28 / 06 / 2022

Antalya Kaş kentleşme çalışmaları

Antalya Kaş kentleşme çalışmaları

ANTALYA’da içinde bir köy nüfusunu barındıran dev turizm tesislerinin yanında farklı bir turizm anlayışı sunan Kaş, hazırlanan çevre düzeni planıyla ’cazibe merkezi’ haline gelecek.

İstanbul çarpık kentleşmeden nasıl kurtulur?

Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Sinan Genim bugünkü köşe yazısında İstanbul'un büyük problemlerinden biri olan çarpık kentleşme sorununun yanıtını kaleme aldı.

Çetin Osman Budak'tan Kaş'taki kaçak yapılara ilişkin açıklama!

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, doğal güzellikleri ve zengin kültürel mirasıyla Türkiye'nin en önemli turizm  bölgelerinden biri olan Antalya Kaş'ın kaçak yapı sorununu TBMM gündemine taşıdı.

Antalya Kaş'ta 14 milyon TL'ye satılık 5 arsa!

Antalya Kaş Milli Emlak, Antalya ili, Kaş ilçesi, Kalkan Mahallesi'nde yer alan 5 arsayı toplam 14 milyon 34 bin TL muhammen bedel ile satıyor...

Antalya Kaş'ta 16.1 milyon TL'ye satılık 5 arsa!

Antalya Kaş Milli Emlak Şefliği, Antalya ili, Kaş ilçesi, Kalkan Mahallesi'nde yer alan 5 arsayı 16 milyon 160 bin TL'ye satıyor...

Antalya Kaş'te kadastro şefliğinin kapatılması meclis gündeminde!

Antalya'nın Kaş ilçesindeki kadastro şefliğinin kapatılması meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Bahşi, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kaş'taki 10 arsa 56.3 milyon TL'ye satıldı!

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Antalya Kaş'ta satışa çıkardığı 14 arsadan 10'u satıldı. 10 arsa için 56 milyon 530 bin lira ödendi.  

Hazine Kaş'taki 14 değerli arsayı 50 milyon TL'ye satıyor!

Maliye Bakanlığı'na bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Antalya Kaş'ta bulunan 14 değerli arsayı satışa çıkarıyor. Gayrimenkullerin satışı ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kaş Milli Emlak Şefliği'nden 50 milyon TL'ye satılık 14 arsa!

Antalya Kaş Milli Emlak Şefliği, Antalya'nın Kaş ilçesi Kalkan mahallesinde bulunan 14 arsayı satışa çıkardı. Gayrimenkullerin satış bedeli 49 milyon 908 bin TL olarak belirlendi. 

Antalya Kaş'ta takas edilen villalar satılıyor!

Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Kaş Çukurbağ Yarımadası'ndaki takas edilen iki villa için satış kararı aldı.

Kaş Belediyesi'nden kiracılarına müjde!

Antalya Kaş Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında kapalı olan iş yerlerinden 3 ay boyunca kira almayacak.

Antalya Kaş'ta villa turizmi tartışması: İnşaatlar arttı!

Türkiye’nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Antalya Kaş kayıt dışı apart turizmine teslim oldu. Turizmciler "Böyle giderse geriye emlak ofisleriyle marketler kalır." dedi.

Çarpık kentleşmenin nedenleri: Ek inşaat, yeniden dönüşüm, kat atma!

Önce şehirler yapılır sonra yerleşilir. Türkiye'de ise önce göç edildi daha sonra ihtiyaca göre şehirler yapıldı. Eklemeyle, ek inşaatla, yeniden dönüşümle, kat atmayla da ortaya çarpık kentleşme çıktı...

Antalya'da istinat duvarı çöktü! Bir ev ve bir araçta hasar oluştu!

Antalya Kaş'ta meydana gelen heyelanda istinat duvarının üzerine çöktüğü otomobille bir evde hasar meydana geldi.

Antalya Kaş kentleşme çalışmaları Haberi

Antalya Kaş kentleşme çalışmaları

ANTALYA’da içinde bir köy nüfusunu barındıran, denizden havuza, gündüz animasyondan gece diskoya 24 saat koşuşturmanın sürdüğü dev turizm tesislerinin yanında farklı bir turizm anlayışı sunan Kaş, hazırlanan çevre düzeni planıyla ’cazibe merkezi’ haline gelecek.


Antalya’nın Kaş İlçesi için konut, sanayi, tarım, turizm, ulaşım gibi yerleşme ve arazi kullanım kararlarını belirleyen 25 bin ölçekli ’çevre düzeni planı’ çalışmalarında son aşamaya gelindi. 2010 yılında çalışılmaya başlanan plan, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nce kentsel, doğal ve arkeolojik sit alanı statüsüne sahip alanlara ilişkin plan kararlarının onaylanması amacıyla ilgili kurumlara gönderildi. 


Kaş’ın anayasasının yeniden yazıldığı planda, Antalya’nın son 25 yıl içinde Turizm Teşvik Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle çağdaş dünyaya hızla entegre olma eğiliminde uluslararası metropoliten bir merkez olma yoluna girdiği belirtildi. Bu değişimin önceden öngörülemez olduğunun altı...