antalya tapu sorunu

antalya tapu sorunu

Antalya’nın Serik İlçesi’nde 70 yıldır çözümlenemeyen tapu sorunun çözümünün ardından vatandaşlar tapularına kavuşmaya başladılar. 

Antalya'da 30 senelik mülkiyet sorunu çözüldü!

30 senedir Antalya'da imar sorunu gündemdeydi.Aksu Çalkaya bölgesinin mülkiyet sorunu çözüm buldu. 

Antalya Fevzi Çakmak Mahallesi'ne tapu müjdesi!

Kepez Belediyesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 700’e yakın vatandaşa tapu tahsisi yapılmasıyla ilgili karar süreci tamamlandı. Antalya Fevzi Çakmak Mahallesi'ne tapu müjdesi verildi. 

Antalya'nın tapu sorunu çözülüyor!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bölgenin tapu sorununu da seçim öncesinde ya da sonrasında çözeceklerini söyledi. Başkan Türel, Toptancı Hal ve Aksu Kavşağı’nın Mayıs ayı sonunda ulaşıma açılacağını açıkladı.

Kepez'de 3 mahalleye tapu müjdesi!

KEPEZ Belediye Meclisi nde, Vakıf Zeytinliği'nin dunımu konuşuldu. Bölgenin halkın kullanınuna açılamadığı yönünde endişelerini belirten meclis üyeleri, bir an once bu işin çözüme ulaştırılmasını İstedi...

Antalya'da 10 bin tapunun sorunu gelecek yıl çözülecek

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, bazı bölgelerde yaşanan tapu iptalleri sorununun, gelecek yıl düşünülen Anayasaya değişikliğiyle çözümleneceğini bildirdi.

Eyüp Nişanca’daki 40 yıllık tapu sorunu çözülüyor!

Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında Nişanca Mahallesi’ndeki 40 yıllık tapu sorunu çözülecek.

Sultanbeyli'de tapu sorunu çözüldü!

Sultanbeyli’de nitelikli yapıların sayısı hızla artmaya devam ediyor. Tapusuna kavuşan vatandaşların birçoğu konutlarını dönüştürüyor.

Tuzla'da 250 aile tapularına kavuştu!

Tuzla’nın Mimar Sinan Mahallesi’nde 15 yıldır süren tapu sorunu çözen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, düzenlenen törenle 250 aileye daha tapularını teslim etti. 

Tuzla'da 250 aile tapularına kavuşacak!

Tuzla'nın Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan bir sitedeki 250 aile bugün tapularına kavuşuyor. Bölgede 15 yıl boyunca devam eden tapu sorunu çözülecek.

Şanlıurfa Eyyübiye'nin 40 yıllık tapu sorunu çözüldü!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Eyyübiye İlçesi Eyüpnebi mahallesinde yaşayan vatandaşların 40 yıllık tapu sorununu çözüme kavuşturdu.

Pendik Sülüntepe'deki tapu sorunu çözüldü!

Sülüntepe Mahallesi ‘806 parsel’deki 75 adet gecekondunun tapu sorunu çözüöe kavuştu. Belediye Başkanı Ahmet Cin’in girişimleriyle Milli Emlak Müdürlüğünden devralınan parselin hak sahiplerine satışı başladı. 

Sarıyer'in 60 yıllık tapu sorunu çözülüyor!

İBB tarafından gerçekleştirilen ‘Sarıyer Islah İmar Planları’ Çalıştayı’nda, ilçedeki tapu ve imar sorunları konuşuldu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu çalıştaydan çıkacak sonuçların sadece Sarıyer’i değil, kentin tapu sorunu olan tüm bölgelerini ilgilendireceğine dikkat çekti...

Sultangazi'de tapular dağıtıldı!

Sultangazi Belediyesi tarafından, imar uygulamasıyla tapu sorunu çözülen Yayla Mahallesi'ndeki yerlerin tapuları ev sahiplerine teslim edildi. Törende, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun konuşma yaptı...

Sarıyer'in yeni imar planları meclisten geçti!

Sarıyer’de yaklaşık 250 bin kişiyi ilgilendiren ve 40 yıldır çözülemeyen tapu sorunu çözülüyor. 13 mahalle için hazırlanan ıslah imar planları Sarıyer Belediye Meclisi’nden geçti.

Sultanbeyli'nin tapu sorunu tarihe karıştı!

Sultanbeyli Kent Meydanı'nda gerçekleştirilen mitingde konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ilçenin tapu sorununun tarihe karıştığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sarıyer'e tapu müjdesi!

Sarıyer'in tapu sorunu ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz burada altyapı çalışmalarını yaptık ve inşallah seçimden sonra da süratle bir taraftan Binali Yıldırım Bey, bir taraftan inşallah Salih Bayraktar Bey ve Ankara'dan da biz, el ele vereceğiz ve bu sorunları da bitireceğ

Maltepe'de tapular dağıtıldı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tapu sorunu çözülmüyor yıllardır. Bakmayın siz Maltepe'de, Kartal'da çözüldü. İstanbul'da 1,5 milyon vatandaşın tapu sorunu var. 25 yılda çözülmüyorsa, çözmeyenler de bir sorun, irade eksikliği var'' diye konuştu.

Konyaaltı'nın 30 yıllık tapu sorunu çözüldü!

CHP Büyükşehr Belediye Başkanı adayı ve Konyaaltı Beledye Başkanı Muhittin Böcek, Pınarbaşı Mahallesi'ndeki hisseli olan arsaların tapularını hak sahiplerine dağıttı.

antalya tapu sorunu

antalya tapu sorunu antalya tapu sorunu

Antalya'nın Serik ilçesi’nde 70 yıldır çözümlenemeyen tapu sorunun çözümlenmesiyle Serik Festivalleri kapsamında gerçekleşen tapu şöleninin ardından vatandaşlar tapularını almaya başladılar. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Belediye Başkanı Ramazan Çalık, vatandaşları evlerinde ziyaret ederek tapularını teslim ediyor. Mehmet Bedelci’ye tapusu teslim eden Çalık, “2018 Serik Festivalleri kapsamında vatandaşlarımıza hayalini kurdukları tapuların müjdesini vermiştik ve bir kısım vatandaşlarımıza tapularını orada teslim etmiştik. Fakat bu sorun yaklaşık 22 Bin kişiyi ilgilendiren büyük bir sorun. Tüm tapuların bir anda çıkarılması ve dağıtılmasının imkânı yok. Tüm ekiplerimiz çalışıyor ve tapular çıkarılıyor. Bizde hak sahiplerine tapularını kendi ellerimizle teslim ediyoruz” diye açıklamalar yaptı. 

Belediye Başkanı Çalık, “Söz verdiğimiz gibi cumhuriyet tarihi ile yaşıt ve ilçenin kanayan yarası olan tapu sorununun çözümü için çalışmalara başlamıştık. 4 yıllık...