Antalya İbradı restorasyon

Antalya İbradı restorasyon

Antalya İbradı'de Antalya İbradı'de kültür varlığı olan tescilli tarihi yapıların restorasyonuna başlandı. 

Antalya İbradı’da tarihi yapılar onarılıyor!

Antalya İbradı'de Antalya İbradı'de kültür varlığı olan tescilli tarihi yapıların restorasyonuna başlandı. 

Antalya Gazipaşa'daki Kahyalar Köprüsü restore ediliyor!

Antalya Gazipaşa'da beylikler dönemine ait olan ve yıllar önce sel sularından dolayı büyük hasar gören tarihi Kahyalar Köprüsü'nde restorasyon çalışmasına başlandı.

Antalya Şehzade Korkut Camisi için ilk taş koyuldu!

Antalya'da 1896 yılında çıkan yangın sonrasında kullanılamaz hale gelen Şehzade Korkut Camisi'nde restorasyon çalışmaları kapsamında ilk taş yerine konuldu.

YAPEX Fuarı 14 Kasım'da Antalya'da açılacak!

Uluslararası Yapı Malzemeleri İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı (YAPEX), 14 Kasım'da Antalya Expo Center'de kapılarını açacak.

Antalya'da 400 yıllık tarihi cami restore ediliyor!

Antalya Kaleiçi’nde, kentin simgelerinden Saat Kulesi’nin hemen yanında yer alan Tekeli Mehmet Paşa Camii’nde restorasyon çalışmaları başladı..

Antalya Muratpaşa'da restorasyon başlıyor!

Vakıflar Genel Müdürü Ertem, Türkiye'de en fazla vakıf mülkünün Antalya'da bulunduğunu belirterek, "Antalya turizmin başkenti ama aynı zamanda bir vakıf şehri. Neredeyse tamamına yakını Muratpaşa vakfına ait." dedi.

Demirkapı Tüneli'nde ışık göründü!

Antalya İbradı Akdağ'da inşa edilen Demirkapı Tüneli'nde sona geliniyor. 5 kilometrelik tek tüp şeklinde yapılan proje Konya ve Antalya'yı birbirine bağlıyor.

Antalya İbradı'daki Düğmeli Evler butik otel oldu!

Tolga Özgüven, büyüdüğü İstanbul’u terk edip dört yıl önce memleketi İbradı’ya yerleşti. Tarihi önemdeki bin rakımlı ilçeye özgü ‘düğmeli evleri’ butik otele dönüştürdü. Tarihi ilçeyi 10 bin turistin ziyaret etmesini sağladı.

Antalya'ya 2,5 milyonluk altyapı yatırımı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İbradı ilçesi Ormana Mahallesi’nin kangren haline gelen kanalizasyon sorununu tarihe gömdü. Ormana’ya yaklaşık 2 milyon 500 bin lira maliyetle 7 kilometre kanalizasyon hattı döşendi.

Antalya İbradı'da koruma amaçlı imar planı başladı!

Antalya İbradı ilçe merkezinde Koruma Amaçlı İmar Planı yapımına başlandı. Son aşamasına gelen çalışma Ekim'de bitiyor

Antalya Maşat'ın yolları yenileniyor!

Antalya’nın İbradı ilçesi Maşat Mahallesi yolu, asfaltlanmaya başlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri kırsal alanlardaki asfalt atağını sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

Antalya Nasrettin Camii restore ediliyor!

ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde 1772 yılında yapılan 200 kişili Nasrettin Camii'nin restorasyon çalışmalarına başlandı. Camideki kurşunlar değiştirilecek ve duvarlarındaki çatlaklar giderilecek.

Antalya'daki eski yapılar restorasyon bekliyor!

Antalya'nın bazı bölgelerinde eski yapılar yıkılmamak için adeta zamana karşı direniyorlar. Yıkılacak duruma gelen evler restore edilemediği için ev sahipleri tarafından kaderlerine terk ediliyor.

Antalya İbradı restorasyon

Antalya İbradı restorasyon Antalya İbradı restorasyon

Antalya İbradı'de kültür varlığı olan tescilli tarihi yapılar onarılıyor. Sabah'ta yer alan habere göre; Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait iki cami ve vatandaşlara ait iki konağın restorasyon çalışmaları sürerken projesi hazırlanan iki konağın onarımına ise önümüzdeki yıl başlanması planlanıyor.

2012'de ilk etapta Ormana ve Ürünlü mahallelerinde yer alan 196 tarihi yapıyı koruma altına alınırken, merkezde bulunan 107 yapı da bu listede yer...