arsa fiyatları arttı mı

arsa fiyatları arttı mı

Pandemi süreciyle beraber müstakil evlere talep artarken, arazi ve arsa fiyatları da hızla yükseldi. 5 büyük ilde arsa fiyatları son 1 yılda yüzde 14 ile yüzde 47 arasında, arazi fiyatları ise yüzde 20 ile yüzde 30 arasında arttı.

Parasını toprağa yatıranlar dikkat!

Her geçen gün daha çok rağbet gören toprak yatırımları, konut ve ticarî gayrimenkul yatırımlarının tersine deneyim ve özel bilgi gerektiren durumları beraberinde getiriyor. Gayrimenkul uzmanları bu konuyla ilgili yatırımcıları uyardı. 

Sayfiyelere göç arttı, fiyatlar katlandı!

Şehir yaşamının zorluklarına Kovid-19 salgını da eklenince Akdeniz, Ege ve Marmara Bölgesinin sayfiyelerine ilgi arttı. Çanakkale, İzmir, Muğla ve Antalya'da konut ve arsa fiyatları yüzde 60 oranında fırladı. Bu trendin sürmesi öngörülüyor. 

Orhan Koral: 'Arsa' yatırımda güvenli liman oldu!

Bilkent Holding'in Tepe İnşaat, Tepe Home (Mobilya), Bilkent Otel şirketlerinin Grup Başkan Orhan Koral, gayrimenkul maliyetlerindeki artışın konutta geri dönüşleri ortalama 26-27 yıla çıkardığını söyledi.

Arsa fiyatları yüzde 21, arazi fiyatları yüzde 25 arttı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle arsa, tarla ve bahçelere talepler gittikçe artıyor. Arsa fiyatları yüzde 21, arazi fiyatları ise yüzde 25 oranında arttı...

Arsalara Kovid-19 dopingi! Fiyatlar yüzde 35 arttı!

Yaz mevsiminin 3 ayında Türkiye çapında 89 milyar TL'lik arsa satıldı. Fiyatlar ise 2019'un aynı dönemine göre yüzde 35 arttı.

Kovid-19'da arsa ve tarla patlaması: Satışlar 30 kat arttı!

Konut almayıp arsa ve tarlayı tercih edenlerin pandemi öncesine göre 30 kat arttı. Artık fazla gelir getiren yatırımlar arsa, tarla, bağ ve bahçe oldu.

Arsa ve arazi fiyatları yüzde 400 arttı!

Pandemi dönemiyle birlikte yatırımların yönü değişti. Şubat 2020 - Ağustos 2020 döneminde arsa arazi talebi yüzde 400 arttı.

Bahçeli ev ve arazi satışları arttı!

Kamu bankalarının konut kredisindeki faiz oranlarını düşürmesinden sonra gayrimenkul satışları rekor seviyede arttı. İnşaatı devam eden sıfır dairelere de talepler artarken, kiralık daireler ise boş kaldı.

Artık gençler ve beyaz yakalılar da arsa alıyor!

Koronavirüs nedeniyle arazi ve arsa satışına talep attı. Geçmişte arsadan uzak duran beyaz yakalı çalışanlar ve gençler de artık salgın sürecinde yatırımcılar arasında yer alıyor. 

Gayrimenkul sektöründe düşük faiz hareketliliği!

Konut kredisi faiz oranlarının 0.64'e çekilmesiyle konuta talep arttı. Talep artışı ise konut fiyatlarında artışa sebep oldu. Peki konut sektörünü neler bekliyor?

Kovid-19 sonrası arsa talebi yüzde 400 arttı!

Koronavirüs salgısı sonra konut tercihleri değişti. Salgınla birlikte gayrimenkul sektöründe, bahçeli ve balkonlu evlere talep artarken, arsa talepleri de patladı...

Koronavirüs sürecinde en çok arsa talep gördü!

Kuzeybatı Gayrimenkul’un pandemi sürecinde, mülk sahipleri için ücretsiz masaüstü değerleme raporu hazırladı. Buna göre, evde kalınan süre içinde daha çok arsa sahiplerinin mülklerini satmayı düşündükleri belirlendi.

Gayrimenkulde yeni ilgi odağı: Arsalar!

Koronavirüs salgını ile birlikte bahçeli müstakil villalara talep artmıştı. Artan taleple birlikte müstakil konutların fiyatlarının artması, ilgiyi arsaya çevirdi. Arsa müşterileri ön siparişleri vermeye başladı...

Koronavirüs arsa ve villa fiyatlarını uçurdu!

Koronavirüs virüs salgını sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasakları ve yetkililerden yapılan 'Evde kal' çağrıları sonrasında, müstakil bahçeli konutlara talep arttı. Peki konut fiyatları bu artıştan nasıl etkilendi?

1915 Çanakkale Köprüsü arsa fiyatlarını nasıl etkiledi?

18 Mart 2022 tarihinde hizmete açılması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Henüz hizmete açılmayan köprü şimdiden arsa fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

5 büyük ilde arsa fiyatları yüzde 14 ile yüzde 47 arasında arttı!

Yeni Nesil Gayrimenkul Değerleme Ve Lokasyon Analizi Platformu Endeksacom’un verilerine göre 5 büyük şehirde arsa fiyatları son 1 senede yüzde 14 ile yüzde 47 arasında, arazi fiyatları ise yüzde 20 ile yüzde 30 arasında arttı.

Müstakile talep, arsa fiyatlarını artırdı!

Pandeminin ardından tek katlı müstakil evleri talebin artması arsa satışlarını etkiledi. Aylık 80-90 bin olan konut dışı gayrimenkul satışı 135 bine ulaştı. Artan taleple beraber son bir yılda arsa fiyatları yüzde 47’ye varan oranda artış kaydetti.

Balıkesir Gönen’de ikinci el daire fiyatları arttı!

Son zamanlarda arsa fiyatlarının arttığı ve inşaat maliyetlerinin yükseldiği Balıkesir Gönen'de ikinci el daire fiyatlarında da artış yaşanıyor.

Bodrum'da konut ve arsa fiyatları arttı!

Besa Grup Satış ve Pazarlama Koordinatörü Şule Alp, Bodrum'da konut ve arsa fiyatlarının da artığını söyledi.

Arsa fiyatları yüzde 21, arazi fiyatları yüzde 25 arttı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle arsa, tarla ve bahçelere talepler gittikçe artıyor. Arsa fiyatları yüzde 21, arazi fiyatları ise yüzde 25 oranında arttı...

Kocaeli'de fabrika kurulacağı duyuruldu! Arsa fiyatları yüzde 50 arttı!

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde, otomotiv devleri Ford Otosan ve Volkswage'nin fabrika kuracağını açıklaması, bölgede bulunan arsa fiyatlarını yükseltti.

Gönen Buğdaylı Mahallesinde arsa fiyatları ikiye katlandı!

Gönen Buğdaylı Mahallesinde Sanayi yatırımları sürdüğü  için tarla arsa fiyatları ikiye katlandı...

Büyükşehirlere yakın illerde arsa fiyatları arttı!

Ünlülerde başta olmak üzere birçok kişi şehir hayatından sıkıldığı için köylere göç etmeye başladı. Bu nedenle büyükşehirlere yakın olan illere ve ilçelere talep artı.

Yerli otomobilin üretileceği fabrika yakınındaki köyde arsa fiyatları zirve yaptı!

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın hayata geçirileceği Bursa'nın Gemlik ilçesindeki alana komşu Gençali Mahallesi’nde ev ve arsa fiyatlarının 10 katına kadar çıktığı bildirildi.

Antalya’da konut ve arsa fiyatları yatırımcıları şaşırttı!

Antalya’da hızla artan konut ve arsa fiyatları, uygun kredi fırsatından yararlanıp ev ve arsa almak isteyenleri şaşırttı. Antalya Emlakçılar Odası Başkanı Şeref Sağlam, “Fiyatlar bir anda 2 kat arttı” diye konuştu.

İstanbul'da konut satış fiyatları arttı mı?

Koronavirüs salgını sonrası birçok bölgede konut fiyatları arttı. Peki İstanbul'da konut fiyatları ne oldu? İşte İstanbul’da talep edilen konut kira fiyatında artış yaşanan ilçeler...

Kanal İstanbul güzergahındaki arsa fiyatları uçtu!

Kanal İstanbul projesinin yapılması tartışmaları devam ederken, bölgede arsa fiyatları yükselmeye başladı. Projeyle birlikte arsa fiyatlarında yüzde 20 yükseliş yaşandı...

arsa fiyatları arttı mı Haberi

arsa fiyatları arttı mı

Endeksa'nın açıkladığı verilere göre konut imarlı arsa fiyatlarında 5 büyük il içerisinde en fazla artış görülen iller sırasıyla İstanbul, Antalya ve Ankara olurken, Arsa fiyatları son 1 yılda İstanbul’da yüzde 47, Antalya’da yüzde 38, Ankara’da ise yüzde 28 arttı. Kasım sonu itibarı ile İstanbul’da arsaların metrekare fiyatı 996 TL, Antalya’da 627 TL, Ankara’da ise 360 TL olarak açıklandı.

Hürriyet'te yer alan habere göre; 5 büyük il içerisinde son 1 yılda ise arazi fiyatlarında en fazla artış yaşanan iller ise sırasıyla Antalya, İzmir ve Ankara oldu. Antalya’da arazi fiyatlarında son 1 yıllık artış yüzde 30, İzmir’de yüzde 28, Ankara’da ise yüzde 24 seviyesine geldi. Kasım sonu itibarı ile arazilerin ortalama metrekare fiyatı Antalya’da 56 TL, İzmir’de 77 TL, Ankara’da...