aoç başbakanlık binası mahkeme kararı

aoç başbakanlık binası mahkeme kararı

Atatürk Orman Çiftliği yeniden sit alanı. 2012’de yeni başbakanlık binasının inşaatının devam ettiği 7 hektarlık alanı sit statüsünden çıkaran Tabiat Varlıkları Bölge Komisyonu’nun kararının yürütmesini Ankara 11. İdare Mahkemesi durdurdu...

Eski başbakanlık binası, Adalet Bakanlığı'na tahsis edildi

Eski başbakanlık binası, Adalet Bakanlığına tahsis edildi. Binanın bulunduğu bölgenin, "Adalet Kampüsü" olarak düzenlenmesi hedefleniyor...

TOKİ, Merkez Bankası Hizmet Binası ihalesini 28 Şubat'ta gerçekleştirecek!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilecek olan Uluslararası Finans Merkezi içinde yer alan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Hizmet Binası için ihale tarihi belirlendi.

Ali Babacan Başbakanlık Binası'na yerleşti!

Ali Babacan, Türkiye ekonomisinin 2002-2015 tarihleri arasındaki 13 yılına damgasını vuran isimlerin başında gelir. Bu süre boyunca, 2007-2009 yılları arasındaki 2 yıllık Dışişleri Bakanlığı dönemi sayılmazsa, ‘ekonominin patronu’ydu.

‘Saray, Cumhurbaşkanlığı’na devrediliyor’

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi içinde Başbakanlık Hizmet Binası olarak yapılan tartışmalı binanın Cumhurbaşkanlığı’na devri için çalışma başlatıldığını açıkladı.

İzmir Merkez Bankası binası Başbakanlık Ofisi oluyor!

Başbakanlık Ofisi için Valilik binası başta olmak üzere birçok alternatif gündeme gelirken, son olarak Konak Meydanı'nda yer alan Büyükşehir Belediyesi'nin yanındaki Merkez Bankası binasında karar kılındığı öğrenildi.

Resmi Gazete’ye göre 'Saray' değil, ‘Başbakanlık Hizmet Binası’

Atatürk Orman Çiftliği arazisinde “Başbakanlık Hizmet Binası” olarak yaptırılan ve Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı’nca kullanılmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı Sarayı için harcamalar Başbakanlık bütçesinden yapılacak.

Başbakanlık'tan yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı açıklaması!

Yeni Cumhurbaşkanlığı hizmet binası kamuoyunun tepkisini çekince Başbakanlık, açıklama yapma gereği duydu. Başbakanlık, Cumhurbaşkanı tarafından kullanılan yeni saray ile ilgili haberlerden duyulan rahatsızlığı dile getirdi.

CHP'den yeni Cumhurbaşkanlığı binası için araştırma istemi!

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve de 20 milletvekili, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi üzerine inşa edilen yeni Cumhurbaşkanlığı binası için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

Ak Saray değil Cumhurbaşkanlığı Sarayı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde Atatürk Orman Çiftliği arazisi içinde yeni Başbakanlık binası olarak inşa edilen ancak daha sonra Cumhurbaşkanlığı’na devredilen Beştepe Yerleşkesi’nin resmi adı bu geceyarısı resmiyet kazandı.

Osmanlı Arşiv Binası'nda belediye başkanlarına tanıtım toplantısı!

Başbakanlık Kağıthane Osmanlı Arşiv Binası Tanıtım Toplantısı’na; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ve diğer ilçe Belediye Başkanları katıldı.

Finans Merkezi’nin hizmet binası TOKİ’den!

Finans Merkezi’nin hizmet binası TOKİ’den geliyor. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK), İstanbul ili Ümraniye ilçesinde kurulacak Uluslararası Finans Merkezi’nde hizmet binası inşa edecek.

SPK’nın İstanbul Finans Merkezi’ndeki binası TOKİ’den!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( TOKİ ), Sermaye Piyasası Kurulu’ na ( SPK ), İstanbul ili Ümraniye ilçesinde kurulacak Uluslararası Finans Merkezi’ nde hizmet binası inşa edecek...

Yeni Başbakanlık binasında sona gelindi!

Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği ’nde Orman Genel Müdürlüğü’nün azisine yapılan yeni Başbakanlık binası inşaatında sona gelindi. Binanın bu yıl içinde kullanıma hazır hale gelmesi planlanıyor...

aoç başbakanlık binası mahkeme kararı Haberi

aoç başbakanlık binası mahkeme kararı


Atatürk Orman Çiftliği yeniden sit alanı. 2012’de yeni başbakanlık binasının inşaatının devam ettiği 7 hektarlık alanı sit statüsünden çıkaran Tabiat Varlıkları Bölge Komisyonu’nun kararının yürütmesini Ankara 11. İdare Mahkemesi durdurdu.


ATATÜRK Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi içinde yapıldığı için büyük tartışma yaratan Yeni Başbakanlık Binası için mahkemeden kritik bir karar çıktı. Ankara 11. İdare Mahkemesi, arazinin sit statüsünün değiştirilmesi kararının yürütmesini durdurdu. 


Ankara Tabiat Varlıkları Bölge Komisyonu, 2012 yılında AOÇ içinde bulunan yeni Başbakanlık binasının yapıldığı 7 hektarlık alanı tarihi sit alanı olmaktan çıkardı. Bunun üzerine TMMOB’a bağlı Mimarlar Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası, Peyzaj Mimarları Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası ortak hareket ederek, bu kararın iptali için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na dava açtı. Başbakanlık da davaya müdahil oldu. Taraflara...