arsa almak mantıklı mı

arsa almak mantıklı mı

Posta Gazetesi köşe yazarı Özlem Denizmen'e gelen soruda, kendi evinde oturduğunu belirten okuyucu, elinde bir miktar para bulunduğunu, bu para ile yatırım amaçlı yeni bir konut mu yoksa arsa mı almasının mantıklı olduğunu sordu.

Ahmet Şen: Arsa yatırımından uzak kalmayın!

Risk olasılığı düşük yatırım aracı olan arsa yatırımının öneminden bahseden Mera Gayrimenkul'ün Kurucusu Ahmet Şen, ''Neresi olursa olsun arsa yatırımdan uzak kalmayın'' dedi.

Konut yatırımı mı arsa yatırımı mı daha mantıklı?

Posta Gazetesi köşe yazarı Özlem Denizmen'e gelen soruda, kendi evinde oturduğunu belirten okuyucu, elinde bir miktar para bulunduğunu, bu para ile yatırım amaçlı yeni bir konut mu yoksa arsa mı almasının mantıklı olduğunu sordu.

Konut yatırımına hücum!

Konut yatırımı son zamanlarda ön planda. 2020 yılında konut fiyat endeksinde son 10 senenin en büyük yükselişi kaydedildi. Peki konut yatırımı mantıklı mı? Bu nasıl anlaşılır? İşte detaylar...

Altın birikimiyle konut almak mantıklı mı?

Altın hem korunma hem de yatırım aracı olarak kullanılıyor. Peki altınları satıp ev almak mantıklı mı?

Ajda Pekkan Kaz Dağları'nda arsa arayışında!

Bir süredir Bodrum'da arsa almak için piyasayı yoklayan Süperstar Ajda Pekkan fiyatlar nedeniyle rotasını değiştirdi. Pekkan şimdi de Kaz Dağlar'da arsa satın almak için arayışa girdi.

Bu faizlerle kirada oturmak mı ev almak mı? Hangisi daha mantıklı?

Konut kredi faizleri Ağustos 2020'den beri yükselişte. Peki şu anda konut kredisi kullanarak ev almak mantıklı mı? Kirada oturmak mı daha mantıklı yüksek faizli kredi çekerek ev sahibi olmak mı?

Ucuza ev sahibi olmak isteyenler için fırsat!

Piyasanın altında fiyatlarla satışa çıkarılan icralık evlere talep yağıyor. Peki krediyle icradan ev alınır mı? İcradan ev almak mantıklı mı? İşte tüm merak edilenler...

Konut iyi bir yatırım mı?

Konut yatırımı yapmak mantıklı mı? Son dönemlerde gayrimenkul, ağırlıkla da konut yatırımının yerinde bir tercih olup olmayacağı sorusu araştırılıyor...

Krediyle icradan ev alınır mı?

Piyasanın altında fiyatlarla satışa çıkarılan icralık evlere talep artıyor. Peki krediyle icradan ev alınır mı? icradan konut almak mantıklı mı?

İcradan konut almak mantıklı mı?

Basın İlan Kurumu icra ilanlarını düzenli şekilde yayınlıyor. Piyasa fiyatından daha düşük bedelle gayrimenkul sahibi olmak isteyenler icralık evlere talebi artırdı. Peki icradan ev almak mantıklı mı? Nelere dikkat edilmeli?

Konut almak için uygun zaman mı?

Posta Gazetesi köşe yazarı Özlem Denizmen, bugünkü köşesinde bir okuyucusunun konut almak ile ilgili sorusunu yanıtladı. Denizmen, günümüzde ev almanın mantıklı olup olmadığını anlattı...

Koronavirüs vakası olmayan köyden arazi almak istiyorlar!

Bartın'ın Amasra ilçesine bağlı Aliobası köyünde bugüne kadar hiç koronavirüs vakası görülmemesi köydeki arsalara ilgiyi arttırdı. Köy muhtarı Ramazan Tığ, “Türkiye’nin her yerinden arsa almak ve ev almak için arıyorlar. Telefonlara yetişemiyorum” dedi.

Antalya'da gayrimenkul fiyatları arttı!

Gerek yaşamak gerekse yatırım amaçlı ev, arsa almak isteyenler Antalya’nın gözde bölgelerini tercih ediyor.

Kentsel dönüşümden 'kırsal' dönüşüme!

Yapı ruhsatı sayısı her geçem gün düşerken, organik tarım ve ziraî sektörlere ilgi artıyor, arsa almak isteyenler sıraya giriyor. 

arsa almak mantıklı mı Haberi

arsa almak mantıklı mı

Posta Gazetesi köşe yazarı Özlem Denizmen'e gelen soruda, kendi evinde oturduğunu belirten okuyucu, elinde bir miktar para bulunduğunu, bu para ile yatırım amaçlı yeni bir konut alıp kiraya vermenin mi yoksa arsa mı almasının mantıklı olduğunu sordu. İşte Özlem Denizmen'in yanıtı...

Kendi konutunun bulunması çok iyi bir durum. Konut aldığında, kiraya verildiği ve kiracı bulunduğu sürece kira kazancı olur. Bu şekilde bütçeye katkı da bulunulabilir. Ancak şu soruların yanıtlanması gerekiyor: 

-Bu konut nereden alınacak?

-Kredi kullanılacak mı?

-Mevcut borç bulunuyor mu?

-Aylık borç ödemelerin kazancının yüzde 30’unu aşıyor mu?

Örneğin, kredi çekildi ve krediyi de kira ile geri ödeniyor, peki kiracı kirayı ödemezse ne olacak? Birikimler arsaya yatırıldığında da satana kadar sana bir kazanç getirmez. 

Şu durumlarda düşünülmeli: 

-Arsa alındığında ne kadar beklenebilir? 

-Bu sürede para gereksinimin...