antalya yatırımları

antalya yatırımları

Antalya'da yatırım yağmuru başladı. Bölgede 5 yılda yaşanan değişim için 204 milyon lira harcandı.

Antalya'nın kalitesi vizyon projelerle artıyor!

Antalya’nın Londra ve Paris’ten sonra en fazla ziyaret edilen turizm destinasyonu olduğunu söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şehrin kalitesinin vizyon projelerle arttığını belirtti.

Antalya mega projelerle marka kent oluyor!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, mega projelerle Antalyalıların istek ve ihtiyaçlarına cevap vermeyi sürdürürken marka kent Antalya’nın dünya vitrinindeki yerini güçlendirmeye çalıştıklarını belirtti.

Menderes Türel: Antalya'ya cazibe merkezleri kazandırıyoruz!

ATSO Ödül Töreni’nde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Antalya'ya cazibe merkezleri kazandırdıklarını söyledi.

Antalya 800 milyon TL'lik yatırımı hak ediyor!

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, bölgedeki yatırımları ve projeleri anlattı. Karaloğlu, 800 milyon TL'lik yatırımı bölgenin hak ettiğini söyledi.

Antalya'nın turizm geliri 4 katına çıkacak!

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya projelerine ilişkin bilgiler verdi. Eroğlu, "Antalya'nın turizm gelirini 4 katına çıkaracak bir proje peşindeyiz'' diye konuştu.

Antalya'ya 55 milyon liralık spor salonu!

Antalya'da açılışı yapılan 10 bin kişilik spor salonunda 14 antrenman sahası bulunduğunu ve 55 milyon lira maliyetle yapıldığını, belirten Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yatırımların artık kısa sürede tamamlandığını bildirdi.

Antalya proje bazlı borçlanıyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Devam Meclisi gerçekleşti. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bölgede yatırımların devam edilmesi için 76 milyon liralık borç yetkisinin çıktığını belirtti.

Antalya'nın vizyon projeleri ticareti canlandıracak!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Doğu Garajı, Nekropol, Balbey, Kent Müzesi projeleri ile Boğaçayı, Kruvaziyer Liman, Konyaaltı Sahili vizyon projelerinin esnafın ticaretini canlandıracağını söyledi.

Antalya Serik Kız Deresi’nde ikinci etap başladı!

Büyükşehir Belediyesi’nin yağmur suyu sorununu çözmek ve Serik’e yeni bir prestij cadde kazandırmak amacıyla başlattığı ‘Kız Deresi Projesi’nin ikinci etap çalışmaları başladı. Proje kapsamında yağmur suyu drenaj hattı çalışmaları devam ediyor.

Antalya Boğaçayı Projesi'nde sona gelindi!

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve 10 bin kişiye istihdam sağlaması hedeflenen, içerisinde köprülerin, film platolarının olacağı 1 milyar liralık Boğaçayı Projesi'nde sona gelindi.

Menderes Türel’den yatırım turu!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, inşaatı devam eden Şarampol ve Tonguç caddeleri ile Döşemealtı İlçesi'nde kurulan Güneş Enerji Santrali’nde incelemelerde bulunarak son durum hakkında bilgi aldı.

Antalya'nın 2017 yatırım bütçesi 1 milyar 167 milyon TL!

Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 bütçesinde yatırıma 1 milyar 167 milyon lira ayrıldı. “2017 tam bir yatırım yılımız olacak” diyen Türel, kaynağı bütçe disiplini ile sağladıklarını söyledi

Antalya çıtayı yükseltti!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkam Menderes Türel, Antalya'yı marka şehir yapmak için varını yoğunu ortaya koyuyor.

Antalya'da 3-4 milyar dolarlık yatırım yapılacak!

Kardeş şehir ilişkileri çerçevesinde Antalya’da temaslarda bulunan Nürnberg Belediye Başkanı Ulrich Maly, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti.

Antalya 3. Havalimanı turizm yatırımcılarını harekete geçirdi!

Kaş-Demre arasına kurulması planlanan Antalya’nın 3. Havalimanı turizm yatırımcılarını harekete geçirdi. Bölgede arsa tahsisi yapılan Ela Quality Resort Genel Müdürü Ufuk Gezgin havalimanının yatırımları hızlandıracağını açıkladı. 

Antalya DoubleTree by Hilton 2018'de açılacak!

Hilton yeni oteli DoubleTree by Hilton'u Antalya'nın Kemer İlçesinde açılacak. 2018’in başında açılacak otel için Hasançebi İnşaat Turizm Yatırımları ve Ticaret Anonim Şirketi ile franchise anlaşması imzalandı.

Antalya 800 milyon TL'lik yatırımı hak ediyor!

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, bölgedeki yatırımları ve projeleri anlattı. Karaloğlu, 800 milyon TL'lik yatırımı bölgenin hak ettiğini söyledi.

Ruslar Antalya'daki gayrimenkullerini satıyor!

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Abdullah Erdoğan, bölgedeki projeleri ve yatırımları değerlendirdi. Erdoğan, Türkiye'den gayrimenkul alanlara vatandaşlık verilmesinin 200-300 bin dolara düşürülmesi gerektiğini belirtti.

Antalya Korkuteli'nin altyapısına 52 milyonluk yatırım!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Korkuteli’nin alt yapısına 3 yılda 52 milyon 103 bin TL yatırım yaptı. Mahallelerin yıllardır süren içme suyu sorunlarını bir bir çözen ASAT, arıtma ve kanalizasyon yatırımları ile ilçenin geleceğini de koruyor.

Antalya’nın katma değeri yükselecek!

KONYSİAD’ın konuğu olan Başkan Türel, Antalya’nın katma değerini yükselteceklerini söyledi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel KONYSİAD'ın düzenlediği toplantıda göreve geldiği günden bu yana yaptığı ve yapacağı hizmet ve yatırımları anlattı.

Antalya için yeni projeler yolda!

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, karayollarının Antalya’nın batısında gerçekleştirdiği yatırımları yerinde inceleyerek, yeni projelerin de müjdesini verdi.

Menderes Türel, Antalya projelerini ve yatırımlarını anlattı!

SALI Sanayici ve İşadamları Grubu'nun iftar programına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kente kazandıracakları yatırımları ve projeleri anlattı.

Antalya'daki dev projeler eleştirilmemeli!

Antalya İleri Gazetesi köşe yazarı olan Umut Özen bugünkü yazısında Antalya'daki projeleri, yatırımları ve hizmetleri değerlendirdi. Özen, Meydan-EXPO raylı sistem projesi inşaatının devam ettiğini belirtti.

Antalya 2'nci etap raylı sistem ihalesinde süreç tamam!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nce, 20 Ağustos'ta ilk oturumu yapılan Antalya 2'nci etap raylı sistem ihalesinde süreç tamamlandı.

Antalya Serik Atıksu Tesisi yüzde 50 tamamlandı!

Antalya'nın özellikle sahil bölgelerinde yaşanan arıtma ve atık su sorununu bitirmek için çalışmaya başlayan ASAT Genel Müdürlüğü bir yandan temeli atılan yatırımların inşaatına hızla devam ederken diğer taraftan yeni yatırımları hayata geçiriyor.

Antalya Altın Portakal Yat Limanı ön tasarım projesi tamamlandı!

Altın Portakal Yat Limanı'nın ön tasarım projesinin tamamlandığı bildirildi. Yapılan yazılı açıklamada, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü yetkililerinin 24 Temmuz'da Antalya'ya gelerek yat limanları konusunda inceleme yaptığı belirtildi.

Antalya'da Granada Luxury Belek Convention turizm tesisi toplantısı 26 Mayıs'ta!

MRH Otel Yatırımları İşletmecilik İnş. San. ve Tic. A.Ş. tarafından; Antalya'da GRANADA LUXURY BELEK CONVENTİON” turizm konaklama tesisi için 26 Mayıs 2015 günü saat 11:00'de halk toplantısı düzenlenecek.

antalya yatırımları Haberi

antalya yatırımları

Antalya'da son yılların en yağışlı dönemleri yaşanırken CHP'li Başkan Mustafa Akaydın döneminde 5 yıl önce sular altında kalan cadde ve sokakları tamamen yenilendi. 

Sabah Gazetesi'nden Furkan Yazıcı'nın haberine göre, Muratpaşa İlçesi Meydan Kavağı, Çaybaşı ve Demircikara mahallelerinin yağmur suyu sorunu çözüldü. Toplam 39 bin metre uzunluğunda yağmursuyu drenaj hattı imalatı gerçekleşti. Kızıltoprak mahallesinde 5 bin 400 metre, Yenigün mahallesine de 3 bin 500 metre yağmur suyu drenaj hattı imalatı yapıldı.

Konyaaltın'nda ise 10 kilometrelik yağmur suyu drenaj hattı çalışması yapıldı. Bunun için ise yaklaşık 10 milyon lira harcandı. Konyaaltı'nı yağmur suyu baskınlarından en çok kurtaran ise Boğaçayı Taşkın Koruma Projesi oldu. İlk etabı açılışa hazır hale getirilen proje için şuana kadar 29 milyon 751 bin lira harcama yapıldı. Antalyalılar, 5 yıl...