre, ormanlar ve tarım alanları dikkate alınarak Kaş-Demre arasında bir yer belirle

Antalya'da 14.2 milyon TL'ye satılık 3 gayrimenkul!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Antalya Güneş Mahallesi'nde yer alan 3 adet gayrimenkulü 14 milyon 242 bin TL olarak belirlendi.

Rize Artvin Havalimanı inşaatında son durum ne?

Kulesi "Çay bardağı" şeklinde inşa edilecek olan Rize Artvin Havalimanı inşaatında son durum ne?

Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu ne zaman açılacak?

Anadolu Yakası'nda merakla beklenen Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe Metrosu inşaatında son durum ne? Adil Karaismailoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı Raylı Sistem Bağlantısı çalışmalarını yerinde inceledi.

Antalya Muratpaşa'da evler zeminin göçmesiyle yana ve öne doğru yatmaya başladı! 

Antalya Muratpaşa'da 60'lı yıllarda kapatılan arıkların üzerine yapılan evler, yana ve öne doğru yatmaya başladı. Vatandaşlar, yıkılmak üzere olan evlerdeki vatandaşlar korkuyla yaşıyor...

Antalya Havalimanı ihalesi neden iptal edildi? Cahit Turhan açıkladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "Antalya Havalimanı'na ilişkin ihale, finans piyasasının stabil hale gelmesi talebi nedeniyle iptal edildi." dedi...

Antalya Havalimanı'nın kapasite artırma ve işletme ihalesinin iptali meclise taşındı! 

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'ın, ihalenin ne gerekçeyle iptal edildiğini, iptal sürecine kadar kaç firmanın teklif verdiğini ve bu firmaların hangileri olduğunu açıklamasını talep etti... 

Antalya Havalimanı’nın kapasite artırım ihalesi iptal!

Antalya Havalimanı'nın kapasitesinin artırılmasına yönelik ihale iptal edildi. Teminat tutarı 40 milyon euro olarak belirlenen ihalenin iptali Resmi Gazete'de duyuruldu...

Antalya Havalimanı'nın ihalesi ertelendi!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından 31 Ocak 2020’de yapılacağı duyurulan Antalya Havalimanı ihalesinin ertelendiği açıklandı. 

Antalya Havalimanı ihalesi için İGA'dan baskı iddiası!

İstanbul'un ardından, Antalya Havalimanı ihalesi için İGA'nın şartnameyi değiştirilmesi için baskı yaptığı iddia edildi.

Antalya Havalimanı ek yatırım için ihaleye çıkıyor!

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından Antalya Havalimanı’nın kapasitesinin artırılması amacıyla CIP terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanması için ihale düzenlenecek.

Antalya Havalimanı'nda kapasite artırılacak!

Antalya Havalimanı'nın Kapasite Artırımına Yönelik İlave Yatırımların Yapımı ile İç/Dış Hatlar, Genel Havacılık, CIP Terminalleri ve Mütemmimlerin İşletme Haklarının Kiraya verilmesi işi ihale edilecek.

TOKİ 100 bin konut Antalya başvuru detayları 2020!

TOKİ 100 bin konut Antalya başvuru detayları 2020 haberimizde yer alıyor. Peki TOKİ 100 bin konut Antalya başvuruları ne zaman? TOKİ 100 bin konut Antalya fiyatları ne kadar? İşte merak edilen yanıtlar...

Çorum Havalimanı ne zaman tamamlanacak?

Çorum Havalimanı'nın tamamlanma tarihine ve ile ne zaman demir yolu hattı yapılacağı meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Sunat, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

antalya havalimanı ne zaman yapılacak Haberi

antalya havalimanı ne zaman yapılacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, 31 Ocak 2020 tarihinde yapılacağı açıklanan Antalya Havalimanı'nın ihalesinin ertelendiği duyurdu.

İhalenin kriterleri karşılayamayan şirketlerin baskısıyla ertelendiği açıklandı. Ancak erteleme kararının ardından ihale şartlarının değişip değişmeyeceğiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

DHMİ Genel Müdürlüğü, Antalya Havalimanı’nın kapasitesinin artırılması hakkında ilave yatırımlarla iç ve dış hatlar, genel havacılık, CIP terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanması için ihaleye çıkacağını duyurmuştu.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre ihaleyi kazanan firman ek yatırımlar yapacak, 2025 yılında sonrada havalimanının işletmesini devralıp, 25 yıl boyunca işleteceği bilgisi açıklanmıştı. 

35 MİLYON YOLCUYA HİZMET VERDİ

Haber Aero’nun haberine göre, Antalya Havalimanı’nı büyütmek amacıyla gerçekleşecek ihaleye mevcut işletmecileri Fraport ve TAV ortak gireceğini açıklamıştı. Diğer yandan, diğer 4 firmanın da katılmak için dosya aldığı kaydediliyor.

Antalya Havalimanı’nın 17 yıllığına işletmesini, 2007 yılında 3 milyar 197 milyon dolar teklif veren IC...