Antalya ören yerleri

Antalya ören yerleri

Antalya'da bulunan 4 müze ve 16 ören yerini geçen yıl yaklaşık 2.9 milyon kişi ziyaret ederken, bu ziyaretlerden 12 milyon 771 bin 873 lira gelir elde edildi.

Antalya'da 932 bin turist ören yerlerini ziyaret etti!

Antalya'da bu yıl 11.1 milyon turistten sadece 932 bininin ören yerlerini ziyaret ettiğini belirten Antalya Kent Konseyi Turizm Komisyonu Başkanı Recep Yavuz, rakamların son 5 yılda en düşük seviyede olduğunu söyledi.

Antalya'da müze ve ören yerlerine saat ayarı yapıldı!

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Antalya' da müze ve ören yerlerine saat ayarı yaptı. Antalya'daki müze ve ören yerleri ziyaret saatleri yaz sezonuna göre değiştirildi.

Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi 2 ayda tamamlanacak!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde Meltem Bulvarı üzerinde süren alt yapı çalışmalarını inceledi. Devam eden çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Böcek, Meltem etabında hayata geçirilen çalışmaların 2 ay içinde tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Antalya Serik Kültür Merkezi inşaatı yükseliyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı süren Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi yükseliyor.

Antalya Serik Kültür Merkezi inşaatı yükseliyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi'nin inşaatı devam ediyor.

Antalya'da müteahhidin öldürülmesi davası!

Antalya'da Fatih Mehmet Şirazi'yi evinin otoparkında silahla öldüren sanık Talat Örgü, "tasarlayarak öldürme" suçundan hakim karşısına çıkarıldı. Dava, sanığın tutukluluğunun devamına karar verilerek başka bir tarih ertelendi...

Antalya Büyükşehir'den 4 aileye konteyner ev!

Antalya'nın Manavgat ve Kaş’ta çıkan yangınlarda evleri zarar gören vatandaşları ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yaraların sarılması konusunda imkânları seferber etti. 

Antalya'da arazi kavgası: 2 ölü, 1 yaralı!

Antalya'da arazi anlaşmazlığı yaşayan iki arasında kan döküldü. Mehmet Ali Merih ve oğlu Rüştü Merih'i av tüfeğiyle öldüren, kızı Mesudiye Kılıç'ı da yaralayan Süleyman Ünal için iddianame hazırlandı.

Antalya Gazipaşa'daki Kahyalar Köprüsü restore ediliyor!

Antalya Gazipaşa'da beylikler dönemine ait olan ve yıllar önce sel sularından dolayı büyük hasar gören tarihi Kahyalar Köprüsü'nde restorasyon çalışmasına başlandı.

Antalya Muratpaşa'da 986 mahalleli tapu sahibi oldu!

Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Ermenek Mahallesi'nde uzun zamandır süren tapu sorununun çözüldüğünü, 986 mahallelinin tapu sahibi olduğunu açıkladı.

Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde 7 kilometre ray döşendi!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin rekor hızlas üren 3. Etap Raylı Sistem Projesi, Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün inceleme konusu oldu. 

Antalya 3’üncü Etap Raylı Sistem Projesi son sürat!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hızla süren Varsak- Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik 3’üncü Etap Raylı Sistem Projesi’nde dün itibariyle ray kaynak işlemine ve katener direk imalatına geçildi.

Antalya Türkbeleni projesinin yüzde yüzde 95’i tamamlandı!

2013'te çıkan yangında ciddi zarar gören Türkbeleni, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin projesi ile küllerinden doğuyor. Yüzde 95’lik bölümünün tamamlandığı çevreci Türkbeleni projesi Manavgat’ın yeni çekim ve cazibe merkezi olacak. 

Antalya Büyükşehir'den Dudu Ortaç'a ev!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Finike’de harabe bir evde yaşamını sürdüren 71 yaşındaki Dudu Ortaç’a konteyner ev ve eşya yardımı yaptı.

Antalya Dostlar Sitesi’ne haciz getiren yetkili konuştu!

Antalya'da 12 katlı 2 bloğun asansörlerinin beyin kartlarını, sitenin borcu nedeni ile icra yöntemiyle söktüren firmanın sahibi Tolgahan Ateş, amaçlarının kimseyi mağdur etmek olmadığını belirtti.

Antalya ören yerleri Haberi

Antalya ören yerleri

2014 yılında kentte müze ve ören yerlerini 500 bin 699'u ücretsiz, 1 milyon 185 bin 12'si indirimli olmak üzere toplam 2 milyon 923 bin 80 kişi ziyaret etti. Noel Baba ilk sırada Geçen yıl en fazla ziyaret Noel Baba Müzesi'ne gerçekleşti. 530 bin 995 kişinin ziyaret ettiği Noel Baba Müzesi'ni 430 bin 509 ziyaretle Myra, 358 bin 545 ziyaretle Alanya Kalesi, 246 bin 121 ziyaretle Aspendos, 221 bin 732 ziyaretle Phaselis, 190 bin 823 ziyaretle Perge, 188 bin 51 ziyaretle Olimpos, 165 bin 964 ziyaretle Side Tiyatrosu, 144 bin 603 ziyaretle Patara ve 135 bin 766 ziyaretle Antalya Müzesi takip etti. Aynı dönemde Apollon Athena Tapmağı 85 bin 307, Alanya Müzesi 19 bin 573, Side Müzesi 43 bin 37,...