arsa satışları arttı mı

arsa satışları arttı mı

Koronavirüs salgını sürecinde aldığı arsayı kat karşılığı verip konut yaptırmak isteyen kişi sayısının arttı. Arsalara olan talep patladı. Satışlar yüzde 30 arttı.

Geçen yıla oranla yüzde 20 arttı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, bu yıl arsa satışlarının geçen yıla oranla yüzde 20 arttığını, yıl içerisinde 368 bin 215 arsa satışı yapıldığını açıkladı. 

Konut ve arsa satışlarında patlama!

Konut, arsa ve arazilere talep oldukça yükseldi. Konut kredisi faizlerindeki düşüş sebebiyle Haziran ayında rekor satışların yaşanması öngörülüyor...  

2020'nin ilk 6 ayında 182 bin tarla, 154 bin arsa satıldı!

İstanbul 11 bin 639, Antalya 10 bin 250, Konya 8 bin 762, Ankara 8 bin 232, Bursa 7 bin 739 ile en çok tarla satışı yapılan şehirler oldu.

Şehirden uzak yerlerde arsa ve bahçeli ev arayışlarında patlama!

Koronavirüs salgını sebebiyle 'Evde kal' çağrılarının yapılması, sosyal izolasyon kurallarının ve sokağa çıkma yasaklarının uygulanması, vatandaşları arsa ve bahçeli ev arayışlarına yöneltti. Şehir merkezlerinden uzak bölgelerde arsa ve bahçeli ev arayışlarında patlama yaşandı...

Makbule Maya: Arsa satışları yüzde 50 arttı!

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Başkan Yardımcısı Makbule Yönel Maya, üçüncü havaalanı çevresinde yer alan bölgelerde arsa satışlarında geçen yıla oranla yüzde 40-50 seviyelerinde artış yaşandığını belirtti.

Pandemide özel okul satışları arttı!

Tüm dünyayı olumsuz etkileyen koronavirüs salgını en çok eğitim sektörünü etkiledi. Bu dönemde özel okul satışları patlama yaşadı. 

Çanakkale Gökçeada'da arazi ve ev satışları patladı! 

Turizmin önemli merkezlerinden biri olan Çanakkale'de bulunan Gökçeada'ya koronavirüs vakalarının az olması nedeniyse ilgi arttı. Adada arazi ve ev satışları arttı. 

Kocaeli Körfez'de arsa ve arazi satışları arttı! 

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde Sevindikli Mahallesi’nde, Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılmasıyl birlikte arsa satışlarında patlama yaşandı.

ABD'de ikinci el konut satışları arttı!

ABD'de ikinci el konut satışları, geçen sene Aralık ayında bir önceki aya kıyasla beklenmedik bir yükseliş kaydederek yüzde 0,7 artışla 6,76 milyona çıktı.

Koronavirüs arsa satışlarını artırdı! 

Geçmişte arsa satışlarından uzak duran beyaz yakalı gençler pandemi döneminde arsa yatırımlarına yöneldi.  

Ev satışları arttı fiyatlar rekor kırdı!

Kovid-19 salgını sürecinde küçük ölçekli işletmeler desteklendi, vergiler düşürüldü, kira yardımı yapıldı ve daha birçok destek sırf ekonomi canlansın diye yapıldı. Bu desteklerin içinde konut kredisi faizlerindeki indirim de yer aldı. Ev satışları arttı fiyatlar rekor kırdı...

Bahçeli ev ve arazi satışları arttı!

Kamu bankalarının konut kredisindeki faiz oranlarını düşürmesinden sonra gayrimenkul satışları rekor seviyede arttı. İnşaatı devam eden sıfır dairelere de talepler artarken, kiralık daireler ise boş kaldı.

Konut ve arsa satışlarında patlama!

Konut, arsa ve arazilere talep oldukça yükseldi. Konut kredisi faizlerindeki düşüş sebebiyle Haziran ayında rekor satışların yaşanması öngörülüyor...  

Son üç yılda yabancılara yapılan gayrimenkul satışları TBMM'de!

Son üç yılda yabancılara yapılan konut ve arsa satışları meclis gündemine taşındı. CHP'li Arı, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Aylık 0.79 faizli konut kredisi satışları artırdı!

Konut kredisi faizleri sıfır konutlar için 0.79’a kadar geriledi. İndirim sonrasında sıfır konut satışları arttı. Peki aylık 0.79 faizli konut kredisi hesaplama maliyeti ne kadar oluyor?

0.79 faiz oranlı konut kredisi konut satışlarını yükseltti!

Kamu bankalarının sıfır konut için uyguladığı faiz indirimi satışları arttırdı. Şubatta ilk kez satışa sunulan konutlar bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,1 arttı. Sıfır konut satışlarının toplam konut satışları içindeki payı yüzde 31,7’ ye yükseldi.

Faizler düştü, konut satışları arttı!

Konut kredi faizlerinin düşmesiyle inşaat sektörünün yeniden canlandığını belirten Özşavuş Yönetim kurulu Başkanı Cahit Genç, konut satışlarının canlandığını kaydetti.

Muğla'da konut satışları arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu 2019  Eylül ayı Konut Satış İstatistikleri kamuoyu ile paylaşıldı. TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgilendirmede göre Muğla'da konut satışları yüzde 13,3 artış gösterdi...

arsa satışları arttı mı Haberi

arsa satışları arttı mı

Konut almayıp arsa ve tarlayı tercih edenlerin Kovid-19 salgını öncesine göre 30 kat arttı. 

Emlak sektöründen Kamal Karakaş ve İsmail Kılıçkan yaptıkları açıkılmada, artık fazla gelir getiren yatırımların arsa, tarla, bağ ve bahçe olduğunu vurguladı.

Medyabar'da yer alan habere göre; aldığı arsayı kat karşılığı verip konut yaptırmak isteyen kişi sayısının arttığını dile getiren Karakaş, arazi satışlarının Kovid-19 salgını sürecinde 30 kat arttığına dikkat çekerek, şunları kaydetti: 

"Pandemi sürecinden sonra arsalara ilgi arttı. Çünkü insanlar artık bağımsız yaşamak istiyor. nedeniyle insanlarla iletişim kurmak istemiyor ve bağ bahçe alımına yöneliyorlar. Kişilerin barınma alışkanlıkları değişti. Fiyatlar son 6 ayda yüzde 50-60 arttı. Bugün en karlı yatırımlar içine arsa, tarla, bağ, bahçe girdi. İki katlı yazlık evlere talep arttı. Bundan 6 ay önce 300 bin liraya...